INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 08
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-2007, 05:05 PM   #21
Real_Madrid
Banned
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Real_Madrid has a spectacular aura aboutReal_Madrid has a spectacular aura aboutReal_Madrid has a spectacular aura about
Default

Quote:
Originally Posted by cRisTy_fifa View Post
Pai si la FIFA 08 ninge cand e iarna......
Foarte,foarte rar...
Real_Madrid is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 05:25 PM   #22
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

ooo, as mai avea de adaugat ceva : in manager mode, sa existe optiunea de concediere a jucatorului
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 05:29 PM   #23
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Modelul O.Fizionomia jucatorilor ar trebui sa fie respectata mai mult.Momentan, toti jucatorii arata la fel din perspectiva modelului o al corpului.De asemenea ar trebui introdusa mimica fetei.
Fizica mingii.Acest capitol este unul deficitar pentru seria FIFA.Din punctul meu de vedere ar trebui rescrisa complet.Majoritatea suturilor sunt pe poarta ceea ce scade din experienta traita in timpul jocului.Ar trebui ca efectele luate de minge sa fie redate mult mai bine si preluarile sa se faca mai greu.
Manager Mode.Ar trebui introdusa aici mai multa viata personala si mai putina in FifaManager.
Be a Pro.Camera de filmare ar trebui schimbata, eventual cu una de tipul End to End.
Cinematics.Intrarea jucatorilor in stadion, intonarea imnurilor,intrarea echipei medicale pe teren, proteste ale jucatorilor, celebrare reala la goluri pentru straruri.
Modul de alegare.Mai multe miscari atunci cand jucatorul este in alergare, acum sunt doar cateva care se repeta enervant de des.
Textura gazonului ar trebui sa fie mult mai reala si problema aceea enervanta care lasa impresia ca gazonul este taiat sa fie rezolvata.
Meniu mai bine structurat si eye-candy.
Licente pentru mai multe campionate din estul Europei si pentru campionatul argentinian.
Comentariu.Voci noi pentru comentatori, numar mai mare pentru replici.
Mediul din jurul stadioanelor mai real (tunete si fulgere, nori, raze de soare "dinamice" nu doar texturi).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 06:30 PM   #24
ak47
Member
 
ak47's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Langa butoiul plin cu bere
ak47 is on a distinguished road
Default

dupa cum s-a aflat deja, fifa 09 va fi next-gen...deci cred ca vor fi imbunatatiri substantiale in ceea ce priveste grafica si gameplay-ul. asa ca, eu imi doresc sa schimbe total modul manager mode.
in primul rand as dori sa aflu, dinainte sa antrenez o echipa, in ce liga joaca ecipa respectiva, ce lot are si care sunt obiectivele impuse de patron.
in al doilea rand mi-as dori sa am acces la fiecare zi din calendar si in momentul in care fac o oferta pt un jucator sa pot primi raspunsul la cateva zile, nu neaparat dupa meci si de asemenea imi doresc sa pot face schimb de jucatori.
in ultimul rand mi-as dori sa sa pot aduce la echipa jucatori liberi de contract pe tot parcursul unui sezon, nu doar in perioadele de transfer+tot ce s-a scris mai inainte.
ak47 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 07:45 PM   #25
Maniak
Member
 
Maniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: aici
Maniak is on a distinguished road
Default

deci
1. in manager mode ... sa faci antrenamente PE BUNE, ca in practice mode, iar skillurile jucatorilor sa creasca in functie de cum i-ai antrenat (pt atunci cand nu ai chef sa faci antrenament sa existe o optiune de simulare (ca la meciuri))
2. jucatorii sa fie putin mai realisti (daca te uiti la un meci de fotbal real ai sa observi la o pasa pe sus sunt sanse medii ca jucatorul sa faca o preluare perfecta ... jucatorii ar trb sa greseasca preluari, pase, suturi in functie de skilluri... sa se mai impiedice in unele momente (mai ales pe gazon umed)
3. cum se spunea mai sus ... sa intre medicii pe teren pt a-l lua cu targa pe jucatorul accidentat
4. SA POTI SA PUI UN PORTAR JUCATOR DE CAMP (E NEREALIST CA NUL POTI INLOCUI CU UN JUCATOR DE CAMP SI VICEVERSA) deasemenea portarul sa poata primi cartonas rosu
5. sa poti concedia un jucator
6. sa existe jucatori care au "explozii" neasteptate (un jucator de 70 la care arata ca in 5 sezoane ajunge la 79 el poate sa ajunga la 83 in 3 sezoane ex: radu stefan, bogdan stancu etc )
7. sa fie introduse prime pentru jucatori si antrenor
8. moralul jucatorilor sa contribuie decisiv la evolutiile lor din teren
Iar ultima dorinta este (si cred ca se va indeplini in fifa 2012(): sa fie updateuri online zi de zi cu transferuri, cu programul real al echipelor din sezonul respectiv (in genul interactive league)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Maniak is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 08:04 PM   #26
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

daca fifa 09 va fi next gen nu mai trebuiesc asa multe imbunatatiri...abia astept
vlad89 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 08:28 PM   #27
Sab
Member
 
Join Date: Aug 2004
Sab is an unknown quantity at this point
Default

portarul primeste cartonas rosu si in FIFA08. Mi s-a intamplat intr-un meci pe Direct IP. Portarul a faultat cand era 1vs1 cu atacantu, a luat rosu si a fost inlocuit de fundas
Sab is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 09:13 PM   #28
Maniak
Member
 
Maniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: aici
Maniak is on a distinguished road
Default

Quote:
portarul primeste cartonas rosu si in FIFA08. Mi s-a intamplat intr-un meci pe Direct IP. Portarul a faultat cand era 1vs1 cu atacantu, a luat rosu si a fost inlocuit de fundas
daa? wow.... ce chestie credeam ca nu poate lua rosu
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Maniak is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 09:24 PM   #29
zicu7
Member
 
zicu7's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
zicu7 is an unknown quantity at this point
Default

ma scuzati nu am vazut discutia cum adika fifa 09 next gen ???
zicu7 is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2007, 09:28 PM   #30
Maniak
Member
 
Maniak's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: aici
Maniak is on a distinguished road
Default

adica fifa 09 va fi next gen (next generation - urmatoarea generatie) ... cu alte cuvine ... o versiune mult mai buna ca cea actuala pt PC (current gen) ... in prezent ea fiind disponibila doar pt PS 3 XBOX 360
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Maniak is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:55 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL