View Single Post
Old 20-08-2013, 11:52 AM   #9
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Default [0] Holiday...

Dalin se întoarce in Birmingham , și ia mașina până în Londra. Face-cât-face pe drum, si ajunge. Oprește la casa lui Andre Villas-Boas și îi dă un telefon de jos.

Petre Dalin: Bre, coboară jos, și nu pune întrebări!

Acesta coboară peste vreo 5 minute, îmbrăcat lejer.

Andre Villas-Boas: Ce-i mă?

Petre Dalin: Ai fost până acuma undeva, mă refer în vacanță?

Andre Villas-Boas: Am fost în Portugalia doar la rude. Vorbeam cu soția mea, Joana, unde să mergem acuma în timpul rămas...

Petre Dalin: E bine, fi antet, nu si vrea tu să mergi cu familia ta și cu mine în Mexic? Am rezervat eu tot deja. Pot să intru în casă?

Andre Villas-Boas: Sigur, Hai!

Dalin intră în casă, o salută pe Joanna si se duce la laptop.

Petre Dalin: Ce e estă... xWin One ăla, ultima versiune?

Andre Villas-Boas: Da, ăla-i.

Petre Dalin: OK... Deschide un browser... Stai mă, nu Internet Explorer!! ... Phf, acuma trebuie să așteptăm un veac până se închide... Apasă CTRL+ALT+DEL ... Acuma dă-i pe "Start Task Manager" .... OK, Dă-i "End Task" la Internet Explorer... Dă-i "Close" să facem mai repede... Ai Chrome?

Andre Villas-Boas: Care-i ăla?

Petre Dalin: Gugăl Crom. Ai? E tot un browser, mai bun ca Internet Explorer...

Andre Villas-Boas: Parcă nu. Dar am Firefox...

Petre Dalim: Phf, e bun și ăla... Deschide-l... Scrie acolo "G-O-O-G-L-E Chome"... Apasă pe primul site... Dă-i să descarci... Acuma o să-ți dea un Pop-Out... Închide Firefox-ul și mergi pe Chrome... Scrie «Iberostar Cancun»... Acuma apasă pe linkul ăla de la «Nackermann»... E, îți place?

Andre admiră-n gol pozele , si se uită la descriere...

Andre Villas-Boas: Joanne, vino aici!

Joanne Maria: Ce este?

Andre Villas-Boas: Pe dânsul îl mai știi tu... Uite, ne-a rezervat el, a făcut tot, și ne-a luat și noua bilete... Câte zile ziceai?

Petre Dalin: 16, pentru că 2 le pierdem dus-întors și cu despachetarea și altele.

Joanne Maria: Când e avionul?

Petre Dalin: Lunea asta. Astăzi e Miercuri, deci mai e timp.

Joanne Maria: Iar copii... ?

Petre Dalin: Păi și ei merg, 3 adulți și 2 copii. Eu voi sta într-o cameră viz-a-vi. Am înțeles ca ați fost in Portugalia, presupun că ați fost tot cu copii, nu?

Joanne Maria: Da, i-am luat și pe ei.

Petre Dalin: Deci au pașaport , pot veni cu noi.

Joanne Maria: Da... Iar activități?

Petre Dalin: Sunt multe! Tir-cu-Arcul, Aruncatul potcoavelor, Volley, chiar și fotbal! Am să vorbesc și cu alți oameni... Ce zici Andre, încerci să convingi și tu o parte dintre elevii tăi daca vor să meargă cu familiile lor ?

Andre Villas-Boas: Ar fi foarte tare. Dacă nu , vorbesc si cu alți oameni ... !

Petre Dalin: Mă gândeam să-i invit și pe unii jucători de la United sau Arsenal.

Andre Villas-Boas: Sau de la Everton, Liverpool, City ...

Joanne Maria: Eu nu am nimic împotrivă... Pot să văd și eu câteva poze ?

Petre Dalin: Sigur...

Spoiler for Hotel Iberostar Cancun Nackermann:









Joanne Maria: E All-Inclusive, nu?

Petre Dalin: Da, și mâncăm acolo...

Andre Villas-Boas: Chiar îți mulțumesc că te-ai deranjat... Vrei să plătim noi, adică...

Petre Dalin: Nu-i nevoie. Dar la anul mă bazez să faci și tu la fel! Știi...

Andre Villas-Boas: Da, înțeleg... Am să mă interizez. Cum facem?

Petre Dalin: Ca să nu existe discuții că am discrimiant vreo echipă, vorbim cu toți antrenorii si jucătorii de la fiecare. Măcar vin vreo 2-3 de la noi, că îi conving eu pe ai mei iar tu pe ai tăi.

Andre Villas-Boas: Bine, dar , sunt 20 de echipe iar noi doar doi...

Petre Dalin: E Miercuri... Deci într-o zi trebuie să anunțăm toate echipele din Premier... Uite, eu mă duc la Arsenal, Aston Villa (evident), United, Chelsea, Liverpool, Newcastle, Swansea, Everton, West Ham United si Cardiff. Ție îți rămân Tottenham, City, Fulham, Southampton , Norwich, Stoke, Sunderland , West Bromwich Albion și Hull. Hai, la treabă!

Ce urmează? Vedeți în episodul următor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."

Last edited by SOULBLAST; 20-08-2013 at 02:59 PM. Reason: Update. :)
SOULBLAST is offline   Reply With Quote