Thread: Song reviews!
View Single Post
Old 15-02-2011, 09:01 PM   #3
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Din moment ce nimeni nu a postat nimic referitor la melodia aleasa de Ratonu, o sa spun eu cateva cuvinte atat despre Gaga cat si despre melodie. Mentionez de la inceput ca nu ascult genul ista de muzica (adica pop sau dance), si daca voi abera cumva pe parcursul postului cauza va fi lipsa de experienta.

O sa incep prin a spune ca o urasc pe Lady Gaga (parerea mea, sper sa nu supar pe nimeni). La inceput cand a scos pe piata Just Dance si Poker Face pot spune ca imi era indiferenta si chiar ca o apreciam ca artista. De la Bad Romance incolo a inceput sa imi devina din ce in ce mai antipatica. Nu ca ar avea melodii slabe. Din punctul ista de vedere sta chiar foarte bine (presupun). Cand insa confunzi pastrama cu rochia ceva e in neregula. Poate sa aiba ea numai hituri; cand o vad in videoclipuri in cele mai indecente ipostaze si apoi cand apare in cele mai stupide rochii la TV, atractia catre orice are legatura cu Lady Gaga devine 0. Parerea mea e ca daca ar deveni o persoana mai la locul ei si mai putin nihilista, ar avea mult mai mult succes.
Acum cantecul: Lady Gaga-Born this way. Melodie specifica lui Gaga. Are ritm, suna bine, dansanta, atrage masele, catchy, intr-un cuvant hit. Apreciez faptul ca melodia are si un mesaj pozitiv (fii tu insuti) lucru pe care nu l-am observat in alte melodii anterioare. Refrenul mi s-a parut cam lung si partial de umplutura. Cam atat.

Melodia mea:Nas-One Mic.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote