View Single Post
Old 20-08-2013, 04:44 AM   #1
SOULBLAST
Member
 
SOULBLAST's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Location: București
SOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really niceSOULBLAST is just really nice
Send a message via Yahoo to SOULBLAST Send a message via Skype™ to SOULBLAST
Exclamation «The Challenger» revine...

Este ora 7:30. Este o dimineață de vară, plăcută și răcoroasă... Dalin îsi bea cafeaua , puțin stresat. După ce termină cafeaua , pleacă la sediul clubului.

Președintele Clubului: Ce e Dalin, ce te nelinisteș– ...

Petre Dalin: Știți si dvs. foarte bine ce este!...

Președintele Clubului: Ău` ... Da ... De aia spui tu ...

Petre Dalin: Toată noaptea nu am dormit cu gândul la asta, fanii sunt revoltați, toată lumea e neliniștită despre asta... !

Președintele Clubului: Da, știu...

Petre Dalin: Toată munca mea... *spune, aproape, cu lacrimi în ochii* S-a dus dr*cu! Scuzați-mi limbajul, dar , trebuie să înțelegeți că ...

Președintele Clubului: Dalin, crezi că mie nu-mi pare rău? Sincer, acuma...

Petre Dalin: ... un an, cu bine , cu rău, am scos din Aston Villa un club de care să se teamă altele , ca să ce?! Ca să ma trezesc la sfârșitul sezonului, că suntem scoși din Champions` sezonul ăsta, după ce am ieșit pe un loc excelent fără să fi modificat echipa în mare parte , acuma, trebuie să mergem la TAS că mai avem puțin și retrogradăm in liga a 2-a, să știu ca transferurile mele făcute , și mă refer la Gunter și Jeffrey au plecat înapoi la echipele lor de start, că cică ăstia de la Borussia și Heerenven «Nu acem actele în care ne arată ca ei ne aparțim...» ...

Dalin face o pauză. Vorbește pe un ton furios, extrem de dezamăgit...

Petre Dalin: ... Și acuma, trebuie să o iau de la început cu Aston Villa , dacă nu chiar din B, că ce... Iar pe elevii sunt tare furios, în special de Given, care aranjase vreo 2-3 meciuri cât l-am pus să joace, iar Vlaar nu mi-a spus asta, dabea la sfârșitul sezonului... Mă simt gol, dezamăgit...

Președintele Clubului: Îmi pare rău...

Petre Dalin: ... Și ce să mai vorbesc despre viața personală, când soția mea, m-a părăsit pentru că lucram prea mult și nu îi acordam "atenția care i se cuvine"... Ca după, să o văd la bar, de față cu echipa, că se săruta cu altul și vorbeau despre chestii de familie...

Președintele Clubului: Sincer, vă zic... Chiar îmi pare rău, nu doream să vi se întâmple asta...

Petre Dalin: ... Iar după, să apar in ziare de CanCan că i-am umflat eu ochiul, să nu mai zic că m-a reclamat la poliție, mi-a făcut dosar penal, am avut de plătit o amendă iar clubul a primit o reputație proastă, tot din cauza mea. Și ironic, asta a venit pentru că lucram intensiv cu ei să clădesc ceva, și totul tot peste mine s-a dărâmat... Doar din cauza acelei ... *se aud câteva înjurăturii pe sub dinții lui, în română. evident, președintele nu le înțelege, dar înțelege nevorzitatea lui Dalin*

Președintele Clubului: Off... Îmi aduc aminte de tot...

Petre Dalin: *cu lacrimi în loc* Iar acuma, să o iau de la zero?! ... Din nou?!

Președintele Clubului: Uite, dacă vrei, îți reziliem contractul, te înțeleg, ești chiar extem de nervos pe toate acestea... Deși îl semnasei pentru 4 ani cu noi...

Petre Dalin: Mă credeți dacă vă spun că nici eu nu știu dacă să continui sau să renunț?

Încă o pauză. Președintele, deși are aceleasi sentimente ca și Dalin, încearcă să rămână calm...

Președintele Clubului: Dalin... Uite, pentru tot ce ai facut pentru acest club, vei rămâne în istorie, chiar daca ai fost un singur an care a făcut cât 5. Ai fost unul dintre acei antrenori care și-a iubit echipa și a lucrat cu drag...

Petre Dalin: Am să mă gândesc bine ce fac cu viitorul meu... După ce aflu dacă jucăm în Barclays sau retrogradăm, să nu se zică că am lăsat echipa la greu, am să vă zic ce hotărâre am luat... De altfel, am să vorbesc și cu Andre, prietenul meu de la Tottenham...

Președintele Clubului: Am să aștept un răspuns. Sunt gata oricând să-ți reziliez contractul, dacă vrei să te duci la altă echipă...

Dalin, după ce aude ultimele cuvinte ale lui Randy Lerner, pleacă înapoi acasă. Când intră în casă, își face un duș să se mai înviorez, ia micul dejun și intră pe un site, de unde să-și ia vacanță, singur, sau poate însoțit de un prieten, doi, cine știe. Rezervă, rapid, bilete pentru Olanda, care era la 15. Își face frumos un bagaj modest, pentru 3 zile, stând la rude. Când ajunge în Olanda, unii îl recunosc și îi cer autografe, iar Dalin nu îi refuză. Pleacă dupa la agenția de turism, numită Näckermann.

Doamna: Bună ziua, cu ce vă putem ajuta?

Petre Dalin: Bună ziua, vorbiți Engleză?

Doamna: Da, spune-ți vă rog.

Petre Dalin: Aș fi interesat să merg în vacanță, și mă gândeam ce ați sugera ca vacanță în Mexic, dacă se poate...

Doamna: Da, uitați aici...

Îi arată pe calculator unele destinații. Dalin recunoaște un nume și spune...

Petre Dalin: M-ar interesa la Iberostar Cancun. Se poate, 2 bărbați, camere separate, timp de vreo... 15 zile?

Doamna: Sigur. Uitați...

Ca să nu vă plictisesc aiurea în amănunte, Dalin plătește o suma destul de mare pentru vacanța sa luxuriantă. Ce urmează, după? Aflați în update-ul viitor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- Welcome to the "League of Football"

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
- "True performance is shown when there are low expectations."
SOULBLAST is offline   Reply With Quote