INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > Fifa 06

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-02-2006, 01:04 PM   #21
bullzeye
版權
 
bullzeye's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
bullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura about
Default

Quote:
Dar grafica este mult peste fifa, nu va inteleg, va place mai mult sa dati gol si sa nu se miste plasa?
Vreau mai intai sa te intreb la ce detalii joci FIFA, pentru ca din cate stiu eu daca joci cu detaliile la "low" intr-adevar plasa portii nu mai e animata, sau poate te refereai la momentele cand trece mingea direct prin plasa fara sa o afecteze, intr-adevar patetica faza asta <_< . Dar ca trebuia sa recunoastem ca la grafica FIFA este mai buna ca PES, care din pacate are grafica comparabila cu cea a lui FIFA 2002, unde sorturile jucatorilor zici ca sunt ca niste cuburi (dar asta se rezolva usor cu "lodmixer"). Eu insa sunt dispus sa trec cu vederea garfica inferioare pe care o ofera PES fata de FIFA si sa ma bucur de gameplayul extraordinar pe care mi-l ofera. Cat despre faza cu licentele, asta se rezolva usor cu ajutorul Superpatchului sau RPSului, care introsuce atat divizia A cat si numele originale ale ligilor si cluburilor in PES 5. Eu unul tin FIFA pe hard doar pentru posibilitatea de a juca in multyplayer cu "direct IP", in rest PES RULZ!!!
bullzeye is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 01:17 PM   #22
pana88
Member
 
Join Date: Feb 2006
pana88 is on a distinguished road
Default

vad ca sunteti multi pe aici care jucati PES. Ieri a fsot concurs de pes, si a fost putina lume. Mai vizitati si voi pesromania.computergames.ro, vor mai fi si alte concursuri.
pana88 is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 02:18 PM   #23
juventus
Member
 
Join Date: Dec 2005
juventus is on a distinguished road
Default

Nu prea ii inteleg pe cei cu PES ce cauta aici? sa stea pe forumul lor si sa incurajeze PES-ul cat vor, m-a amuza cum va certati ultima oara am downloadat pes si nu l-am putut juca mai mult de 10 min mi s-a parut urat rau parerea mea este ca FIFA si PES sunt precum Coca Cola cu Pepsi pe amandoua le poti bea dar se stie ca Fifa si Coca Cola sunt cei mai buni PAREREA MEA
FIFA06 este regele simulatoarelor de fotbal nu are rival!!!
__________________
E posibil s-o dai, dar e probabil s-o iei!!!
juventus is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 02:49 PM   #24
bullzeye
版權
 
bullzeye's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
bullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura aboutbullzeye has a spectacular aura about
Default

Ce coincidenta?! Sa sti ca eu asa cum prefer PES fata FIFA prefer si Pepsi fata de Cola (scuze de ). Si care e problema ta ca suntem noi fani PES si suntem si membri pe forumul asta? In caz ca nu ai observat peste jumatate din membri acestui forum sunt fani PES, printre care si Stefan.
bullzeye is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 03:33 PM   #25
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default

SCZE dak jignesc pe cineva! Dar mie mi se pare ca PES 5 e asemanator (bine, nu identic) cu FIFA 2002!
EDIT!!!!!!!!
N-am mai obs ca si altcineva a mai scris asta!
SCZE!
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)
alecs is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 03:45 PM   #26
nigga_thebest
Member
 
Join Date: Nov 2005
nigga_thebest is on a distinguished road
Default

PES ii nashpa . Numa gameplay-ul este mai mishto decat cel de la fifa .In rest nu se compara grafica de la fifa cu grafica aia pushcata de la pes .
nigga_thebest is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 03:46 PM   #27
juventus
Member
 
Join Date: Dec 2005
juventus is on a distinguished road
Default

Acum am reusit sa fac rost de PES5 data trecuta m-a enervat rau meniul si l-am sters acum meniul m-a scarbit rau dar fac tot posibilul sa reusesc sa imi fac tastele sa joc macar un meci sa vad daca e ceva de capul lui
__________________
E posibil s-o dai, dar e probabil s-o iei!!!
juventus is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 06:48 PM   #28
darth
Member
 
Join Date: Dec 2005
Location: Videle
darth is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to darth
Default

Eu mi-am setat tastele ca la fifa , nu e mare greutate. Incearca si tu tastele la inceput si vezi fiecare ce finctie are , apoi schimba-le. Ma deranjeaza ca e plin de embleme de la pes ( cruci, zerouri, patrate etc.)
__________________
May the force serve you well.
darth is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 06:53 PM   #29
violet_blood
Banned
 
Join Date: Dec 2005
Location: TIMISOARA, Peluza SUD
violet_blood is infamous around these partsviolet_blood is infamous around these parts
Send a message via Yahoo to violet_blood
Angry

Pes e naspa! Gameplay e bun si la fifa06 dar daca ei un program care se numeste Animation Patch atunci joci cu sheme beton si il subestimeaza pe Pes5!
violet_blood is offline   Reply With Quote
Old 12-02-2006, 08:01 PM   #30
Jokes
Invincible
 
Jokes's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucureşti
Jokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to beholdJokes is a splendid one to behold
Post

Mie mi se pare mai bun gameplay-ul de la Pro Evolution Soccer decat la FIFA 06, e mai realistic si un joc bine facut nu are nevoie de patch-uri s-au programe.
Jokes is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:37 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL