INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08 > Cariere
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 28-04-2010, 05:49 PM   #11
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Post

Nu inteleg cum cresc jucatorii la voi atat de mult. Dica peste 60 mil e o utopie. Eu pot sa ii cresc ducandu-mi echipa in training camp in Danemarca (pt ca e cel mai ieftin si cel mai bun in raport calitate-pret) si ii antrenez la ce doresc eu la fiecare 3 zile. In acest ritm pot sa imi cresc un jucator care costa cam 800 de mii euro la inceput de sezon si in retur sa ii ridic cota la peste 20 mil euro fara ca el sa aiba numai note de 9 si 10 dar cu conditia sa fie titular.

Dar nu mereu joc cu training camp la fiecare 3 zile. Am si cariere cum e si cea de la Osasuna unde mi-am impus sa nu ma mai folosesc de acest "bug" si sa ii las sa creasca de la sine. Portillo a crescut pana la finalul turului cam dublu valoare lui si costa cam 5 milioane in conditiile in care am terminat pe locul 2, are note mari pt ca e golgeter si e nelipsit din primul 11. De asta mi se pare ciudat cum a ajuns Dica atat de bun fara trainig camp repetat.

Probabil ca jucati la mod instant result si nu la 3D match unde e mult mai dificil sa castigi un meci pt ca trebuie sa fii atent la orice detaliu. La instant e de ajuns un 442 si mai departe "RANDOM SCORE" in general in facoarea echipei cu LVL mai mare si probabil ca jucatorii se dezvolta mai usor.
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 06:10 PM   #12
schiffer
Member
 
Join Date: Jan 2010
schiffer is on a distinguished road
Default

pai e o prostie sa joci la 3d match unde nu e simulat calumea si are numa buguri scapa ala cu finishing 99 singur cu portaru si sa pe langa sau cu poarta goala trimite alaturi

cel mai real joci la instant sau text simulation.
schiffer is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 06:47 PM   #13
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

o intrebare , cei mai buni atacanti din lume marcheaza ori de cate ori au o ocazie de singur cu portarul ? chiar nu sunt meciuri in care si cei mai buni atacanti rateaza din orice pozitie chiar daca joaca cu o echipa mai slaba ? ce ti se pare ireal in asta ? si mai mult , ce ti se pare real in a simula un joc in care nu ai nici o putere de control ?
__________________
Iar cand noi nu vom mai fi
Va veti aminti
Ca a fost odata
Dream Team
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 08:56 PM   #14
mrs.
Member
 
mrs.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Campulung
mrs. is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mrs.
Default

joc si la 3d , dar si text mode . instant rezult in amicale de obicei pt ca nu stau sa pierd timpul . am jucat si la 3d si tot asa mi-a crescut dica . va dau un pont , eu pentru a putea creste un jucator, de exemplu de la lvl 60 (500mii E) la 80-85 (30-50mil E) in 2-3 ani , incep o cariera cu o echipa dintr`un campionat mai slab , in care domina 3-4 echipe (Romania , spre ex.) , si il tin titular . imi creste repede si bine . ia sa incercati asa si sa imi spuneti daca reusiti . Daca v-ati uita la cariera mea postata aici ati vedea cum l-am crescut pe Higuain de la 9 mil la 35-40 .

app rabesandratana , de ce nu mai postezi la cariera .. ?
mrs. is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 10:58 PM   #15
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by totty86 View Post
o intrebare , cei mai buni atacanti din lume marcheaza ori de cate ori au o ocazie de singur cu portarul ? chiar nu sunt meciuri in care si cei mai buni atacanti rateaza din orice pozitie chiar daca joaca cu o echipa mai slaba ? ce ti se pare ireal in asta ? si mai mult , ce ti se pare real in a simula un joc in care nu ai nici o putere de control ?
Depinde de gameplay si ce valori sunt setate acolo.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2010, 11:00 PM   #16
XaNdRys
Banned
 
XaNdRys's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Miami Beach, Florida
XaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these partsXaNdRys is infamous around these parts
Default

buna carira , dar nu ma pricep la fifa manager pentru ca nu am avut niciodata , acolo joci tu meciurile ?
XaNdRys is offline   Reply With Quote
Old 01-05-2010, 11:43 PM   #17
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

app rabesandratana , de ce nu mai postezi la cariera .. ?[/QUOTE]

momentan am luat o pauza la acea cariera si o voi continua ceva mai incolo pt ca am inceput sa imi fac echipele din diviziile 6 din Anglia cu loturi si varstele jucatorilor actuale. Am spus acum cateva luni ca numai fac niciun patch tocmai pentru ca deja varsta jucatoriilor este deja mult depasita (cu 3 ani mai exact) dar mi-a dat o idee cineva de pe "fmboard" sa pun anul de nastere pt fiecare jucator cu 3 ani in urma astfel incat sa corespunda cu sezonul viitor 2010-2011.

Astfel va fi ca si cum as avea Fifa Manager 11 dar cu meciul 3D de la 08 ceea ce este perfect. Nu am jucat deloc cu patch-ul pe care multi dintre voi l-ati descarcat de pe site-ul meu tocmai pt ca eram nemultumit de acest lucru.

Asa ca am continuat lucrul la acel patch in aceste zile scazand anul de nastere (-3) pentru fiecare jucator din joc dupa care o sa actualizez transferurile care se vor face in aceasta vara, o sa am timp sa adaug ligi pentru Liga 6 din Anglia sau pentru campionate mici ca Slovenia, Bulgaria, Chile, Uruguay, etc tocmai pentru ca toate loturile din celelalte campionate importante dupa cum bine stiti le-am actualizat de mult si nu mai trebuie decat putin retusate.

Dar nu cred ca aceasta varianta o s-o mai pun la download pt ca nu va mai contine poze marca "bright future". Odata cu schimbarea anului de nastere absolut toate pozele originale au devenit ineficiente asa ca le-am dat delete celor 40 mii poze.

Solutia (asta pt ca nu imi place deloc sa nu am poze in joc) a fost sa gasesc un nou format care sa-mi fie pe plac mie. Am gasit cea mai buna si simpla solutie sa intru pe site-ul oficial de la fiecare club si sa salvez pozele jucatorilor dupa care intru in PhotoImpact le fac pe format 100x100 si le adaug o "margine" bleu care sa le dea un aspect mai placut si mai finisat dupa care le adaug codurile din editor.

Astfel in cateva minute termin un lot intreg cu poze acceptabile care se vad f bine in joc si arata bine atunci cand faci primul 11. Nu mai sunt transparente insa formatul de 100x100 face ca ele sa nu acopere stema echipei sau sa se vada urat in joc.

Tocmai de asta spun ca nu mai are rost sa mai pun acest patch final la descarcat pt ca pierd timpul la upload si nu cred ca va dori cineva sa foloseasca stilul nou de poze.

Last edited by RabeSandraTan@; 01-05-2010 at 11:48 PM.
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 08-05-2010, 04:03 PM   #18
BuLL3T
Member
 
Join Date: May 2010
BuLL3T is on a distinguished road
Default driven free kick

Salut am vrut sa te intreb daca ne poti spune daca stii cum se bat loviturile liberre de tip driven daca stii poti face un tutorial??.Multumesc
BuLL3T is offline   Reply With Quote
Old 09-05-2010, 02:06 PM   #19
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by BuLL3T View Post
Salut am vrut sa te intreb daca ne poti spune daca stii cum se bat loviturile liberre de tip driven daca stii poti face un tutorial??.Multumesc
Nu trebuie sa stii nimic special ci doar sa te uiti la caracterul jucatorilor pe care ii ai in lot iar daca vreunul are "driven free kick" il setezi sa bata loviturile directe. Daca nu ai unul in lot cumperi (exemple: S.Davis(Fulham) unu dintre cei mai buni, Pernia - At.Madrid, Papa Bouba Diop, Beckham, Riquelme, Paredes - Sporting, Reid - Blackburn, Davies - Portsmouth, Stokes - Sunderland, Taiwo-O.M.).
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 10-05-2010, 10:13 AM   #20
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Excelenta cariera Radule ,felicitari astept sa mai joci.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
rabesandratana


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:04 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL