Thread: Tigari
View Single Post
Old 21-10-2003, 02:39 PM   #8
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Scouville, n-am zis ca din cauza "fetelor" m-am apucat! Prima oara cand am pus tigarea in gura a fost intr-adevar ca sa impresionez o izda (de cls. a opta, deh) dar urmatoarele au venit pt. ca ma simteam "bine", imi placea aroma, chiar gustul (Monte Carlo Filters fumam pe atunci, acum Lucky Filters sau Camel, sau daca gasesc Davidoff Magnum, cele mai bune pe care le-am tras vreodata pe cuvant, nu se compara cu nimic, pacat ca nu se prea gasesc...).
Cat despre maria, ce pot sa zic, am tras, si nu exagereaza blue boy, e iarba, nu "prelucrate" din astea cu gudron, carbuni si alte "kkt", industriale. Maria de calitate e naturala. Problema cea mai mare e costul, ala te pune in belele! Ala te face sa "iei din casa", "sa dai in cap" si alte expresii d-astea uzitate prin cartiere. Plus ca anturajul e de kkt. Daca ar costa cat un pachet de tigari pe cuvant ca as fuma in fiecare zi, de dimineata pana seara! Categoric, cea mai buna alternativa o are mns - Nimic! Cel mai bine asa, nu te costa, nu te omoara, nu chinuie...
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote