INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10

Reply
 
Thread Tools
Old 23-11-2009, 01:49 PM   #21
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Jakob View Post
Si eu am unele bug-uri foarte stresante mi se intampla de multe ori sa fie o lovitura libera si sa nu loveasca nimeni mingea si este enervat la culme ..apropo stie cineva ce pot face pt ca asitentul meu mi-l pune pe Kapetanos fundas dreapta mereu Line-up si chair daca imi fac eu echipa tot asa ramane cu imi face asistenul..cum reusesc sa salvez echipa?

Iar alta faza chair daca fac unele modificari la lovituri libere tot nu sunt eu cel care le executa...sunt mai nou pe forum si jocul abia ce am inceput sa il joc..o zi placuta
Nu mai pune asistent sa iti faca prima echipa.Scoate asistentul de la staff.Sigur ai ales pe cineva sa iti faca primul 11.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2009, 02:58 PM   #22
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by dny_ro View Post
din ce inteleg nu prea au aparut inca niste gameplayuri foarte reusite...dar totusi din cele existente la aceasta ora , daca le-ati incercat , care vi se pare mai reusit sau care v-a atras mai mult atentia?
eu folosesc Gepard V2.0 si mi se pare foarte bun.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2009, 05:15 PM   #23
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

crezi, mikkel? si eu l'am luat, insa il gasesc cam prost... in sensul ca am reinstalat jocul si astept un alt gameplay, pana atunci nu joc in 3d... apropos: daca tu spui ca e bun, iar eu il gasesc prost, poate fi oare din cauza ca placa video si procesorul sunt cam la limita, mai degraba sub limita? caci cunostintele mele in informatica se opresc cam pe aici...

in alta ordine de idei, inca nu am primit niciun raspuns in ceea ce priveste faptul ca am instalat un patch cu echipamentele din romania si nu le vede nici editorul, nici jocul...

Last edited by chaplin; 23-11-2009 at 05:18 PM.
chaplin is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2009, 05:16 PM   #24
dny_ro
Member
 
Join Date: May 2009
dny_ro is on a distinguished road
Default

merci...o sa incerc si eu gepard 2.0. stie cineva de ce nu merge sa downloadez nimic de pe fmcorner ? mi-am facut si cont si tot nimic...
dny_ro is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2009, 08:57 PM   #25
owy4steaua
Member
 
owy4steaua's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sibiu
owy4steaua is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to owy4steaua
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Va inteleg perfect pe cei care cumparati jocul si mai aveti aceste buguri.
Dar eu nu inteleg de ce veniti aici pe forum si faceti aceste observatii?
De parca am fi noi de vina.Nu spune nimeni sa nu va spuneti problemele dar prea o spuneti de parca noi cei de pe fifa ro am facut jocul.
Incercati sa postati aceste probleme pe forumul oficial al jocului.
Postam aici pentru ca poate au si altii aceste probleme si au gasit o rezolvare pe care sa ne o impartaseasca si noua pentru ca e mai usor sa te intelegi cu alti jucatori pe romaneste decat pe germana ...
owy4steaua is offline   Reply With Quote
Old 23-11-2009, 09:39 PM   #26
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Forumul oficial are si varianta in limba engleza, iar daca nu postezi problema pe forumul oficial, sunt sanse FOARTE MARI s-o gasesti si anul viitor in joc!

FM Corner a lansat Gepard v3:
http://fmcorner.4players.de/index.ph...a=10&categ=271
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 26-11-2009 at 09:36 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 09:20 PM   #27
Masive
Member
 
Masive's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Masive will become famous soon enough
Default

Un patch pentru gameplayul asta oribil a aparut?
Masive is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 09:54 PM   #28
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Uita-te prin acest topic. Ai de unde alege!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 30-11-2009, 10:47 PM   #29
owy4steaua
Member
 
owy4steaua's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Sibiu
owy4steaua is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to owy4steaua
Angry 3d gameplay

Gepard 3 este intradevar cel mai reusit gameplay de pana acum si cu cateva modificari in config am reusit sa aduc jocul la un nivel bunicel al constructiei si cursivitati jocului, al defensivei si atacului si al controlului mingi dar si al diferentei intre levelul jucatorilor si mai ales al match ratingului insa ramane o singura problema majora si anume pierderea energiei intrucat dupa 5 meciuri in 2 saptamani jucatorul ajunge la energie 20 de la 100 cu stamina 90 si asta deranjeaza pentru ca desi la inceputul sezonului am nivel 80 la sfarsit scad cel putin 4 nivele chiar daca in 34 meciuri de campionat dau minim 50 goluri si jucatorul castiga tot ce se poate castiga inclusiv balonul de aur (joc 90% meciuri 3d ca player manager) :|
De asemenea forma pare a fii in directa legatura cu energia insa nu gasesc aceasta corelatie in config, daca are cineva o solutie pentru pastrarea energiei inafara antrenamentelor si pauzei il rog sa o posteze aici poate o solutie de a decoda fisierele parametri din fmdata :P.
Mentionez ca linile urmatoare nu au efect sau macar nu au unul semnificativ...
tcmai.ini
ENERGY_DROP_AMBIENT = 0.06
ENERGY_DROP_GLOBAL_MODIFIER = 1.0

Last edited by owy4steaua; 30-11-2009 at 10:52 PM.
owy4steaua is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2009, 01:51 PM   #30
dny_ro
Member
 
Join Date: May 2009
dny_ro is on a distinguished road
Default

Si eu gasesc destul de bun gepard 3 , in plus este si cel mai realist . vedeti ca s-a lansat o varianta imbunatatita , gepard 3.1 pe fmcorner, pe care il puteti descarca de aici:
http://fmcorner.4players.de/index.ph...a=10&categ=271

Last edited by Astristul; 03-12-2009 at 02:46 PM.
dny_ro is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 10, gameplay

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:55 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL