INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

View Poll Results: Care ar fi cel mai bun antrenor pentru naţională?
Victor Piţurcă 10 7.09%
Mircea Lucescu 48 34.04%
Ladislau Boloni 12 8.51%
Cosmin Olăroiu 18 12.77%
Gheorghe Hagi 3 2.13%
Răzvan Lucescu 13 9.22%
Petre Grigoraş 6 4.26%
Dan Petrescu 20 14.18%
Marius Lăcătuş 0 0%
altul (numeşte-l în post) 11 7.80%
Voters: 141. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 08-09-2008, 08:34 AM   #11
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Razvan Lucescu - nu mi se pare omul care sa construiasca si sa puna bazele unei echipe, el pare mai mult genul de om care gandeste pe termen scurt si reusesc in perioada respectiva sa scoata ceva performante, din aceasta cauza nu-l vad bun la nationala.

Mircea Lucescu - e deja batran, nu cred ca ar mai avea timp si nervi sa se apuce sa ne reconstruiasca noua toata nationala si sa scuture putin sistemul.

Boloni (antrenorul votat de mine) - cand a venit la nationala mi s-a parut ca pune accentul pe tineri si avea unele idei cu privire la dezvoltarea nationalei si a viitorului ei, din pacate nu il vad sa fie prea decis sau prea serios, mi se pare ca renunta prea usor.

Lacatus - el nu mi s-a parut niciodata antrenor, eu in continuare am impresia ca la Steaua el e pus acolo ca sa dea bine la suporteri, dar in rest altcineva se ocupa de echipa.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 08:55 AM   #12
DFA1
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Bucureşti
DFA1 is an unknown quantity at this point
Send a message via MSN to DFA1 Send a message via Yahoo to DFA1
Default

Votat, Dan Petrescu.
DFA1 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 09:48 AM   #13
mil
Member
 
mil's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Alba Iulia
mil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond reputemil has a reputation beyond repute
Default

Mircea Lucescu (parerea mea)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Cu mototoreta prin timicir...
mil is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 11:18 AM   #14
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Dintre toti enumerati aici doar Olaroiu, Rednic sau Andone ar putea fi demni de echipa nationala. Restul ori nu au ce cauta in lista (Lacatus), nu au experienta (Sabau, Dan Petrescu, Grigoras, R. Lucescu), au dat-o in bara cand au fost acolo (Hagi) sau n-ar veni pentru nimic in lume pe banca nationale (M. Lucescu). Un caz aparte este Ladislau Boloni, care, pe langa faptul ca nu se considera roman, vorbeste limba romana la fel de bine ca Taher si mai prost decat Semedo, sa nu mai pomenesc de jignirile aduse poporului roman inainte de EURO 2008, cand a fost la echipa nationala, a preferat in mijlocul campaniei de calificare la CM 2002 sa plece la Sporting Lisabona.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 11:19 AM   #15
sdc
Member
 
sdc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Focsani
sdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to beholdsdc is a splendid one to behold
Default

mircea lucescu
sdc is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 11:39 AM   #16
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

M-am bucurat cand Piturca a venit la nationala, fiindca stiam ca are abilitatea de a ne scoate din mediocritate. Si ne-a scos...pentru o vreme. Dar e la fel ca Iordanescu, merge pe favoritisme si nu pe cine e mai in forma.

Intotdeauna mi-a placut cum a jucat Romania cu Boloni in schimb, au aparut multi tineri la nationala odata cu el. E pacat ca a trebuit sa plece in acest mod. In plus, a antrenat numai pe-afara (unde a mers si bine si prost) si nu e tembelizat cu boala asta a Ligii I.

Sa zicem ca l-as alege pe el din astia 10 enumerati dar tot cred ca cea mai buna solutie e un antrenor strain. Am impresia ca unul ca el ar fi incoruptibil de catre federatie, liga si ce mai respira in plus pe langa nationala.

Da' de ce ne mai agitam? Oricum calificarea e pierduta si noi o stim.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 12:33 PM   #17
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Dintre toti enumerati aici doar Olaroiu, Rednic sau Andone ar putea fi demni de echipa nationala.
Dintre cei 3, 2 n-ar fi in stare sa antreneze nici Dunarea sa curga in Marea Neagra iar unul cred ca in afara de amenintari si injuraturi n-ar face nimic.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 01:13 PM   #18
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Pentru ceva timp Mircea Lucescu ar fi solutia optima. Este singurul de pe lista care ar avea sustinerea tuturor suporterilor romani si pe cea a jucatorilor. Daca este sa gandim pe termen lung atunci avem nevoie de un antrenor capabil sa faca schimbul de generatii, dar mai ales de mentalitate. Ne trebuie un antrenor roman, care sa cunoasca fotbalul si jucatorii din tara noastra, care sa stie ce si cum.
Generatia tanara, condusa de Emil Sandoi, poate produce o surpriza placuta, calificandu-se pentru baraj. Uitandu-ma la ei vad ca avem cativa jucatori care pot ajuta Nationala mare.
Cat despre unii dintre antrenorii din lista: multi n-au nicio sansa sa ajunga selectioneri.
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 01:35 PM   #19
Dinamovistu_14
Banned
 
Join Date: Sep 2008
Dinamovistu_14 can only hope to improve
Send a message via Yahoo to Dinamovistu_14
Default

Dupa parerea mea cel mai potrivit ar fi Dan Petrescu
Dinamovistu_14 is offline   Reply With Quote
Old 08-09-2008, 02:34 PM   #20
Kelly
Banned
 
Join Date: Aug 2008
Location: Merseyside
Kelly is infamous around these partsKelly is infamous around these parts
Default

Emeric Ienei !
Kelly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:29 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL