INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08 > Cariere

Reply
 
Thread Tools
Old 30-05-2011, 12:05 PM   #1
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default Cariera - the godfather

Mi-am inceput o noua cariera cu Valencia.Am patch-ul lui Rabesandratana.
Mi-am propus obiective marete la inceputul sezonului:Loc de UCL,finala Cupei Spaniei si finala UCL.
Am facut si cateva tranferuri:
Plecari:
  1. Vicente->Manchester Utd 30 mil
  2. Joaquin->Chelsea 28 mil
Sosiri:
  1. Milos Krsic(CSKA Moscova) 17 mil
  2. Akinfeev(CSKA Moscova) 12.5 mil
  3. Otamendi(Velez Sarsfield) 4.5 mil
  4. Ledley King(Tottenham) gratis avea clauza in contract
Schimburi:
  1. Albelda,Baraja,Marchena(Valencia)<=>De Gea,Pablo,Kun Aguero(Atletico Madrid)
  2. Miguel(Valencia)<=>Mertesacker(Werder Bremen)
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 01:06 PM   #2
stelist021
Member
 
stelist021's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Oradea
stelist021 is on a distinguished road
Default

Foarte bine succes.
stelist021 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 02:26 PM   #3
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by stelist021 View Post
Foarte bine succes.
Multumesc

In Turul 3 UCL am picat cu Steaua Rosie Belgrad.Am trecut destul de usor de ei 4-1 tur, 1-0 retur, toate golurile echipei mele fiind marcate de Zigic.In grupe voi intalni: Juventus,Sporting Lisabona si Fenerbahce si sper ca voi prinde macar locul 2 (locul 1 cred ca e rezervat Batranei Doamne).In campionat am avut un debut dezastruos ,in primele 5 etape reusind sa castig doar 8 puncte.
  1. Valencia-Villareal 0-2 (jucatorii mei au jucat dezastruos )
  2. Tenerife-Valencia 1-1(am fost salvat de golul senzational al lui Aguero)
  3. Valencia-Real Zaragoza 4-0(spectacol facut de echipa mea:2 goluri Villa,1 gol Mata si 1 gol Silva)
  4. Malaga-Valencia 0-0(jucatorii mei au fost anihilati de jocul super defensiv al Malagai)
  5. Valencia-Espanyol 3-0(un alt meci de senzatie facut de echipa mea:2 goluri Mata, 1 Krasic)
In primul meci din Grupele UCL am facut o figura frumosa pe terenul Batranei Doamne desi am pierdut 3-2

Last edited by the godfather; 30-05-2011 at 02:34 PM.
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 03:19 PM   #4
Barcelona92
Member
 
Join Date: Sep 2010
Barcelona92 is on a distinguished road
Default

Succes si sa castigi LA Liga si Champions sezonul asta.Cupa sa io lasi lu Real.
Barcelona92 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 04:30 PM   #5
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Barcelona92 View Post
Succes si sa castigi LA Liga si Champions sezonul asta.Cupa sa io lasi lu Real.
Sunt si eu fan al Realului,insa nu ma asteptam ca tocmai tu sa spui sa ii las Cupa Realului(ai nickname-ul Barcelona)

In grupele UCL merg destul de bine desi in al doilea meci m-am facut de ras acasa cu Fener,pierzand 1-2.Dubla cu Sporting Lisabona a fost la discretia echipei mele,cu mici emotii in primul meci ,cand am reusit sa marchez abia in minutul 88.
  1. Valencia-Fenerbahce 1-2(pur si simplu nu a jucat nimic echipa mea)
  2. Sporting Lisabona-Valencia 0-1(doar norocul ma ajutat sa castig meciul,gol in min 88 marcat de Kun Aguero)
  3. Valencia-Sporting Lisabona 2-0(Un meci dominat in totalitate de echipa mea)

In campionat echipa scartaie serios.Rezultatele echipei sunt fluctuante,castig puncte importante cu echipele clasate in prima jumatate a clsamentului si pierd puncte cu echipele din coada clasamentului. In etapa a 6-a am fost invins de Racing Santader cu 2-1 (insa am uitat sa fac print)
  1. Racing Santander-Valencia 2-1(o echipa de la jumatatea clasamentului care a marcat destul de rapid 2 goluri si a stiut sa se apere)
  2. Valencia-Deportivo La Coruna 4-2(in minutul 80 era 2-2 insa Villa a facut diferenta pe final marcand 2 goluri superbe)
  3. Atletico Bilbao-Valencia 0-2(o victorie mare impotriva unei echipe foarte puternice a campionatului)
  4. Sevilla-Valencia 1-1(un egal dezamagitor dupa ce am condus un meci intreg)
  5. Valencia-Real Madrid 1-3(diferenta de valoare dintre cele 2 echipe si-a spus cuvantul )
  6. Osasuna-Valencia 2-1(dupa infrangerea cu Real Madrid se pare ca jucatorii mei inca nu s-au trezit )
  7. Valencia-Xerez 3-0(un adversar facil care ne ajuta sa ne ridicam moralul )

Am observat ca echipa mea inca mai are nevoie de intariri,deja m-am inteles cu mijlocasul celor de la Manchester City,Gareth Barry,care va veni din iarna la Valencia(l-am adus gratis deoarece avea clauza )

Last edited by the godfather; 30-05-2011 at 08:59 PM.
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 07:11 PM   #6
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Am trecut de fazele grupelor UCL,iar in Optimi voi intalni Olympique Marseille(un adversar destul de facil din punctul meu de vedere)
  1. Fenerbahce-Valencia 2-3(am condus cu 3-0 insa pe final turcii erau sa produca o mare surpriza si sa intoarca scorul)
  2. Valencia-Juventus 0-0(un meci fara miza,ambele echipa fiind calificate in Optimi inaintea acestui meci)

In campionat am avut o serie de cateva meciuri uimitoare fara infrangere(pacat ca m-am incurcat cu Real Valladolid-doar 1 punct am reusit sa castig pe terenul lor)
  1. Mallorca-Valencia 1-2 (un meci in care am avut mari emotii)
  2. Real Valladolid-Valencia 2-2(nu imi explic cum am putut pierde 2 puncte cu o echipa destul de slaba)
  3. Valencia-Barcelona 1-0(desi nimeni nu se astepta, echipa mea a produs surpriza,invingand liderul-in acest meci Zigic a marcat si primul sau gol in campionat,un gol atat de valoros)
  4. Atletico Madrid-Valencia 0-2(am intalnit o echipa care nu se mai regaseste de cand le-am cumparat perla-Kun Aguero)

Inca de cand s-a deschis perioada de transferuri am renuntat la cativa jucatori si am adus altii noi.

Plecari:
  1. Maduro=>Real Sociedad 5 mil
  2. Cesar=>Recreativo Huelva 2 mil
  3. Bruno=>Racing Santander 1.5 mil
  4. Pablo Navarro=>Espanyol 2 mil
Schimburi:
  1. Zigic(Valencia)<=>Mario Gomez(Bayern Munchen)
  2. Dominguez,Moya(Valencia)+o suma substantiala<=>Valencia,Nani(Machester United)-cei 2 nu au jucat nici macar un meci in acest sezon la Manchester
  3. Alexis,Mathieu,Dealbert(Valencia)<=>Jerome Boateng,Elia(Hamburg)

Imprumuturi:
  1. Walcott(Arsenal)=>Valencia
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 07:22 PM   #7
stelist021
Member
 
stelist021's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Oradea
stelist021 is on a distinguished road
Default

Transferuri foarte bune.
stelist021 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 08:56 PM   #8
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

In Cupa am ajuns in Semifinale unde voi da peste Barcelona,Real Madrid a fost eliminata in Optimi de o echipa din liga a 3-a .

Saisprezecimi:
  • Valencia-Deportivo La Coruna 2-1;2-2(un adversar foarte bun)

Optimi:
  • Valencia-Real Zaragoza 3-2;2-2(din nou ma calific cu mari emotii)

Sferturi:
  • Osasuna-Valencia 2-1;0-4(dupa rezultatul din tur m-am gandit ca nu voi merge mai departe insa in retur am fost ajutat de suportul fanilor)


In campionat o duc destul de bine.Sunt pe locul 2 dupa 21 de etape.
  1. Valencia-Sporting Gijon 7-1(nu-mi vine sa cred cat de bine a jucat echipa mea)
  2. Getafe-Valencia 0-1(o victorie care m-a propulsat direct pe locul 2)
  3. Villareal-Valencia 3-0(am jucat mai bine de o repriza in 10 oameni insa asta nu e o scuza pentru modul in care s-au prezentat jucatorii mei)
  4. Valencia-Tenerife 2-0(o victorie care mi-a readus echipa pe locul 2)

Am m-ai transferat un mijlocas:Nuri Sahin pe care am dat 10 mil

Last edited by the godfather; 30-05-2011 at 10:21 PM.
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011, 12:20 AM   #9
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Am reusit sa ajung in finala Cupei,dupa o dubla de senzatie contra celor de la Barcelona.

Semifinale:
  • Valencia-Barcelona 1-2;3-1(jucatorii si-au dat sufletul pe Nou Camp)

In UCL am trecut de Marseille,iar in sferturi voi intalni din nou Barcelona .

Optimi:
  • Valencia-Ol.Marseille 1-2;3-2

In campionat am inceput o cursa de urmarire a celor de la Barcelona si visez sa castig titlul.
  1. Valencia-Malaga 4-0(inca un joc superb al echipei mele)
  2. Espanyol-Valencia 0-2(3 puncte extrem de valoroase in lupta pentru locurile de UCL)
  3. Valencia-Racing Santander 3-1(alte 3 puncte care ma apropie de Barcelona)
  4. Deportivo La Coruna-Valencia 1-1(2 puncte pierdute )
  5. Valencia-Atletico Bilbao 2-3(o victorie de orgoliu a celor de la Bilbao)
  6. Valencia-Sevilla 4-1(ii trimit pe Sevilla pe loc de Intertoto)
  7. Real Madrid-Valencia 0-1(o victorie venita imediat dupa succesul de pe Nou Camp )
  8. Valencia-Osasuna 2-2(pot spune ca am castigat 1 punct deorece am fost condus 2-0 la pauza)
  9. Xerez-Valencia 2-2(am fost egalat in minutul 89 iar Barcelona s-a departat la 7 puncte de mine)

Voi avea un final de sezon incediar,David Villa revine in 3 saptamani,iar Mario Gomez mai are 2 saptamani pana revine.Pana vor reveni cei 2 trebuie sa ma descurc si sa improvizez in atac cu Aguero si Walcott.
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2011, 02:11 PM   #10
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Am reusit sa castig Cupa Spaniei dupa ce in finala am avut un adversar destul de modest,Real Murcia ,pe care am invins-o 3-0.
  • Real Murcia-Valencia 0-3(un adversar care nu a putut face fata presiunii)

In UCL am reusit sa ajung in finala unde voi intalni AS Roma,am eliminat Barcelonma in sferturi,iar in semifinale am trecut de Schalke04.

Sferturi:
  • Valencia-Barcelona 2-0;1-1(o dupla mansa in care Barcelona nu a reusit sa marcheze,singurul lor gol a fost un autogol al fundasului meu,Mertesacker)

Semifinale:
  • Schalke04-Valencia 0-1;1-2(finala mult visata a devenit realitate)

In campionat,o serie de 3 victorii consecutive m-a apropiat la doar 1 punct de Barcelona,cu 3 etape inainte de final.
  1. Valencia-Mallorca 4-1(o victorie care ma apropie de Barcelona)
  2. Almeria-Valencia 0-1(am intalnit o echipa motivata sa ramana in Primera)
  3. Valencia-Real Valladolid 5-0(show facut de Villa si compania)
  4. Barcelona-Valencia 0-3(o victorie enorma care ma apropie la doar 1 punct de Barcelona,cu 3 etape inainte de final)
the godfather is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:21 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL