INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > Fifa 2005 > RLSP 2005
Register FAQ Community Calendar

Notices

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 24-07-2005, 11:48 PM   #11
hagi2006
Member
 
Join Date: Mar 2005
hagi2006 is on a distinguished road
Default

daca dau 20 de Euro pe patch-ul vostru, pot obtine o varianta in care toate rating-urile sunt facute dintr-un punct de vedere corect al abilitatii jucatorilor in teren?

Din raspunsurile voastre, fara nici o suparare, dar chiar nu stiu daca vorbim despre acelasi campionat. ori sunteti suporteri infocati ai echipelor voastre si nu vedeti si performantelor altor echipe, ori urmariti alt campionat.

Cum spuneam, toti v-am multumit si ne-am bucurat ca ati facut acest patch, dar peste tot exista loc de mai bine. nu stiu daca e bine sa va agitati asa cand unul sau mai multi utilizatori va dau niste sfaturi, ca pana la urma urmei nu faceti acest patch ptr voi, ca sa va jucati numai voi intre voi nu? Ptr versiunile voastre personale, faceti atunci steaua si dinamo cu rating de 80+ si restul de 50+, si ptr patch-ul public puneti ratingurile pe care le merita echipele si jucatorile lor, nu ptr ca unu a dat nu stiu ce goluri sau ca e "dinamo" si domle...tre sa aibe rating mai mare.

numai asta v-am sugerat, nici nu v-am cerut macar, ca la urmatorul patch sa faceti ratingurile mai balansate si bazate pe ce fac echipele in teren. simplu.

banuiesc ca discutam intre oameni maturi aici si nu ca niste copii sa ne enervam aiurea din niste nimicuri.

noroc
hagi2006 is offline  
Old 25-07-2005, 12:04 AM   #12
stefan
Guest
 
Default

eu nici nu joc fifa asa ca nu ma lua cu versiunea mea personala :P echipele au avut ratinguri in functie de performanetele din sezonul 2004/2005, si nationalul nu a fost in lupta pentru titlu decat in primele etape, farul niciodata, si la timisoara BkP a venit abia la inceputu returului cand erau la retrogradare, nu ii vedeam sa ia titlul :P si ratingurile jucatorilor (care depind si de varsta lor) fac ratingul echipei, daca ii puneam lui gigel bucur 100 iesea Sportul cu mai multe stele ca Steaua si imi sarea in cap toata turma lui Jiji. Vezi ca si tu tii cu Nationalul si zici ca e facut cam slab, asa ca nu mai zi ca noi am facut patchurl in functie de echipa favorita, eu tin numai cu Iashu si nui vad cu 5 stele
 
Old 25-07-2005, 12:20 AM   #13
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Si sa nu uitam ca in momentul in care a aparut patchul nationalul nici nu mai avea echipa...

Si degeaba ma luati cu "esti fan steaua sau chestii de genul asta"...nu dau 2 bani pe steaua sau pe oricare alta echipa din divizia a...si nici pe uta...asta daca se plictisesc unii

SI oricat de mult ati incerca sa ne convingeti...steaua a terminat pe locul 1, a eliminat valencia, a ajuns pana unde a ajuns in cupele europene, dinamo a terminat pe locul 2...samd...nu inteleg cum puteti sa cereti atribute de 8- sau 85 (cum mai spuneau unii) la niste echipe de mijlocul campionatului...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline  
Old 25-07-2005, 01:24 AM   #14
rampiro
Member
 
Join Date: Jul 2005
rampiro is on a distinguished road
Default

Cred ca se poate cuantifica valoarea unui jucator in puncte daca se urmareste evolutia lui. Astfel pt. un atacant ar trebui sa conteze de cite ori a ratat singur cu portarul sau pt. un fundas e bine de stiut cite greseli "nefortate" a facut in aparare, asta ca sa dau exemple negative. Comparind apoi cifrele obtinute de un jucator roman bun cu cifrele obtinute de unul strain bun se poate stabili in puncte diferenta dintre noi si ei. Pot fi, bineinteles, mai multe criterii care vor stabili valoare unui jucator.
rampiro is offline  
Old 25-07-2005, 01:43 AM   #15
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Mai mns tu nu itzi dai seama ca vor si ei jucatori cu care se poate trage de la distanta de cer 70-75 :P E cea mai mare aberatie pe care o aud!Unii jucatori nici 20-25 nu merita!Sa fim seriosi!
yahoo is offline  
Old 25-07-2005, 01:55 AM   #16
hagi2006
Member
 
Join Date: Mar 2005
hagi2006 is on a distinguished road
Default

ori ca le sugeram peretilor mei, ori ca v-am sugerat voua, tot aia e. una zic eu, una mi se raspunde.

nu aveti decat sa faceti ce vreti.

ps: din bun simt cand porti un dialog cu o pers. e bine sa asculti ce spune inainte sa ii raspunzi, nu de alta dar dialogul purtat de noi a ajuns la modu:

A:"ti-e frig?
B:"ba sa stii ca nu m-ai mie foame"

ps2: tot referitor la asta, macar din raspunsurile pe care ti le-am dat puteai deduce ca am o varsta poate mai inaintata fata de pulifrici care va frecventeaza site-ul, care se duc pe stadion doar ca sa manance seminte, sa agate gagici, doar asa ca sa para "cool". nu am cerut rating-uri de 80, dar totusi cred ca unii jucatori merita mai mult de 55-59 cat le-ati dat voi, si daca erai baiat destept "mns" (ca doar cu tine vorbesc nu cu 50 deodata cum faceti voi adminii) imi raspundeai la unele intrebari, dar le eviti ptr ca nu ai ce sa spui, daca nu te interesa pe tine sau altii rating-ul de atacant atunci Cristea nu avea 70+, adica el nuridica toata echipa (Ca rating) dar bucur daca avea 70+ ridica tot ratingul echipei ..sau ce e cu gogosile astea.

cred ca nu a mai ramas nimic de zis, faceti noul patch cum vreti voi, cand vreti voi, ptr voi. sunteti prea perfecti oricum.
hagi2006 is offline  
Old 25-07-2005, 02:20 PM   #17
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

Dar intreb si yo acuma: Ce a facut Cristea ca sa merite 70+?El ce a facut?A dat 2 goluri cu Valencia si gata!Si care sunt acei jucatori care sa merite 60+?Mai sunt pe ici pe colo dar foarte putini!In fine acuma fiecare cu ideeile lui dar unele sunt exagerate!Asa ca mai usor cu aberatii de genul asta!Asta e Diviza A!Un campionat mediocru si foarte slab care mai e salvat de unele incursiuni in cupele europene gen Steaua sau Cfr Cluj!
yahoo is offline  
Old 25-07-2005, 03:51 PM   #18
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Hai ca-mi expun si eu micul si nesimnificativul punct de vedere.
In primul rand nu inteleg de ce este atata agitatie pentru niste statistici care normal nu ar trebui sa conteze...ca ala are cu 10 - 15 unitati mai putin sau mai mult, asta nu conteaza...e un amarat de joc, e un obiect de destindere si relaxare nu de deschideri de polemici.
Referitor la ceea ce a spus rampiro...chestia aia e aberanta..cine crezi ca sta acum sa urmareasca evolutia pe un sezon intreg a jucatorilor...luand notite si mai stiu eu ce..inca o data..scopul principal al patchului este introducerea cat mai mult a atmosferei diviziei noastre in joc...adica echipe, chanturi si stats-uri decente ( nu perfecte :P)
Tuby is offline  
Old 25-07-2005, 06:37 PM   #19
rampiro
Member
 
Join Date: Jul 2005
rampiro is on a distinguished road
Default

Pt. tuby
Cred ca se poate apela la cei din presa sportiva, oameni care tin tot felul de statistici.
rampiro is offline  
Old 25-07-2005, 06:58 PM   #20
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

e usor sa propui...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline  
Closed Thread

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:30 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL