View Single Post
Old 26-07-2011, 01:21 PM   #48
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

Etapa a 13-a

http://www.google.ro/url?source=imgl...2jZZ8MM0jXHsPw

Atletico Madrid 3-1 Sevilla
Forlan 11' 25' / Godin 76'(autogol)
Godin 45'
Omul meciului: Forlan
T. Stefan: Dupa ce am urcat pe locul 2 in urma ultimelor 2 victorii, Sevilla a fost echipa care vroia insistent sa ne fure locul. Nu ne-am simtit prea confortabil in aceasta postura, asa ca azi am dat totul pe teren si am reusit o victorie importanta. Forlan si-a facut iarasi numarul, dar ce m-a surprins a fost dubla lui Godin, un fundas. In minutul 45 noi am avut un corner. Adversarii au respins mingea care a ajuns in banda la Simao. Acesta i-a pasat lui Godin care se retragea, iar acesta a prins o bomba de la 40 de metri care s-a dus direct in vinclu. Din pacate si-a cam anulat reusita cu un autogol. Acest meci a adus si o veste proasta. In minutul 42 Reyes s-a accidentat si va sta pe bara 9 saptamani conform medicului echipei.

Clasament Liga BBVA
1. Real Madrid 33 pct. +19
2. Atletico Madrid 30 pct. +26
3. FC Barcelona 25 pct. +16
4. Sevilla 25 pct. +9
5. Osasuna 23 pct. +9
Noi avem un golaveraj clar superior si nu ne temem daca vom fi la egalitate de puncte cu cineva.

---------- Post added at 01:21 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

Cupa Spaniei



Atletico Madrid 0-3 Espanyol(simulat)
- / Baena 24'
- / Jose Callejon 67'
- / Osvaldo 85'
T. Stefan: Acest meci l-am jucat integral cu rezervele si nici nu ma asteptam la mai mult pentru ca era practic un meci fara importanta dupa victoria din tur. Ceea ce conteaza e ca ne-am calificat mai departe. Ceea ce e mai rau e ca Fran Merida s-a accidentat, dar medicul echipei ne-a dat o veste buna spunand ca intr-o saptamana va fi apt de joc din nou.

Last edited by Stefan_ManUtd; 26-07-2011 at 01:23 PM.
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote