INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10 > RLSP
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-2010, 06:12 PM   #611
TeKa87
Member
 
Join Date: Mar 2010
TeKa87 is an unknown quantity at this point
Default

Am intrebat si eu ceva, va rog sa imi raspundeti:

Am o rugaminte mare de tot,nu stiu daca s-a mai discutat.

Aviz celor ce se ocupa de RLSP v2.

Va rog sa faceti cumva ca la echipele romanesti la manager mode, sponsorii sa fie mai darnici,bugetul sa fie mai marisor,iar contractele mai mici,ceva de genul...pentru ca se ajunge la un moment dat in care ai contractele jucatorilor foarte mari si nu-ti permiti sa-i tii la echipa, la fiecare meci o sa iesi pe minus si astfel ramai cu datorii.

Mi s-a intamplat asta la fiecare RLSP,pana si la v1 din 2010. Sper ca la v2 sa fi remediat problema,pana la urma o consider una esentiala...nu e doar ceva de efect.

O rezolvare a problemei o consider a fi primele sponsorilor mai consistente.Voi stiti mai bine in continuare...

FCM Alexandria o sa fie in patch?

Multumesc! Astept raspuns!
TeKa87 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 06:18 PM   #612
Leu din banie
Member
 
Leu din banie's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Tara lui Nea Marin
Leu din banie is on a distinguished road
Default

FCM Alexandria nu va fi in apth asta a spus mns de o mie de ori
Leu din banie is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 06:36 PM   #613
TeKa87
Member
 
Join Date: Mar 2010
TeKa87 is an unknown quantity at this point
Default

Pacat...pentru ca au o infrastructura mult mai buna decat multe echipe chiar si din divizia B. Au conditii...insa nu au jucatori buni. Nu inteleg cum vreti echipe din liga a 4-a fara sa le bagati pe toate din liga a 3-a.

A mai ramas o intrebare. astept raspuns!
TeKa87 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 07:42 PM   #614
codrut_hrciu
Member
 
codrut_hrciu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
codrut_hrciu is on a distinguished road
Default

salut
in primul rand felicitarii pt munca pe care o depuneti si pt tot ce inseamna rlsp,
acum vin si eu cu o intrebare
de cateva zile au aparut niste patchuri, mai exact tranfer updates, care aduc loturile din fifa 10 original la zi...adica toate transferurile la toate echipele sunt facute, intrebarea mea e legata de acest lucru.
puteti face rlsp compatibil cu aceste transfers update??
daca e nevoie postez si linkurile cu transfer updateurile.
codrut_hrciu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 07:51 PM   #615
TeKa87
Member
 
Join Date: Mar 2010
TeKa87 is an unknown quantity at this point
Default

Insist sa mi se raspunda si mie :

Aviz celor ce se ocupa de RLSP v2.

Va rog sa faceti cumva ca la echipele romanesti la manager mode, sponsorii sa fie mai darnici,bugetul sa fie mai marisor,iar contractele mai mici,ceva de genul...pentru ca se ajunge la un moment dat in care ai contractele jucatorilor foarte mari si nu-ti permiti sa-i tii la echipa, la fiecare meci o sa iesi pe minus si astfel ramai cu datorii.

Mi s-a intamplat asta la fiecare RLSP,pana si la v1 din 2010. Sper ca la v2 sa fi remediat problema,pana la urma o consider una esentiala...nu e doar ceva de efect.

O rezolvare a problemei o consider a fi primele sponsorilor mai consistente.Voi stiti mai bine in continuare...
TeKa87 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 08:02 PM   #616
stefan
Guest
 
Default

Quote:
Originally Posted by stefan View Post
Contractele nu le setam noi, le seteaza jocul in functie de valoarea jucatorului, probabil si varsta, nu stiu sigur. In Romania echipele se bazeaza pe oameni de afaceri care investesc bani proveniti din niste afaceri mai mult sau mai putin legale. Sponsorii platesc sume mici si in realitate, o echipa de top de la noi nu cred ca a primit mai mult de 1.500.000 euro pe an pentru a purta logoul unei companii pe piept.
Era greu tare sa te uiti cu cateva pagini in urma sa vezi raspunsul. Si daca te uitai in topicul "Echipe Liga 3" vedeai si de ce nu bagam FCM Alexandria.
  Reply With Quote
Old 14-03-2010, 09:59 PM   #617
TeKa87
Member
 
Join Date: Mar 2010
TeKa87 is an unknown quantity at this point
Default

Am citit acel raspuns cu cateva pagini inainte,dar nu este raspunsul pe care-l asteptam.
Situatia cu care ma confrunt eu este ca am jucat 7-8 sezoane cu Dinamo,ajung sa aduc 2-3 jucatori de valoare si nu pot sa fac fata pentru a-i plati.Asta inseamna ca n-o sa putem niciodata sa progresam?Asta inseamna ca va trebui sa joc 15 sezoane cu o echipa slaba fara sa am sansa sa progresez?
Uita-te la o echipa din liga a2-a a unei tari,sa vezi ca acolo cresc primele si sponsorii de la an la an. Asta cer si eu la Liga I. Sa se plateasca conform performantelor.Acum intelegi ce vreau sa zic?
TeKa87 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 10:14 PM   #618
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by TeKa87 View Post
Am citit acel raspuns cu cateva pagini inainte,dar nu este raspunsul pe care-l asteptam.
Situatia cu care ma confrunt eu este ca am jucat 7-8 sezoane cu Dinamo,ajung sa aduc 2-3 jucatori de valoare si nu pot sa fac fata pentru a-i plati.Asta inseamna ca n-o sa putem niciodata sa progresam?Asta inseamna ca va trebui sa joc 15 sezoane cu o echipa slaba fara sa am sansa sa progresez?
Uita-te la o echipa din liga a2-a a unei tari,sa vezi ca acolo cresc primele si sponsorii de la an la an. Asta cer si eu la Liga I. Sa se plateasca conform performantelor.Acum intelegi ce vreau sa zic?
Daca nici in realitate nu plateste un sponsor destul de bine , in Romania, nu cred ca are vreun rost ca noi sa marim aceste prime si astfel sa ignoram realitatea din punct de vedere financiar.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 10:54 PM   #619
codrut_hrciu
Member
 
codrut_hrciu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
codrut_hrciu is on a distinguished road
Default

nu vreau sa fiu insistent....dar as aprecia un raspuns la intrebarea mea fie el pozitiv sau negativ...multumesc..
codrut_hrciu is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2010, 11:00 PM   #620
TeKa87
Member
 
Join Date: Mar 2010
TeKa87 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Daca nici in realitate nu plateste un sponsor destul de bine , in Romania, nu cred ca are vreun rost ca noi sa marim aceste prime si astfel sa ignoram realitatea din punct de vedere financiar.
Nu s-o ignorati,dar nici s-o deformati. Adica la Dinamo,de exemplu...acum cand torje si grigore au 20 de ani au contracte destul de mici,daca ii tin la echipa pana fac 25 de ani o sa aibe contracte mari,atunci n-o sa-i mai pot tine la echipa pentru ca o sa ies mereu pe minus,dupa fiecare meci.

Aici cred ca se deformeaza realitatea
TeKa87 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:08 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL