View Single Post
Old 26-10-2011, 04:20 PM   #1
Ronye
Member
 
Join Date: Oct 2011
Ronye is on a distinguished road
Default Sfaturi, Tactici

Salutare tuturor.

Is incepator pot sa spun in Fifa Manager, am mai jucat doar TCM 2003 parca dar foarte de mult, si prin urmare as avea nevoie de niste sfaturi de la cei care se pricep cat de cat macar in ale jocului

Am inceput cu Borussia Dortmund cand am primit jocul dar nu am facut mare branza pentru ca am fost dat afara, nu am reusit nicicum sa gasesc o tactica care sa imi aduca niste rezultate multumitoare. Chiar daca am castigat supercupa cu Schalke si 2 victorii si 1 egal in primele 3 partide din bundesliga, dar apoi a venit un esec cu Leverkusen 3-0, astea toate jucate in 3d mode. Apoi m-am enervat am derulat rapid pana la urmatorul meci care l-am jucat text, am pierdut si cam asta a fost.

Mentionez ca joc doar pe normal.

Am mai inceput cateva cariere, una cu echipa proprie si una la Flamengo, cariere care m-au enervat deoarece din nou nu am reusit rezultate bune in primele saptamani, nu am gasit tactica buna, si apoi am renuntat la ele.

Am inceput de curand cu Hinckley, de prin ultimele divizii din Anglia, tot in modul cariera, si nu stiu de ce dar parca ma atrage challengeul acesta si doresc sa fac mai multe decat inainte. Acesta este si unul din motivele pentru care am intrat aici sa cer ajutor, dupa ce v-am gasit pe google.

In primul rand as dori ceva ajutor pe partea tactica.

Am inceput cu un 4-4-2 cu CF si ST in atac, CF foarte creativ restul pe normal iar cei 2 fundasi centralie strict. Pase mixed si directe, cateva modificari de route la cei 2 mijlocasi centrali si cei doi atacanti in rest am lasat setat cum a fost din tactica initiala. Am decis sa nu mai fac asa multe artificii cu setatul routelor ca poate si asta e una din cauzele pentru care nu merge tactica.

In al doilea rand as dori ajutor pe partea de management si training

Cum setati voi antrenamentele pentru a avea un nivel bun atat la fittness cat si la energy ?
Aveti programe de antrenament personalizate sau lucrati cu cele default ?
Setati voi obiectivele la individual training?


Alte sfaturi si idei ar fi binevenite pe partea de antrenament

Care e modul cel mai usor de a face bani in Fifa Manager 12 ?
Ce construiti sau upgradati in primul rand?
Cum reusiti sa gasiti cei mai valorosi tineri jucatori cu ajutorul programului de scouting?

Alte sfaturi si idei

Ce m-ati sfatui sa fac pentru a avea succes cu o echipa mica gen Hinckley?

Imi cer scuze pentru postul lung si pentru atatea intrebari dar chiar vreau sa invat sa stapanesc cat mai bine jocul si candva la randul meu sa pot ajuta pe altii incepatori cu sfaturi.

Multumesc anticipat si va astept cu raspunsuri cat mai detailate pe aceste subiecte si pe Fifa Manager 12 in general.
Ronye is offline   Reply With Quote