Thread: Reclamatii
View Single Post
Old 01-07-2008, 12:51 AM   #6
Saint
Finding Neverland
 
Saint's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Location: Braşov
Saint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant futureSaint has a brilliant future
Default

Am calculat pronosticurile pentru sferturi. Pot sa spun ca mi-a fost destul de greu, pentru ca nu era o regula de calculare pentru 90 de minute, 120 de minute si penalty-uri. Am incercat sa impac si capra si varza, si am facut astfel:
- pentru directia meciului corecta, am acordat 1 pct (de exemplu: Croatia - Turcia 1-2 -cand rezultatul final a fost 2-4);
- pentru rezultatul final (sau al primelor 90 de minute, sau 120 de minute) am acordat 3 puncte (exemplu: Olanda - Rusia 1-3 sau Spania - Italia 4-2);
- pentru directia meciului din primele 90 de minute sau 120 de minute, am acordat 1 pct (exemplu: Croatia - Turcia 0-0 sau Croatia - Turcia 1-1);

As dori sa va mai calculati inca odata punctele din Sferturi, si sa postati aici in caz ca sunt erori. Sper ca am procedat bine.

PS: sper ca m-am facut inteles .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Saint; 01-07-2008 at 12:54 AM.
Saint is offline