View Single Post
Old 05-11-2011, 02:15 AM   #24
audigy
Member
 
audigy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
audigy is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by derrick88 View Post
esti tare jocul nici nu cere asa cerinte mari.sunt uni care au calculator mai slab ca al meu si le merge fara probleme pe high, joc crysis 2 cu toate setarile la maxim si imi merge super aici este o problema de optimizare a jocului ca unora le merge bine si altora nu.
Crysis 2 nu este un joc pretentios deci stai flex, daca vrei sa te lauzi cu performantele pc-ului tau, da-mi date din metro 2033 si crysis (prima lansare). Chiar si asa, mi-e greu sa cred ca rulezi tu Crysis 2 cu toate setarile in blana + vsynk, AA, etc la peste 60 fps.

Quote:
Originally Posted by Toteu View Post
Normal ca este o problema a jocului, eu am un hp pavillion dv5 cu 3 gb ram dual core de 2Ghz o placa video nvidia Geforge 9600M GT 1776 Ram si imi sacadeaza nu pot sa joc de nici o culoare...
Poti sa ai tu si laptopu lui peste, niciodata FIFA nu a fost optimizat pentru placi grafice mobile.

Quote:
Originally Posted by derrick88 View Post
uite pana si lui @toteu ii sacadeaza nu doar mie. poate am procesorul putin mai slabut dar in cerintele jocului nu cere atata procesor, pes 2012 imi merge la rezolutie maxima si joc pe high.
Lasa-ma ma cu texte d'astea, lui x si lui y ii merg perfect bla, bla. Detalii, detalii, toti se lauda si abia joaca la peste 31 fps-uri. Ce configuratie ai (procesor, video si ramii) ?

Last edited by audigy; 05-11-2011 at 02:17 AM.
audigy is offline   Reply With Quote