View Single Post
Old 30-08-2005, 10:07 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Question

Dupa cateva discutii pe anumite forumuri din tara, si observand modelul de la alte forumuri mai mari, am decis sa infiintez Liga pentru Repararea Limbii Romane :P

Ce dorim noi?

Ca toti sa vorbim cat mai corect limba romana. Toti facem greseli, dar trebuie sa le indreptam. Este pacat ca limba noastra este lovita din toate partile. Este pacat ca se folosesc cuvinte stalcite din engleza si un limbaj de irc. Va intelegem ca sunteti grabiti, dar ganditi-va ca e limba noastra, traim in Romania si e datoria noastra sa cunoastem limba romana cat mai bine.

Ce va rog? Incercati sa nu mai folositi "..." in loc de virgula (",") sau punct ("."). Incercati sa va verificati textul inainte de a posta un mesaj.

Eu voi fi aici si voi veghea :P La randul meu, daca voi face greseli, vreau sa fiu corectat. Pentru ca toti invatam din greseli.

Mai avem locuri libere pentru vicepresedintele ligii si pentru 2 secretari generali. :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote