INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 12-10-2012, 11:47 PM   #21
fifaonline
Member
 
fifaonline's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
fifaonline is on a distinguished road
Default

id origin denisov_david
daca vreti sa jucati
fifaonline is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2012, 12:33 PM   #22
adryan_ss2
Member
 
Join Date: Oct 2012
adryan_ss2 is on a distinguished road
Default

Mai fratilor, am si eu o intrebare..poate chiar stupida pentru unii , dar sper sa ma lamuriti. Cum se fac deposedarile in fifa 13 (varianta pc dar nu cred ca are vre'o importanta) de pe controller (xbox 360 for windows)? Butonul "A(contain)" sau "B(takle)"? Ma innebunesc unii in "Season"..nici nu apuc sa dau o pasa sau sa interceptez una ca deja ma deposedeaza/intercepteaza..nu mai ajunge mingea la mine deloc sa ma mai joc si eu )..adversaru' parca joaca biliboanca cu mine..jucatorii lui alearga de zici ca au motor la c*r si pe ai mei ii intrece si un melc stand pe loc . Trebuie apasat permanent pe A sau B sau doar cand esti in apropierea adversarului? Astept sugestiile voastre ca e deja frustrant pentru mine chestia asta. O zi buna tuturor si va doresc multe meciuri castigate!
adryan_ss2 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2012, 03:12 PM   #23
Vdcnsrg
Member
 
Join Date: Oct 2012
Vdcnsrg is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by fifaonline View Post
id origin denisov_david
daca vreti sa jucati
Ti-am dat request. Vidican18 e idul
Vdcnsrg is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2012, 10:23 AM   #24
Vdcnsrg
Member
 
Join Date: Oct 2012
Vdcnsrg is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by adryan_ss2 View Post
Mai fratilor, am si eu o intrebare..poate chiar stupida pentru unii , dar sper sa ma lamuriti. Cum se fac deposedarile in fifa 13 (varianta pc dar nu cred ca are vre'o importanta) de pe controller (xbox 360 for windows)? Butonul "A(contain)" sau "B(takle)"? Ma innebunesc unii in "Season"..nici nu apuc sa dau o pasa sau sa interceptez una ca deja ma deposedeaza/intercepteaza..nu mai ajunge mingea la mine deloc sa ma mai joc si eu )..adversaru' parca joaca biliboanca cu mine..jucatorii lui alearga de zici ca au motor la c*r si pe ai mei ii intrece si un melc stand pe loc . Trebuie apasat permanent pe A sau B sau doar cand esti in apropierea adversarului? Astept sugestiile voastre ca e deja frustrant pentru mine chestia asta. O zi buna tuturor si va doresc multe meciuri castigate!
Depinde, eu de exemplu de cele mai multe ori, apas pe A la momentul potrivit. E important, sa iti muti jucatorii care nu sunt langa cel cu mingea, sa anticipezi pasele lor, fiindca ajuta foarte mult. Nu tine pe A tot timpul ca nu te ajuta deloc. Langa careu poti de ex sa tii pe A si pe LT, sa stai aproape de el, sau doar pe LT si dai A cand trebuie. Exerseaza, si in timp iti va iesi. Poate alearga mai rapid fiindca au echipa mult mai buna
Vdcnsrg is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2012, 02:14 PM   #25
adryan_ss2
Member
 
Join Date: Oct 2012
adryan_ss2 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Vdcnsrg View Post
Depinde, eu de exemplu de cele mai multe ori, apas pe A la momentul potrivit. E important, sa iti muti jucatorii care nu sunt langa cel cu mingea, sa anticipezi pasele lor, fiindca ajuta foarte mult. Nu tine pe A tot timpul ca nu te ajuta deloc. Langa careu poti de ex sa tii pe A si pe LT, sa stai aproape de el, sau doar pe LT si dai A cand trebuie. Exerseaza, si in timp iti va iesi. Poate alearga mai rapid fiindca au echipa mult mai buna
Mersi mult pentru sfaturi. Eu de obicei tin apasat pe A doar cand sunt foarte aproape de adversar sau acesta e la aprox. 16 m de poarta mea, atunci imi chem si un coechipier sa faca presing. La recuperari si pase bune trebuie sa mai exersez. Joc in Season cu Brazilia si nu pot urca mai sus de Division 6, ma mentin acolo, cateodata retrogradez in 7 dar in urmatorul sezon imediat promovez. Oricum, iti multumesc mult pentru sfaturi, am sa le pun in aplicare. Bafta si o zi faina tuturor!
P.S. Id'ul meu de origin e tot adryan_ss2.
adryan_ss2 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2012, 07:49 PM   #26
Taquito
Member
 
Taquito's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Taquito is on a distinguished road
Default

pentru aparare mi se par mai bune setarile pe fifa vechi.. Legacy Controls se numeste, e pe acolo prin settings, la Defence Controls parca

astfel: pe A(contain) tinut apasat continuu se duce direct catre adversar in pressing si il deposedeaza.
daca tii apasat si pe butonul de Jockey + A se duce catre el si baga si piciorul ceva mai tare - asta e ceva mai riscant pt ca dupa ce baga piciorul si daca nu ia mingea, nu mai poate sa revina, e depasit de adversar
cred ca o deposedare mai e si pe X - e ceva mai soft, cu asta nu faultezi
si pe B e intrare prin alunecare

intra si la tutoriale - iti arata exact ce trebuie sa apesi

Last edited by Taquito; 14-10-2012 at 07:58 PM.
Taquito is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:14 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL