INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 29-08-2009, 10:46 AM   #21
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Care gameplay schimbat mult si inovator ba frate? ca eu vad ca ala s-a jucat fifa 09...ABSOLUT NICI O MODIFICARE. (NICIUNA MAAAAAA) ! e exact acelasi RAHAT MARE MARE MARE.

Pe PC niciodata nu va face ceva calumea EA SPORTS, terminati cu prostiile, in fiecare an o sa ne arunce cacatu asta de engine cu 2-3 animatii noi si 3 chestii la manager, bleah. Vedeti de ce nu merita sa dati nici macar o flegma pentru firma asta de cacat?

Last edited by Kelly; 29-08-2009 at 10:48 AM.
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2009, 11:06 AM   #22
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Kelly View Post
Care gameplay schimbat mult si inovator ba frate? ca eu vad ca ala s-a jucat fifa 09...ABSOLUT NICI O MODIFICARE. (NICIUNA MAAAAAA) ! e exact acelasi RAHAT MARE MARE MARE.

Pe PC niciodata nu va face ceva calumea EA SPORTS, terminati cu prostiile, in fiecare an o sa ne arunce cacatu asta de engine cu 2-3 animatii noi si 3 chestii la manager, bleah. Vedeti de ce nu merita sa dati nici macar o flegma pentru firma asta de cacat?
Hai fi mai realist Kelly Exista modificari, nu prea mari, dar care schimba destul de mult gameplay-ul. In primul rand este mult mai fluid, reactii mai bune din partea jucatorilor, plus aparare mult mai bine organizata fata de "jaloanele" din fifa 09.

Per total eu zic e destul de bun, asteptam demo-ul sa ne convingem.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2009, 11:12 AM   #23
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Arata-mi ma tu o modificare acolo ca eu nu vad FIX NIMIC. Am niste prieteni la oftalmogoie, va fac programare?


Ce reactii ma ? ce fluid? ca e la fel. Daca dai pasa gresit vine jucatoru fundas se baga in tine si iti fura mingea. Aceleasi pase cu spitzul si de parca face un efort gigantic sa dea o pasa...bleah, scarbos.
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2009, 11:24 AM   #24
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Kelly View Post
Arata-mi ma tu o modificare acolo ca eu nu vad FIX NIMIC. Am niste prieteni la oftalmogoie, va fac programare?


Ce reactii ma ? ce fluid? ca e la fel. Daca dai pasa gresit vine jucatoru fundas se baga in tine si iti fura mingea. Aceleasi pase cu spitzul si de parca face un efort gigantic sa dea o pasa...bleah, scarbos.
Eu de 3 ani tot EA suck!!!! strig

Lor li se pare fluid pentru ca joaca FIFA 09 cu detalile la maxim pe un single core si 6xxx, iar cand vad acolo ce lejer si frumos se misca "e fluid"

... fara suparare Caly
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 29-08-2009, 08:42 PM   #25
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Kelly, eu te inteleg ca nu iti place FIFA, poate sa fie si o versiune NEXT NEXT-GEN, tu o sa ii gasesti un nod in papura si o sa injuri putin EA. Crezi ca noi nu pricepem ca tu ai o problema si e nevoie sa repeti asta in fiecare topic?

Quote:
Lor li se pare fluid pentru ca joaca FIFA 09 cu detalile la maxim pe un single core si 6xxx, iar cand vad acolo ce lejer si frumos se misca "e fluid"
Eu am jucat FIFA pe quad si DA, E MAI FLUID fata de FIFA 09. Nu ma mai plictisesc pana traverseaza in plimbare un jucator terenul, jocul de pase e mai rapid etc. Fluid nu inseamna framerate bun:|.....

Un lucru foarte important schimbat la FIFA 10 e unghiul din care se filmeaza, unul mai deschis si filmarea se face de mai de jos. Era destul de enervant sa vezi jocul de undeva mult prea de sus.

Nu imi place cum se trantesc jucatorii pe teren. Dupa ce se rostogolesc de 3-4 ori, se ridica mult prea repede, ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009, 08:40 PM   #26
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by sorin View Post
Eu am jucat FIFA pe quad si DA, E MAI FLUID fata de FIFA 09.
Ai jucat tu fifa 2010 ba ?
Kelly is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009, 08:49 PM   #27
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

De unde ai jucat Fifa 10 ?
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009, 09:34 PM   #28
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Cred ca sorin a vrut sa spuna ca a jucat FIFA 09 pe quad, iar dupa parerea lui (si a mea totodata) FIFA 10 pare mult mai fluid.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009, 09:56 PM   #29
pwnt
Member
 
Join Date: Jul 2009
pwnt is on a distinguished road
Default

Iata ca au aparut oficial si cerintele de sistem pt fifa 10 dupa cum urmeaza :





MIN

* CPU: 2.4 GHz (single-core)
* RAM: 512 MB (XP) o 1 GB (Vista)
* GPU: GeForce 6600 o superiore, ATI Radeon 9800 Pro o superiore, supporta shader model 2.0 o superiore
* VRAM: 128 MB
* Video: compatibile con DirectX 9.0c
* Audio: compatibile con DirectX 9.0c
* Input: tastiera o joypad con doppia levetta analogica
* Lettore: unità DVD 8x o superiore
* Disco fisso: 4.4 GB di spazio libero o superiore
* Internet: connessione a banda larga richiesta per installazione e gioco online

CONS

* CPU: 3.2 GHz (single-core) o 2.4 GHz (dual-core)
* RAM: 1 GB (XP) o 2 GB (Vista)
* GPU: GeForce 7800 o superiore, ATI Radeon x1800 o superiore, supporta shader model 2.0 o superiore
* VRAM: 256 MB
* Video: compatibile con DirectX 9.0c
* Audio: compatibile con DirectX 9.0c
* Input: tastiera o joypad con doppia levetta analogica
* Lettore: unità DVD 8x o superiore
* Disco fisso: 4.4 GB di spazio libero o superiore
* Internet: connessione a banda larga richiesta per installazione e gioco onlin
pwnt is offline   Reply With Quote
Old 30-08-2009, 10:37 PM   #30
2fast4you
Member
 
2fast4you's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Te intereseaza?
2fast4you is on a distinguished road
Default

Fifa 09 nici nu e optimizat pentru multi-core
2fast4you is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:54 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL