INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 09-03-2011, 06:26 PM   #2931
Maryusake
Member
 
Maryusake's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Estul nenoricit
Maryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of lightMaryusake is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to Maryusake
Default

Am reusit sa pot controla toti jucatorii in modul 3d,si e super. Doar ca in acelasi timp se misca si camera,stie cineva cum pot rezolva aceasta problema?
__________________
suveran din subteran
Maryusake is offline   Reply With Quote
Old 09-03-2011, 09:56 PM   #2932
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Din cate am inteles pe forumul oficial, ti-ar trebui un gamepad. Nu stiu daca asta rezolva insa problema pentru ca n-am incercat niciodata sa joc asa.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 25-03-2011, 11:32 AM   #2933
auras_blidaru
Member
 
Join Date: Mar 2011
auras_blidaru is on a distinguished road
Default

cred ca s-a mai discutat asta...dar kiar nu am avut timp sa ma uit in toate cele 2300...de post-uri...poti edita...sau mai bine zis poti modifica parameters file la fifa manager 2008 sa schimbi durata de upgrade la club facilities sau durata de constructie a stadionului...viteza de dezvoltare a jucatorilor.

Quote:
Originally Posted by Maryusake View Post
Am reusit sa pot controla toti jucatorii in modul 3d,si e super. Doar ca in acelasi timp se misca si camera,stie cineva cum pot rezolva aceasta problema?
cum ai reusit frate, sa controlezi toti jucatorii?

Last edited by Astristul; 30-03-2011 at 10:17 PM.
auras_blidaru is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 01:00 PM   #2934
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default

Cum pot sa modific in joc sa nu mai fie accidentarile asa dese?
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2011, 11:55 PM   #2935
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Default

In "c:\Program Files (x86)\EA SPORTS\FIFA MANAGER 08\fmdata\Parameter File - Injuries.txt" pare ca trebuie modificat. Din cate am vazut trebuie sa modifici toate numerele alea cu 0. Eu nu am modificat nici o data acest fisier si nu stiu daca o sa iti mearga.

Ca sa nu ti se mai accidenteze jucatorii asa des, trebuie sa ai un training moderat in toate ariile. Meciurile sa nu le joci cu oameni obositi. Prea mult antrenament la fitness accidenteaza jucatorul, mai ales la inceput de sezon.

Eu personal nici nu folosesc antrenament la fitness, la inceputul campionatului, pentru ca in 3-4 meciuri amicale fitnessul jucatorilor ajunge la 90-100%.
masli is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2011, 07:02 AM   #2936
Arabu
Member
 
Arabu's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Arabu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by masli View Post
In "c:\Program Files (x86)\EA SPORTS\FIFA MANAGER 08\fmdata\Parameter File - Injuries.txt" pare ca trebuie modificat. Din cate am vazut trebuie sa modifici toate numerele alea cu 0. Eu nu am modificat nici o data acest fisier si nu stiu daca o sa iti mearga.

Ca sa nu ti se mai accidenteze jucatorii asa des, trebuie sa ai un training moderat in toate ariile. Meciurile sa nu le joci cu oameni obositi. Prea mult antrenament la fitness accidenteaza jucatorul, mai ales la inceput de sezon.

Eu personal nici nu folosesc antrenament la fitness, la inceputul campionatului, pentru ca in 3-4 meciuri amicale fitnessul jucatorilor ajunge la 90-100%.
Joc 3D cu patch Latifolia...au adversarii niste intrari criminale cand le vad imi ies ochii din orbite...ma fura arbitrii la fiecare meci ma arbitreaza Kim Milton Nilsen (oare de asta)
__________________
Inimile noastre canta-n cor, FC Bihor
Lupta si castiga pentru noi, FC Bihor
Oradea suntem noi, Oradea suntem noi, Oradea suntem noi..doar noi!
Arabu is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2011, 01:42 PM   #2937
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Probabil.

Si pe mine ma "fura" cateodata arbitrii, dar de asta e fotbalul mai frumos. Daca ar fi totul corect parca nu m-as simti ca-n realitate.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2011, 05:21 PM   #2938
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Default

Nu conteaza ca joci Latifolia sau orice alt 3Dpatch. Eu am jocul original, fara update-uri din pacate (am inceput o cariera, sunt deja in 2013 si acum nu mai fac updateurile pentru ca nu o mai pot juca) si la fel intra adversarii cu aceiasi duritate. Arbitrii tot "reali" sunt, dar putin cam "orbi".
Problema cea mai mare si deranjanta o reprezinta faulturile ultimului aparator fara sa primeasca un carton.
masli is offline   Reply With Quote
Old 28-04-2011, 07:30 AM   #2939
Marius Sibiu
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Sibiu
Marius Sibiu is on a distinguished road
Default

Pt.Astristul .
Ai idee de unde mai pot cumpara jocul original ? Ma refer la Fifa Manager 2008.Vreau sa-l fac cadou cumnatului meu,caci si el dezamagit de ultimile jocuri,vrea sa revina ca si mine la cel din 2008,fiind mai spectaculos din toate punctele de vedere.Multumesc si o zi faina.

Last edited by Astristul; 01-05-2011 at 12:27 PM.
Marius Sibiu is offline   Reply With Quote
Old 29-04-2011, 10:02 AM   #2940
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Default

http://www.okazii.ro/catalog/5424617...08-joc-pc.html
si mai sunt zeci de site-uri in romania.
Plus mii in afara, ebay este plin cu preturi mult mai bune.
masli is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:16 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL