INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > 2010 Fifa World Cup

View Poll Results: Cine va câştiga Cupa Mondială?
Spania 44 44.44%
Brazilia 15 15.15%
Anglia 6 6.06%
Argentina 6 6.06%
Olanda 5 5.05%
Germania 13 13.13%
Italia 4 4.04%
Franţa 0 0%
Portugalia 4 4.04%
alta (precizează!) 2 2.02%
Voters: 99. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 03-07-2010, 08:32 PM   #101
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Mda, toate mi-au iesit asa cum vroiam/speram. Uruguay-ul trimite pe negri acasa(sau ii lasa acasa), Brazilia si-o ia, Germania distruge Argentina(nici nu m-am mirat). Acum vine si Spania, o sa treaca, dar nu o sa le fie usor.

Mutombo, nu cred ca ai vazut Euro 2008-ul daca zici asta In finala s-au impiedicat de Spanioli, insa Spania nu mai are forta de atunci si probabil ca nici norocul.
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 09:18 PM   #102
Mutombo
Bomber der Nation
 
Mutombo's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Baia Mare/Cluj
Mutombo will become famous soon enough
Send a message via MSN to Mutombo Send a message via Yahoo to Mutombo
Default

Daca zic ce? nu cred ca a jucat germania in 2008 nici pe departe ca acuma. atunci avea probleme in aparare, acum a dat 13 si a luat 2. Ii vad mai buni pe nemti acum, iar pe spanioli ceva mai slabi. sper sa nu-mi dovedeasca mondialul contrariul
__________________
Wenn alle untreu werden, so bleiben wir doch treu


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Mutombo is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 11:33 PM   #103
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
PS: Finala CM 2010 Uruguay-Paraguay. E posibil ca pronosticul meu fantezist sa fie spulberat chiar in seara asta.
Q.E.D.

Germania - Spania ... Now, it's payback time!

Despre Germania - Argentina nu pot sa zic decat atat ... U-MI-LIN-ŢĂ!
S-a vazut ce face "marea" echipa a Argentinei cand joaca cu o echipa adevarata de fotbal (Germania), nu cu figuranti gen Nigeria sau Grecia sau cand nu-ti da adversarul pasa de gol (Mexic). Cat despre Maradona, sa fim seriosi, la cum s-a calificat la acest CM nu poate spune ca a fost lipsit de noroc, ba din contra. Stau si ma intreb, oare el are demnitatea lui Dunga sa demisioneze dupa acest mondial? Nu de alta, dar Argentina merita un adevarat antrenor de fotbal nu un maimutoi conflictual!

>> Deutschland über alles! <<

Quote:
Originally Posted by Mutombo View Post
Klose are 14 goluri - inca unul si il egaleaza pe ronaldo. Daca nu facea prostia din meciu cu serbia, era golgheterul lumii deja.
Tu ai vazut meciul ala? Klose a fost eliminat degeaba! A primit 2 galbene pentru niste faulturi la care doar daca faci exces de zel dai galben!

Quote:
Originally Posted by Caly View Post
Sau va castiga Germania . Oricum meciul de azi a fost un deliciu Nemtii desenau cu mingea pe teren. Intradevar frumos.
Daca e sa ne luam dupa scor, putem spune ca Argentina e la acelasi nivel cu Australia (0-4)! 4 is a magic number!

Quote:
Originally Posted by timisica_cristian View Post
Mda, toate mi-au iesit asa cum vroiam/speram. Uruguay-ul trimite pe negri acasa(sau ii lasa acasa),
Say NO to racism! Tu barem ai vazut momentele de la inceputul meciurilor de ieri si de azi?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 11:34 PM   #104
@lyn reloaded
Member
 
@lyn reloaded's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Botoşani
@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute@lyn reloaded has a reputation beyond repute
Send a message via Yahoo to @lyn reloaded
Default

Deci adevarata finala va fi in semifinale. Germania sau Spania, cine va fi capioana lumii? Eu asta zic ca e intrebarea acum. Nemtii par sa aiba un plus, dar Spania este letala cand da drumul la jocul ei de pase. Vom vedea...
__________________
Nu voi fi un om obisnuit pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar!
@lyn reloaded is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2010, 11:35 PM   #105
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Mutombo View Post
Daca zic ce? nu cred ca a jucat germania in 2008 nici pe departe ca acuma. atunci avea probleme in aparare, acum a dat 13 si a luat 2. Ii vad mai buni pe nemti acum, iar pe spanioli ceva mai slabi. sper sa nu-mi dovedeasca mondialul contrariul
Spania a avut noroc la acel turneu final. Germania n-a jucat precum joaca acum, dar oricum era o forta si atunci! Faptul ca a pierdut finala a fost chiar o surpriza.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 12:45 AM   #106
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Germania va castiga mondialul. Sper sa joace finala cu Uruguay.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 12:46 AM   #107
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Nemţii? Nu cred că ar trebui să îi premăriţi atât, Ghana era să producă supriza cu ei. Eu rămân la părerea mea, finala Spania - Olanda.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 02:28 AM   #108
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
A facut ca vaca cu galeata cu lapte. Ce a facut bun in prima repriza a dat la gunoi cu prestatia din a 2-a repriza.
Melo a castigat ultimul trofeu italian numit "Bidonul de aur" (pentru cel mai prost transfer din Serie A de la Fiorentina la Juventus) si Juve e pe locul care e acum si din "cauza" lui Melo. Nu-i mai putin adevarat ca in locul lui Melo trebuia sa joace Gilberto Silva, care a jucat pe stanga cu Olanda si pe stanga trebuia sa bage un jucator de profilul respectiv. Dunga a gresit flagrant tactica in meciul asta!

PS: Finala CM 2010 Uruguay-Paraguay. E posibil ca pronosticul meu fantezist sa fie spulberat chiar in seara asta.
Eu zic ca Dunga a gresit selectia ,trebuia sa ii ia pe Diego ,Anderson si Ronaldinho

Cat despre Argentina ,asa se intampla cand joci cu singurul jucator din campionatul intern titular si nu ii chemi pe Cambiasso ,Zanetti si Lucho Gonzalez.
Nemtii vor juca finala mica
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise

Last edited by alexis1016; 04-07-2010 at 02:32 AM.
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 11:51 AM   #109
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Eu sper la o finala Germania - Olanda. Vom vedea dupa pauza asta de 2 zile pana la semifinale.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 04-07-2010, 12:49 PM   #110
Slowly
Nick vechi: Fifa Rulzz
 
Slowly's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Location: Arad
Slowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to beholdSlowly is a splendid one to behold
Default

Olanda - Uruguay , cred ca olanda va trece mai departe, deoarece este in mare foarma.
Iar Germania - Spania, nemtii sunt creca in cea mai buna forma pana in momentul de fata, cred ca va fi un meci spectaculos.
Dar eu tot cred ca finala ar fi
Olanda - Spania
Slowly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cm 2010

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL