View Single Post
Old 24-07-2011, 05:41 PM   #1
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default Stefan_ManUtd Manager Mode

Salut!
Sunt nou pe site. Sunt sigur ca daca as fi stiut ca exista o sectiune unde putem vorbi despre echipele noastre din Manager Mode pe forumul Fifa Romania, as fi fost deja "veteran".
Joc la World Class si tocmai am semnat un nou contract cu Atletico Madrid. Am incercat sa vand o mare parte din jucatorii care sunt sub 70 ovr si cu banii de pe ei i-am cumparat pe: Bosinghwa( RB ), Jesus Gamez( RB )(nu aveam la echipa nici un fundas dreapta), Reus, Hazard, Bale, Neymar, Delfuenso. Mi-au mai ramas 9 milioane si intentionez sa folosesc o parte din ei la Staff Upgrades. Conducerea mi-a dat ca obiectiv clasarea pe primele 4 locuri adica pe un loc de CL, dar eu sper sa ma clasez cel putin pe podium.
Eu obisnuiesc sa am cate 3 jucatori pe fiecare post, dar anul acesta nu joc in UCL, asa ca imi permit un numar mai mic de jucatori.
Primul 11 arata astfel: De Gea( 78 )- Bosingwa(80), Ujfalusi( 78 ), Godin(80), Filipe(80)- Simao(82), Mario Suarez( 78 ), Tiago(76), Bale(81), Aguero(84), Forlan(87).

PS: Revin cu rezultatele din primele etape.

Etapa 1

Atletico Madrid 1- 0 Athletic Bilbao
Forlan 76'
Omul meciului: Diego Godin

Etapa a 2-a

Barcelona 1-1 Atletico Madrid
Keita 21' Aguero 55'
Omul meciului: David Villa
Keita a fost eliminat in minutul 59, imediat dupa golul meu egalizator, dar din pacate nu am putut profita de asta.

Etapa a 3-a

Atletico Madrid 3-0 Deportivo
Aguero 57' 63' 87'
Omul meciului: Sergio Aguero
3 goluri pentru Aguero, 2 assisturi si o lansare pentru al treilea gol pentru Forlan. Atacul Madrilenilor a colaborat perfect astazi. In prima repriza echipa oaspete s-a aparat destul de bine si chiar a avut cateva ocazii bune, dar De Gea si defensiva parca au vrut sa razbune golul primit etapa trecuta. In repriza a 2-a a fost doar o echipa pe teren, iar incercarile timide ale adversarilor au fost blocate cu multa determinare de De Gea.

Etapa a 4-a

Malaga 1-1 Atletico Madrid
Fernando 26' Forlan 77'
Omul meciului: Diego Forlan
Un rezultat dezamagitor. Am dominat meciul, am ratat de 2 ori singur cu portarul, am avut chiar si o bara imediat dupa golul marcat, dar portarul advers a fost intr-o forma de zile mari si am avut si putin ghinion, insa a fost greseala lui De Gea la golul luat. Fernando a sutat puternic, dar a facut-o pe coltul scurt pe care portarul trebuia sa-l apere. In fine, este si vina fundasilor ca l-au lasat sa suteze din interiorul careului. Cu toate astea, o victorie la macar 2 goluri etapa viitoare ne-ar putea urca pe 2 la 2 puncte de Real.

Last edited by Stefan_ManUtd; 24-07-2011 at 06:53 PM.
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote