INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 31-07-2008, 02:24 PM   #101
George05
Member
 
George05's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Constanţa
George05 is on a distinguished road
Default

Care sunt tarile in care va construiti de obicei "Youth Camps" si bineinteles unde ati observat ca gasiti destul de multe talente ? Eu de obicei construiam in Nigeria, Argentina, Brazilia, dar m-am gandit sa mai schimb.
George05 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 03:11 PM   #102
zloty
Member
 
zloty's Avatar
 
Join Date: May 2008
zloty is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by George05 View Post
Care sunt tarile in care va construiti de obicei "Youth Camps" si bineinteles unde ati observat ca gasiti destul de multe talente ? Eu de obicei construiam in Nigeria, Argentina, Brazilia, dar m-am gandit sa mai schimb.
incearca tarile nordice +elvetia belgia si austria,eu de acolo imi iau jucatori f buni ,din argentina si brazilia mai rar imi dau talente
zloty is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 06:42 PM   #103
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by George05 View Post
Care sunt tarile in care va construiti de obicei "Youth Camps" si bineinteles unde ati observat ca gasiti destul de multe talente ? Eu de obicei construiam in Nigeria, Argentina, Brazilia, dar m-am gandit sa mai schimb.

Eu construiesc aleator pentru ca am observat ca nu vin de undeva anume talente , o data mi-au venit din Armenia jucatori bomba care joaca in nationala mereu de la 19 ani iar alta data nu mi-a venit niciunu decat cu maxim 60 iar ceilalti erau cam pe la 73 deci eu cred ca e aleator modul in care vin
__________________
Iar cand noi nu vom mai fi
Va veti aminti
Ca a fost odata
Dream Team
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 08:03 PM   #104
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by George05 View Post
Care sunt tarile in care va construiti de obicei "Youth Camps" si bineinteles unde ati observat ca gasiti destul de multe talente ? Eu de obicei construiam in Nigeria, Argentina, Brazilia, dar m-am gandit sa mai schimb.
La cariera cu Steaua de acum am 3 tabere: la Craiova, Chisinau si Tokyo, upgradate la maximum dar abia daca scot 1-2 fotbalisti/tabara/an.
In cariera veche cu FC Londra, aveam 32 de tabere si gaseam 3 noi jucatori/luna.
Cat despre tabere de tineret, cele mai eficiente erau din Coasta de Fildes, Rusia, Africa de Sud, Croatia, Serbia, Franta, Italia, Anglia, Moldova si cam atat. Printre cele mai slabe se numarau Norvegia, Danemarca, Suedia, Turcia, Romania, Argentina, Brazilia, Olanda, Australia, S.U.A. si Mexic. Toate acestea sunt date de numarul de jucator talentati (minim 4*) pe care i-am luat la club.
Deci va recomand sa construiti tabere in tari mai putin cunoscute gen Bolivia, Costa Rica, Arabia Saudita, Luxemburg, San Marino, Venezuela si altele de genul asta, sa le upgradati la maximum si sunt sigur ca veti fi multumiti.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 31-07-2008, 09:35 PM   #105
George05
Member
 
George05's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Constanţa
George05 is on a distinguished road
Default

Costa de Fildes ? :| Eu nu am gasit-o pe nicaieri, chiar as fi vrut sa construiesc acolo o tabara.
George05 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008, 02:15 AM   #106
Patryck
Member
 
Patryck's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Patryck will become famous soon enough
Default

Cel mai bun produs al meu de la Centurul de Juniori .Din cate imi aduc aminte mia fost oferit de un agent pe la varsta de 15 ani.La 17 ani lam bagat in prima echipa dupa ce am reusit sa scap de Zapata.
Ceva pareri?Si sfaturi despre ce ar mai trebuii sa fac ca sai mai creasca valoarea ?
Attached Images
File Type: jpg 1.JPG (99.9 KB, 59 views)
Patryck is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008, 07:51 AM   #107
mil
Member
 
mil's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Alba Iulia
mil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
De regula ei cresc in inaltime si greutate cat timp sunt inca la tineret. Odata ce le oferi contracte la prima echipa/rezerve, procesul acesta se opreste.
Am cateva intrebari:
1. De ce nu l-ai pastrat la tineret inca 1 an ca sa se dezvolte mai bine?
2. L-ai folosit in fiecare meci? Si daca nu, cat la % a jucat in sezonul acela, indiferent de competitie?
Da , l-am folosit meci de meci un sezon intreg (in toate competitiile).
Era mai bine sa il mai las la tineret inca un an? De ce se dezvolta mai bine acolo?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Cu mototoreta prin timicir...

Last edited by mil; 01-08-2008 at 07:53 AM.
mil is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008, 08:49 AM   #108
totty86
Member
 
totty86's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Location: at black sea
totty86 is on a distinguished road
Default

Si eu am observat ca se antreneaza mai bine la tineret decat la prima echipa , pai am avut un junior care de la 16 ani pana la 18 cand l-am luat de la juniori a crescut de la 65 la 77 iar la seniori in 4 ani a mai crescut de la 77 la 87 deci 12 nivele in 2 ani de juniorat si 10 in 4 ani la echipa mare
__________________
Iar cand noi nu vom mai fi
Va veti aminti
Ca a fost odata
Dream Team
totty86 is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008, 11:46 AM   #109
daci
Nick vechi: Dacy
 
daci's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
daci has a little shameless behaviour in the past
Default

da cum se fac centrele astea?si cum poti fake echipa satelit?
__________________
viziteaza:

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
daci is offline   Reply With Quote
Old 01-08-2008, 12:30 PM   #110
Maryusake
Member
 
Maryusake's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Estul nenoricit
Maryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to Maryusake
Default

Quote:
Originally Posted by Patryck View Post
Cel mai bun produs al meu de la Centurul de Juniori .Din cate imi aduc aminte mia fost oferit de un agent pe la varsta de 15 ani.La 17 ani lam bagat in prima echipa dupa ce am reusit sa scap de Zapata.
Ceva pareri?Si sfaturi despre ce ar mai trebuii sa fac ca sai mai creasca valoarea ?
Sa pui mana pe abecedar!
@Dacy, use the brain,is never too late!
__________________
suveran din subteran
Maryusake is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:21 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL