INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Considerati benefica trecerea la sistemul cu 18 echipe din sezonul urmator, 2004-2005?
DA, sunt de acord 9 36.00%
NU, nu sunt de acord 15 60.00%
NU STIU 1 4.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 13-03-2004, 02:30 AM   #21
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

pai mah, sezonul regulat se termina in iarna. Pauza competitionala pana primavara, si pe urma play-off si play-out. Ia ganditi-va Dinamo-steaua de 4 ori . Sau Dinamo - rrapid de 4 ori, sau rrapid steaua de 4 ori. Ar fi super asa.

Iar faza ca in alte ligi sunt 18 echipe... sunt pentru ca in Italia spre ex, sunt echipe puternice, loturi valoroase, sau in Anglia, unde se vor 22. O echipa de pe ultimul loc din astfel de campionate, pune probleme celor mai bune din Divizia A...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2004, 02:41 AM   #22
dj-cata
Member
 
Join Date: Aug 2003
dj-cata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dj-cata
Default

si la noi sunt echipe bunicele....azi rapid s-a chinuit cu oradea.....

avem echipe peste cele din turcia (asa le vad eu) si zic ca jucam mai frumos decat ei....dar totusi ei au o echipa in optimi la uefa
__________________
Grupul STELISTILOR care sunt pe PRIMUL LOC IN CLASAMENT saluta celelalte echipe din campionat si suporterii lor
dj-cata is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2004, 02:51 AM   #23
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

pai Rapid sa chinuit din cauza ratarilor lu Nicolae :P

diferenta dintre Divizia A si liga turca e ca acolo echipele sunt mult mai apropiate ca valoare,mai ales acum de cand Besiktas a inceput sa cam piarda...la noi Rapid,steaua si dinamo dupa care urmeaza restu mai slabe ca valoare...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2004, 10:18 PM   #24
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

un lucru e clar, trebuie sa se salveze bistrita, ceahlaul, petrolul si sa pice oradea, deci de la anul vom avea 18 echipe...noi nu avem nici un cuvant de zis
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2004, 05:03 AM   #25
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

ptiu,doamne fereste! O data sunt si eu de acord cu Piti . "Ar fi o crima".

Eu zic ca la noi sunt mai apropiate echipele ca valoare, nu in Turcia. Acolo sunt 5 echipe tari, restu pierd constant cu ele. Si mai apare o jumatate de sezon cate o supriza, atat, in rest Fener, Besiktas, Galata, Trabzon si Gaziantep. Restu nu conteaza. La noi, in afara de cele 3 consacrrate, celelalte se bat intre ele fara probleme, nu exista favorite certe, dovada Apulum, Poli chiar Oradea.

Totusi, eu cred ca se va decide in final fie trecerea la 18 echipe din acest sezon, dar cu 3 retrogradate si 5 promovate, sau se va face trecerea din sezonul 2005-2006. Altfel, si-ar pune Federatia si Liga toata presa in cap, si nu mai au nevoie acum, de abia s-au mai linistit apele...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2004, 11:50 PM   #26
dj-cata
Member
 
Join Date: Aug 2003
dj-cata is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to dj-cata
Default

asa as fi si eu de acord....sa pice tot 3....si sa intre 5...dar parca vad ca la anu o sa fie blaturi.....

nu avem ce sa facem....daca asa vrea majoritatea.....toti vor sa se scape cum pot
__________________
Grupul STELISTILOR care sunt pe PRIMUL LOC IN CLASAMENT saluta celelalte echipe din campionat si suporterii lor
dj-cata is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2004, 07:18 AM   #27
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

dupa ce l-am vazut aseara la proces pe stefan si pe vali alexandru, la cat de relaxat era primul, e clar ce se va intampla astazi. iar schimbarea de anul asta nu e corecta absolut deloc. e ca si cum, inainte cu 2 etape de sfarsitul campionatului, steaua e pe locul 1 la diferenta de 3 puncte de locul doi, rapid de exemplu, si se hotaraste in adunarea generala a frf ca in ultimele 2 etape ale campionatului sa se acorde doar cate 4 puncte la victorie (eventual 0 la egal) ca sa fie siguri ca nu mai pierde titlul. (era doar un exemplu). stau si ma intreb de ce nu hotarasc sa nu retrogradeze nici o echipa? sa se spuna de la inceput ca de acum, timp de 10 ani bistrita, ceahlaul s.a. nu vor retrograda, ca sa stam linistiti.
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2004, 12:19 PM   #28
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

lol, daca te-ai fi uitat la Recurs, intelegeai exact invers Dragomir a lasat de inteles ca nu se va trece la 18 din vara, si daca se va face, vor retrograda tot 3 si vor promova 5 (ca prea s-a suparat Porumboiu pe Balaj ).
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2004, 01:43 PM   #29
supermoro
Member
 
supermoro's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
supermoro is on a distinguished road
Default

corect ar fi sa ramana asa cum e, nu numai anul asta. dupa cum decurg evenimentele, se pare ca nu vom avea 18 de la anu'. peste cateve zeci de minute vom afla.
__________________
Dreptate pentru Stiinta!
supermoro is offline   Reply With Quote
Old 15-03-2004, 01:55 PM   #30
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Ma pe sistemul care suntem acum e super bine
Dezavantajele sistemului cu 18 echipe:
- mai multe meciuri in mocirla GUIT GUIT
- apar blaturile
- program mai greu de stabilit pt nationala

Avantaje:
- mai multe meciuri
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:53 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL