INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 03-10-2007, 03:55 PM   #11
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

Multumesc. Acum compun povestea doi. O sa fie mai spooky. Dar mai veniti si voi cu povesti.
__________________
I'M JUST A KITTY
sunshine_claus is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2007, 04:46 PM   #12
little_foot
Member
 
little_foot's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Bucuresti
little_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud of
Default

Bravo ma. Esti piesa. Ti-am zis eu ca le ai cu scrisul...tu nimic: Batman, Batman. O sa ma gandesc si eu la ceva sa vad daca pot sa te fac in idei. Pana atunci mucles in zona asta din partea mea.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Romani prin nastere/Olteni prin gratie divina!
Toti oltenii se nasc suporteri ai Universitatii Craiova!!

BMW-Big Mexican Woman
little_foot is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 01:45 PM   #13
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

O noua poveste. Sa ii spune Vacanta de cosmar.

Era o seara ca oricare alta. Sau cel putin asa credeau ei. Pentru ca tot ce a urmat a facut ca acea seara sa le schimbe vietile pentru totdeauna.
Iarna, zapada, viscol. Erau cu totii la munte, in vacanta. 6 prieteni care isi spusesera ca aceasta vacanta va fi cea mai frumoasa de pana acum.
Anca si Andrei erau impreuna de 1 an. Isi alesesera sa serbeze prima aniversare la munte cu cei mai apropiati prieteni Mihai si Elena (si ei un cuplu de cateva luni) si Corina si Remus. Corina si Remus se placeau dar timiditatea ii impiedicase pana acum sa inceapa o relatie. Anca, Andrei, Mihai si Elena planuisera sa ii faca pe cei doi sa-si marturiseasca sentimentele.
Au inchiriat o cabana la munte si au plecat. 10 zile departe de serviciu, de probleme, de agitatia orasului. Cabana era mai retrasa dar exact asta si-au si dorit. Nu aveau "vecini" care sa le reproseze ca muzica era prea tare, sau ca sunt prea galagiosi. Erau doar ei cu ei. Oare?
Au ajuns in timpul pranzului, iar dupa-amiaza a inceput sa ninga. La inceput usor, apoi din ce in ce mai tare pana s-a transformat in viscol. Totusi ei nu isi faceau griji. Au ajuns, ce se poate intampla acum?
Planul si-l facusera inca de acasa. erau 3 camere si 6 persoane. Trebuia sa se lege ceva intre Corina si Remus, spera restul. Protestele erau de prisos acum. Nu mai putea fi schimbat nimic.
Corina s-a indreptat catre camera ei mai devreme decat ceilalti. Era obosita. Uricand scarile inca mai auzea rasul prietinilor ei.
trecand pe langa camera Ancai aude voci inauntru. deschide usa crezand ca este televizorul, dar este izbita cu putere de "ceva". Cand se trezeste, era inconjurata de prietenii ei:
-Ce s-a intamplat? De ce ai lesinat?
-Nu stiu. Probabil sunt foarte obosita.
toti se duc la culcare si incidentul este uitat.
A doua zi au observat ca sunt rupti de lume. Ninsoarea si viscolul din timpul noptii le blocasera drumul catre oras. Corina era mai obosita decat de obicei. Avea cearcane adanci in jurul ochilor si era foarte palida. La inceput nimeni nu s-a ingrijorat foarte tare, dar vazand de abia mananca si nu vorbeste cu nimeni, Anca si Elena se hotarasc sa stea de vorba cu ea.
-Corina, esti suparata pe noi pentru ca am aranjat sa stai in camera cu Remus?
-Nu, nu sunt suparata.
-S-a intamplat ceva noaptea trecuta, ceva ce te-a deranjat? Remus ti-a facut ceva?
-Nu, nu s-a intamplat nimic. Va rog lasati-ma in pace.
Nervoasa, Corina se inchide in camera ei. Anca si Elena se hotarasc sa vorbeasca si cu baietii. Ceva se intamplase cu prietena lor si nu intelegeau ce. Remus nu stia nimic, nu se intamplase nimic deosebit noaptea trecuta, care sa o deranjeze pe fata. Toti erau acum ingrijorati. Ziua se scurse intr-o atmosfera apasatoare, toti erau tacuti. Corina era mai bine acum, dar se vedea clar ca o tulbura ceva. Nici macar nu aveau cum sa se plimbe prin oras, erau prizonieri in aceasta casa. Incepeau sa regrete ca venisera tocmai aici.
Seara atmosfera se mai relaxase. Corina era bine dispusa, toti isi recapatasera veselia si entuziasmul de la venire. Dar in timp ce toti erau jos in living la etaj din camera Ancai se auzi un strigat urmat de un ras sacadat. toti au ramas cu rasuflarea taiata, pret de cateva secunde. Apoi curentul s-a intrerupt brusc. Era bezna. Mihai avea o bricheta la el si au aprins cateva lumanari.
In semiintunericul din camera au vazut o umbra apropiindu-se de Corina si atangandu-i mana. Apoi umbra a disparut si totul a revenit la normal. Cand s-a aprins din nou lumina, toti erau palizi, se uitau unii la altii fara sa isi mai aminteasca nimic. Corina era lesinata pe canapea. Incercand sa o trezeasca observa ca pe mana ei e un semn, ca o arsura. Incet fata isi revine si semnul de pe mana dispare. Corina era foarte ametita. O duc in pat si Remus ramane cu ea in camera. Toti se duc in camerele lor, fara sa indrazneasca sa intrebe ceva. Se vedea in ochii lor ca toti au vazut. Nimeni nu mai spunea un cuvant. Toti voiau sa stie ce se intamplase dar se temeau de raspuns. Au adormit cu gandul la ziua de maine. Ce se va intampla. Si nenorocita asta de cabana e atat de departe de oras, zapada i-a facut prizonieri aici. E prea liniste.
-----------------
Copntinuare mai tarziu sau maine. Va tin putin in suspans. Mihnea astept finalul povestii tale. Hai ca le printez poate reusim sa facem o carticica, sau sa le publicam undeva.
__________________
I'M JUST A KITTY

Last edited by sunshine_claus; 04-10-2007 at 02:08 PM.
sunshine_claus is offline   Reply With Quote
Old 04-10-2007, 04:07 PM   #14
RF7
Nick vechi: roby_Fabregas07
 
RF7's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Orastie
RF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really nice
Default

Superb poate daca o sa am putin mai mult timp liber o sa fac si eu ceva scurt
RF7 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2007, 02:08 PM   #15
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

Din pacate acest thread a intrat putin in coma. O sa incerc resuscitarea lui prin continuarea povestii mele. imi mai testez asa si imaginatia. Din pacate nu am mai avut timp liber, iar multi altii care se laudau ca o sa scrie si ei nu s-au tinut de cuvant. Eu speram sa scoatem si o revistuta cu povestile noastre.
******
A doua zi s-au trezit toti de dimineata. Nu avea nici unul prea mult chef de distractie. Corina se simtea rau, era palida iar semnul de pe mana era acum ca o cicatrice veche. Orice incercare de a parasi cabana si a incerca sa se duca in oras s-a dovedit sortita esecului. Toata natura era impotriva lor, erau prizonierii propriului lor vis. S-au hotarat ca pe cat posibil sa ramana tot timpul impreuna. Sa doarma toti in living care era destul de mare. Mai ales Corina sa nu fie lasata singura nici o secunda. deja isi faceau griji pentru viata ei. Avea momente cand parea rupta de ce o inconjoara.
Ziua s-a scurs fara evenimente importante. Noaptea s-a facut simtita prin urletele lupilor care pareau ca se afla la usa. Au aprins de la inceput lumanari ca sa nu mai aiba probleme cu lumina ca in seara trecuta. il asteptau din nou pe musafir, doar ca acum erau pregatiti. Cel putin asa credeau ei. Dupa 2-3 ore tensionate, ce asteptau s-a intamplat. Dar nu erau deloc pregatiti de ce a urmat. Musafirul nu a venit singur ci insotit. Acum nu s-a limitat doar in a aparea si a o atinge pe Corina. Un ras sinistru i-a facut pe toti sa inghete.
-Impresionant. Ati venit toti aici. Era tot ce imi doream. Acum sunteti ai mei....Vad ca v-a pierit la toti curajul. Nu vreti sa stiti cine sunt? Va spun eu...Aceasta frumoasa cabana imi apartine. Credeam ca o sa o pierd definitiv, dar am primit cel mai frumos cadou. Pe voi. Acum o sa traiesc linistit.
-Ce vrei de la noi?
-Nu vreau nimic de la voi. Va vreau pe voi. Prietena voastra e a mea acum. Nu aveti cum sa luptati impotriva mea.
-Ce esti tu?
-Nu sunt fantoma, daca asta te gandesti. Sunt real. Si prietenii mei sunt reali.
Toti au inceput sa rada si au disparut.
__________________
I'M JUST A KITTY

Last edited by sunshine_claus; 13-11-2007 at 02:41 PM.
sunshine_claus is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2007, 02:22 PM   #16
RF7
Nick vechi: roby_Fabregas07
 
RF7's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Orastie
RF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really nice
Default

eu nu am promis chiar daca ma tenteaza dar daca scoatem aceasta revistuta cine o va tiparii sau cum sa zic ?
RF7 is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2007, 02:39 PM   #17
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

Nu ai promis dar ai zis ca incerci. Si multa lume a zis ca incearca. Poate chiar o sa fie ceva frumos. De publicat ne interesam sa vedem la o tipografie cat ne ia. Si le putem vinde. Scoatem bani. Ne imbogatim.
*****
Acum toti sunt inspaimantati. Cum adica ii vrea pe ei? Pe masura ce minutele trec Corina incepe sa isi revina. Pare ca se simte din ce in ce mai bine. Dar parca ceva e schimbat la ea, in modul ei de a se purta de a vorbi.
Dimineata parca nu mai vine. Anca se uita la ceas. E 7 dimineata dar afara e la fel de intuneric. Corina si-a revenit complet acum. De bucurie ca isi vad prietena sanatoasa omit anumite modificari in comportamentul ei. E putin aiurita, parca nu isi mai aminteste cum sa se poarte. Uneori e chiar agresiva. Dar ei sunt acum preocupati de vizita primita si sunt mult prea fericiti ca s-a vindecat ca sa observe sau sa se ingrijoreze de comportamentul ei.
In timp ce incercau sa faca planuri de plecare ceva ciudat s-a intamplat. Corina respingea ideea plecarii de la cabana. Incerca sa ii convinga sa ramana momentan aici, in pustietatea asta.
-De ce nu vrei sa plecam? Te impotrivesti oricarui plan al nostru de a parasi acest loc sinistru.
-Cum sa plecam acum??? Mai avem cateva zile de distractie.... E pacat sa plecam...
-Asta numesti tu distractie???? Suntem prizonieri aici.
-Acum prietena voastra e a mea. V-am spus...S-a auzit din spatele lor.
-Cum adica???
Corina se ridica si se apropie de musafir.
-Ai venit....
-Da m-am tinut de cuvant. Acum e randul tau sa te tii de cuvant. Vrei sa ni te alaturi?
-Mai lasa-ma sa ma gandesc.
-Nu ai la ce. Ori cu noi ori impotriva noastra. Acum sti prea multe ca sa te lase sa pleci ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Daca nu ni te alaturi sti ce trebuie sa facem. Si nu pot sa ii opresc.
-Te rog mai da-mi o zi. Te iubesc si vreau sa fim impreuna. Dar nu stiu.....sunt multe la care trebuie sa ma gandesc.
-Bine. Cum vrei tu. Ca sa vezi ca si eu te iubesc iti mai las o zi. Si dispare.
-Corina nu pot sa cred. Cine e EL?
-Il cheama (sa imi spuna cineva un nume care sa aiba un impact puternic si sa arate o personalitate puternica).
-Cum adica il iubesti? Ai innebunit??
-Da il iubesc. Ce e rau in asta?
-Explica-ne..spune-ne mai multe. Mai sunt?
-Nu va pot spune mai multe. Le-am jurat.
Corina pleca din living in camera ei.
-Trebuie sa facem ceva. Asta nu e prietena noastra. Nu e Corina pe care o cunostem noi.
****
Hai ca mai am treaba. Va pup
__________________
I'M JUST A KITTY

Last edited by sunshine_claus; 13-11-2007 at 03:10 PM.
sunshine_claus is offline   Reply With Quote
Old 13-11-2007, 03:34 PM   #18
RF7
Nick vechi: roby_Fabregas07
 
RF7's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Orastie
RF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really nice
Default

mdea... ne imbogatim hai ca acum serios o sa incerc ceva apropo da-mi un id de messenger sa mai vorbim :P

ps ok ba labele jos da vezi labele jos zici la alticineva sht (cel cu reputatia)

Last edited by RF7; 13-11-2007 at 08:47 PM.
RF7 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2007, 05:44 PM   #19
DFA1
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Bucureşti
DFA1 is an unknown quantity at this point
Send a message via MSN to DFA1 Send a message via Yahoo to DFA1
Default

Sunshine_class îmi plac mult poveştile tale, ai o imaginaţie pe placul meu. Nu vrei să continui povestea? Că a rămas în cumpănă şi pare f. f. interesantă.
DFA1 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-2007, 06:43 PM   #20
RF7
Nick vechi: roby_Fabregas07
 
RF7's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Orastie
RF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really niceRF7 is just really nice
Default

sunshine termin-o tu pe asta si apoi incepem alta noua
RF7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:17 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL