INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13

Reply
 
Thread Tools
Old 23-03-2014, 05:54 PM   #31
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Pu1u View Post
nu ai mijloc sa opreasca atacurile adversarilor sau sa construiasca o faza de atac ... liniile de la routes sunt prea lungi si asa ii obosesti imediat , offside trap nu e bun daca il joci cu 4 fundasi iar llinia defensiva este prea sus , pune`o la 40 , creativiteatea mai mare ca sa se micsoreze spatiile dintre ei

la juniori si rezerve stau la fel de bine
Legat de "commitment", nu puneti decat in rare cazuri maxim la acel parametru. O ambitie prea mare pentru un meci poate cauza la scaderea drastica a energiei jucatorilor!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 23-03-2014, 06:17 PM   #32
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

Sunt in sezonul 2018/19, momentan sunt la PSG dar am mai trecut si pe la Steaua, Japonia, Portugalia, Romania si Camerun. Am peste 350 meciuri dar niciodata n-am dat un gol din corner.. Am incercat sa schimb setarile alea dar nimic. Cel desemnat sa bata loviturile respective este Wallace (90 crossing, 86 corners), deci nu cred ca de aici vine problema Care ar putea fi cauza ?
paulica39 is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2014, 08:38 AM   #33
Pu1u
Member
 
Pu1u's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Pu1u is on a distinguished road
Default

la mine au intrat cateva din corner am 48 la cornere si 54 la crossing height , majoritatea fundasul central le`a dat
Pu1u is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2014, 05:15 PM   #34
eXeCuTiOn
Member
 
Join Date: Oct 2013
eXeCuTiOn is on a distinguished road
Default

Nimeni nu mi-a spus pana acum, dar trebuie sa am rabdare? Pana acum nu faceam nici 3 sezoane si o luam din nou de la inceput, dar am dat Simulate vreo 4 sezoane cu Milan, iar jucatorii erau bestiali, la overral-uri si aveau experienta totii +3. Adica nu este nimic rau daca in primul an ies destul de bine in campionat si sezonul viitor pe un loc foarte slab. Trebuie sa am rabdare ca jucatorii sa creasca? De exemplu Chamberlain care este accidentat la inceput, si va avea in jur de 67 la overral sau Wilshere care va avea vreo 72, ei vor putea fi peste 80 sigur?
eXeCuTiOn is offline   Reply With Quote
Old 24-03-2014, 08:29 PM   #35
Pu1u
Member
 
Pu1u's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Pu1u is on a distinguished road
Default

daca joci cam aceeasi echipa vreo 3 sezoane o sa ai meciuri castigate mai usor , eu cu swansea in primul sezon am luat titlul iar in al 2`lea si al 3`lea am luat locu 7 ) dupa care am inceput sa termin pe 1-2
Pu1u is offline   Reply With Quote
Old 06-05-2014, 11:46 AM   #36
cuchisan
Member
 
cuchisan's Avatar
 
Join Date: May 2013
Location: Bucuresti
cuchisan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by paulica39 View Post
Sunt in sezonul 2018/19, momentan sunt la PSG dar am mai trecut si pe la Steaua, Japonia, Portugalia, Romania si Camerun. Am peste 350 meciuri dar niciodata n-am dat un gol din corner.. Am incercat sa schimb setarile alea dar nimic. Cel desemnat sa bata loviturile respective este Wallace (90 crossing, 86 corners), deci nu cred ca de aici vine problema Care ar putea fi cauza ?
Eu dau cam 10 goluri/sezon din cornere ( cu orice echipa) ! In general un fundas central si atacant ( mai rar mijlocasi). Am setat cornerele la 80 long.
cuchisan is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:46 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL