View Single Post
Old 14-09-2008, 11:28 PM   #20
shinoda
duc *****ul īn cārcă
 
shinoda's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: at the center of the earth, in the parking lot
shinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by Ratonu View Post
Pentru mine, nu avea de ce să fie mai spectaculos Turul cu Armstrong. Că se rula cu viteză mai mare, că aveam nume mai mediatizate, că exista un lider clar īn competiţie, astea sunt egale cu 0 īn opinia mea, de fapt nu, ultimul e chiar ceva cu minus.
Zi si mie ce ti s-a parut anul asta asa de spectaculos. Etapele de munte unde niciunul dintre favoriti nu avea putere sa atace decisiv, de parca ii tragea cineva din spate cu o sfoara? Evans, marele favorit, varza pe munte. F Schleck a avut o singura etapa buna, in care a preluat tricoul galben si din acel moment a inceput numaratoarea inversa pentru cand il va pierde. Kohl imi e simpatic, cu mutra aia a lui tractorist austriac, era in stare sa omoare in stranga si-n dreapta numai sa nu piarda tricoul cu buline. Valverde saracu, mai bine ramanea in Spania lui sa se antreneze pentru Vuelta unde oricum anul asta din ce-am vazut doar face figuratie. Cat despre marele castigator Carlos Sastre, omul asta a avut o singura evadare sanatoasa care a decis castigatorul. Pot sa spun ca anul acesta am urmarit Turul doar pentru peisajele impresionante ale Frantei si pentru sarea si piperul cursei, Banciu si Naum. Asa ca, sa lasam in urma dezamagirea de Tur de anul acesta si sa il asteptam cu sufletul la gura pe nenea Lance la anu. Hai noroc si la multi ani.
shinoda is offline   Reply With Quote