Thread: Tactici de joc
View Single Post
Old 30-11-2010, 10:29 PM   #29
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Thumbs up tactica

Dupa ce am vazut aseara meciul Barcelona - Madrid, am ramas absolut uimit de cat de bine a jucat Barcelona, sa vad cat de bine se gasesc jucatorii Barcelonei pe teren, cat de bine se demarca, ce pase absolut uimitoare produc ... MAGNIFIC .. joc superb facut ieri seara (si nici macar nu tin cu Barca, nici cu Madrid , vezi avatarul meu )
Am incercat sa reproduc tactica Barcelonei si mi-a iesit cam asa (vedeti pozele).
Insa sunt sigur ca tactica de aseara a Barcei nu este nici macar asemanatoare d.p.d.v. tactic cu ce am facut eu aici, dar a meritat sa incerc sa schitez o ciorna (mai bine zis o mizerie ) numai pentru jocul facut aseara de Barca.
Am testat-o, inainte sa o postez, insa am observat ca am probleme mari in aparare, sunt prins destul de des pe contraatac daca unul din jucatorii mei pierde mingea la mijlocul terenului. Cine este curios sa o incerce si face apararea mai solida il rog sa posteze cateva imagini din tactica editata.
Nu mai spun ce jucatori sunt perfecti in aceasta tactica (daca nu stiti, va spun eu ... ai Barcelonei )

Cand am testat-o am jucat cu West Bromwich, am jucat 6 meciuri amicale, 1 egal cu Chelsea(1-1) si 5 victorii (2-0 , 3-1 Valencia, 4-0 , 2-1 Real Madrid si 3-2 insasi Barcelona). In toate meciurile am atacat intr-una cu contraatacuri adverse naucitoare.
Attached Images
File Type: jpg 2010_11_30 17_59_38.jpg (97.0 KB, 91 views)
File Type: jpg 2010_11_30 17_59_47.jpg (158.3 KB, 92 views)
File Type: jpg 2010_11_30 17_59_52.jpg (88.1 KB, 94 views)
masli is offline   Reply With Quote