INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 24-10-2011, 11:49 AM   #11
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Ce e asa greu sa dai un banal search pe Google/Youtube?? Gasesti N tutoriale cu subiectul cum sa faci un badge. Trebuie doar sa te pricepi un pic si sa ai talent )

Si app de stemele din Liga I .. codurile sunt aceleasi ca la FIFAM11 deci se pot prelua de acolo.

Am facut si asta ...pe youtube sunt doua unu in rusa si ala in romgleza alu baiatu de mai sus
pe google am gasit decat unu cu niste instructiuni in gimp
Dar nimeni nu zice imaginile trebuie sa fie asa ca sa fie recunoscute de joc ca asa stiu si eu sa folosesc photoshop
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 05:01 PM   #12
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by americanu197 View Post
Am facut si asta ...pe youtube sunt doua unu in rusa si ala in romgleza alu baiatu de mai sus
pe google am gasit decat unu cu niste instructiuni in gimp
Dar nimeni nu zice imaginile trebuie sa fie asa ca sa fie recunoscute de joc ca asa stiu si eu sa folosesc photoshop
Crede-ma pe cuvant ca sunt MULTE tutoriale si in engleza, germana etc. Am avut si eu nevoie la un moment dat si am gasit destule si mai explicite si mai intortocheate. Trebuie sa si stii sa cauti .. Cat despre fisiere, ele trebuie sa fie in format TARGA *.tga 32 biti iar ca denumire trebuie sa aibe codul echipei (cod care il gasesti in EDITOR). Salvezi la cele 4 rezolutii in 4 foldere conforme cu rezolutia si aia e. Daca zici ca stii sa folosesti PS atunci stii cum sa pui si acel alpha channel respectiv masca de transparenta (nuj daca am folosit chiar termenul corect). So..bafta!
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 05:14 PM   #13
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Crede-ma pe cuvant ca sunt MULTE tutoriale si in engleza, germana etc. Am avut si eu nevoie la un moment dat si am gasit destule si mai explicite si mai intortocheate. Trebuie sa si stii sa cauti .. Cat despre fisiere, ele trebuie sa fie in format TARGA *.tga 32 biti iar ca denumire trebuie sa aibe codul echipei (cod care il gasesti in EDITOR). Salvezi la cele 4 rezolutii in 4 foldere conforme cu rezolutia si aia e. Daca zici ca stii sa folosesti PS atunci stii cum sa pui si acel alpha channel respectiv masca de transparenta (nuj daca am folosit chiar termenul corect). So..bafta!
Ahaaa acolo eu le salvasem la 8 si 16 biti...sa vedem o sa incerc asta diseara
Dar inca ceva dupa ce le fac trebuie sa umblu in Database editor? si este posibil sa apara in salvarile mele actuale?
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 07:18 PM   #14
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by americanu197 View Post
Am urmarit cu greu tutorialu tau si totusi nu a mers... unu dintre noi e prost si sincer nu sunt sigur care...vrea cineva sa dea niste sfaturi mai detaliate?
Amice...in loc sa vorbesti aiurea mai bine ai fi atent la ce am facut in acel tutorial.
Stiu ca nu este complet...doar arat cum se creeaza! nu si cum se pun in joc...
Urmeaza toti acei pasi dupa care pune codul echipei pe care il vrei:
steaua - 00270005
cfr - 0027000D
Rapid - 00270004
dinamo - 00270002
vaslui - 0027000E
astra - 00270035
gazmetan - 00270014
otelu - 00270006
targumures - 00270038
ucluj - 00270017
brasov - 00270011
pandurii - 00270010
sportul - 0027000C
chiajna - 0027002F
mioveni - 00270023
petrolu - 00270015
vointa - 00270046
ceahlau - 00270016
Salveaza poza 256X256 in folderul respectiv....pe cea de 128 in respectiv 64,32 la fel ca sa nu ai probleme.
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 24-10-2011, 09:21 PM   #15
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Ok hai ca am reusit sa fac imaginea si mio vede Database editor...dar in joc tot nu mio vede chiar daca incep o noua cariera...incepusem o cariera cu un club mic din anglia care nu avea sigla
americanu197 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 11:19 AM   #16
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by americanu197 View Post
Ok hai ca am reusit sa fac imaginea si mio vede Database editor...dar in joc tot nu mio vede chiar daca incep o noua cariera...incepusem o cariera cu un club mic din anglia care nu avea sigla
Pune logourile in folderul jocului si nu in My Documents, si nu vei mai avea probleme.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 04:05 PM   #17
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Salutari!
Am facut si poze pentru stadioane!
La Steaua am ales National Arena,dar o sa fac o poza doar cu ghencea pentru cei care vor.
Link: http://www.filehost.ro/2533992/Stadiums_rar/
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 05:01 PM   #18
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by dolcenike View Post
Salutari!
Am facut si poze pentru stadioane!
La Steaua am ales National Arena,dar o sa fac o poza doar cu ghencea pentru cei care vor.
Link: http://www.filehost.ro/2533992/Stadiums_rar/
Pai de ce nu ai pus poza cu National Arena si la Rapid si Dinamo ca doar si ele joaca pe stadionul asta.
Mi se pare o prostie sa pui poza stadionului national la Steaua. De cand e stadionul National stadionul Stelei?
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 06:29 PM   #19
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

Ce a zis si danny, de cand e stadionul NATIONAL stadionul STELEI?
Ori pui si la rapid, pentru ca rapidu chiar a jucat mai multe meciuri pe el, decat steaua, si pui si la steaua ori pui ghencea si giulesti etc.
@Danny, de ce dinamo? cand a jucat dinamo pe national arena?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 25-10-2011, 06:31 PM   #20
americanu197
Member
 
americanu197's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Location: On the dark side
americanu197 is on a distinguished road
Default

Corect sa puna astra ca stadionu lu steaua ca acolo a jucat cele mai multe meciuri anu asta
americanu197 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL