View Single Post
Old 19-02-2009, 03:43 PM   #10
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by sicedaca5 View Post
Ar fi foarte tare sa poata sa faca ceva cu acele preluari ale portarilor sau cand centreaza un jucator unui alt jucator acel jucator cand loveste mingea cu capul sa o si bage in poarte mie de multe ori mi sa intamplat sa fiu in fata portii adverse 2 vs 1 unul centreaza celui liber din careu el o reia cu capul insa portarul o prinde fara nici - un fel de problema.Apropo tin sa te felicit pentru ca ai facut un patch foarte bun .Felicitari si la mai multe :>
e foarte greu sa schimbi ceea ce vrei tu. Si pe mine ma enerveaza asta, faptul ca jucatorul care loveste cu capul o face fara a imprima prea multa forta in minge si nici nu plaseaza lovitura undeva pe colt si de obicei pe centru unde e portarul.

Insa daca schimbi o linie de cod asa cum este cea de pozitionare a atacantului sau de cea de centrari sau cea de imprimare a puterii cu care un jucator loveste mingea cu capul poti sa strici altele. Am mai spus ca ele sunt influentate in mod direct una fata de cealalta si automat trebuie sa umbli la toate si sa schimbi cam tot gameplayul ceea ce inseamna multe luni de teste.

Exista o linie de cod pentru lovituri de cap unde se poate seta puterea cu care da un jucator insa ea este strans legata si de portar. Daca faci sa dea prea puternic cu capul, portarul va avea mari probleme la orice lovitura de cap sa o mai poata prinda si automat vor aparea prea multe goluri de acest fel si totul va fi foarte enervant. Automat trebuie sa umbli la setari la portar la handling, agility, position, pt ca el sa aiba sanse sa prinda noile lovituri care vor fi foarte puternice. Apoi dupa ce rezolvi portarul te trezesti ca acum el este extraordinar de bun si prinde fara probleme aproape orice sut expediat chiar cu mare forta la poarta si automat esti nevoit sa schimbi linia de cod care implica suturile si tot asa dai din una in alta.

Am facut astfel de teste cu fratele meu pe Fifa M 07 si ne-a fost de ajuns. Eu spun ca va fi de ajuns daca va elimina trisarile CPU si acele aruncari de la margine.

Cat despre un 3D patch pt Fifa M 09 nici nu se pune problema pantru ca nu merita. Numai cand vad grafica gazonului atat de strident ma iau durerile de ochi si totu se termina prin combinatia ALT+F4.

Last edited by rabesandratana; 19-02-2009 at 05:36 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote