View Single Post
Old 18-10-2010, 03:36 PM   #129
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by RabeSandraTan@ View Post
dar ceva despre engine-ul pe care o sa fie construit meciul, exista ceva detalii? eu nu gasesc nicaieri cu toate ca am citit o gramada de site-uri si am vizionat multe flmulete despre FM 11. o sa fie bazat pe engine-ul lui Fifa 11 next gen sau va fi engine-ul de la Fifa 09 sau Fifa 10? si inca ceva ce ma face sa cred ca nici in acest an nu vom avea parte de un gameplay decent este faptul ca nu gasesc niciun printscreen din 3D meci. oare dc evita cei de la EA sa posteze detalii amanuntite despre grafica si gameplay la modul 3D?

e usor sa pui 50 de poze in care sa arati micile schimbari de fundal ale interfetei, fulare, furniruri noi pt birouri...
pana la urma jocul se numeste FIFA Manager, provine din franciza celebrului simulator care apare inca din 94 pe PC si grafica, animatiile si gameplay-ul sunt principalele lucruri care fac diferenta intre Fifa Manager si un manager online obisnuit de browser.

cred ca sunt cam neinspirati cei de la firma "mama" EA ca lasa pe mana filialei germane acest joc care ar putea sa se ridice la nivelul next gen si sa aiba vanzari record asa cum face in acest moment Fifa 11 dar e politica lor si pe termen lung s-ar putea sa se dovedeasca una paguboasa pt ca toate acele drepturi ale ligiilor folosite in Fifa Manager costa multe milioane de euro si cu un meci de toata jena an de an nu cred ca o sa isi atinga targetul financiar scontat.
De regula, motorul grafic din FIFA Manager este cel folosit in FIFA in urma cu 1 an de zile. Deci pentru FIFAM 11, motorul de la FIFA 10. Si pana sa ajungem sa vedem motorul next-gen la FIFAM, cred ca vom mai avea de asteptat, pentru ca asa cum portarea a dus la multe modificari majore in cazul jocului FIFA 11, asa ar presupune si pentru FIFAM, iar ei nu prea sunt dispusi sa se complice cu asa ceva.

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

Quote:
Originally Posted by dolcenike View Post
Presupun ca engine-ul va fi bazat pe cel de la fifa 11 pc deoarece am vazut ca va fi din nou in joc vechiul mod FOOTBAL FUSION..daca ai fifa 11 deci nu are cum sa fie alt engine in afara de cel de la fifa 11 pc!
Oricum asteptam sa vedem mai e putin si apare:P
Nu e vorba de niciun football fusion. In 2004 intradevar, daca le aveai pe amandoua, bagai al 2-lea cd de la fifa si jucai in manager. Aici modul de joc e total diferit. Doar intri in meciul 3d si, daca ai optiunea activata, iti poti controla jucatorii ca la FIFA, dar asta nu implica si sa ai instalat jocul FIFA, ci doar sa il inregistrezi, adica sa dovedesti ca l-ai cumparat.

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

Quote:
Originally Posted by bluezero View Post
vedem noi,sper sa nu se fi schimbat Editorul..
Am postat in topicul asta despre asta! Editorul s-a schimbat ... enorm de mult.

---------- Post added at 04:36 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
parerea mea despre fusion: nu cred ca jocurile se vor juca in Fifa.
stiti de la editia din 2009, cand, printr-un mod al fisierului user.ini, puteai controla toata echipa in 3d? eu asa cred ca vor face si acum. daca nu, atunci de ce au codat anul acesta acel fisier si nu se mai pot controla toti jucatorii in 3d? parerea me e ca "football fusion" va fi un mare "fâs" (am scris cu diacritice ) si ca engine-ul folosit va fi acelasi ca si pana acum, adica fifa 09.

sper din tot sufletul sa ma insel, dar, din evolutia jocului in ultimii ani, de cand e pe mana celor de la BF, nu am vazut nimic care sa rupa gura targului. mai mult, chiar a dezamagit de la an la an.

vin cu toate ideile lor care descurajeaza ideea de manager. nu am auzit pe nimeni de aici care sa fi ajuns cu o cariera in anul 2060, sa joace meciurile in 3d si sa fie entuziasmat in continuare de joc. Fifa Manager nu mai e ce era odata (ma refer la TCM)
E bine ca ti-ai dat singur seama despre ce e vorba. Spui ca te dezamageste evolutia jocului? Ei bine, obisnuieste-te cu asta pentru ca dezamagirile tale nu se vor opri aici. In loc sa faca un joc care sa merite osteneala, ei baga elemente "eye-candy" la greu si se bazeaza doar pe profit. Cum am spus intr-o postare anterioara, slava Domnului ca n-au bagat limitarea aia cu 5 instalari si la TCM 2004/FIFAM 08!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote