View Single Post
Old 24-01-2009, 05:40 PM   #5
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by stefan1331 View Post
Pentru cei care se pricep la acest joc, jucand meciurile in 3D:

Cum faceti ca echipa sa joace bine in (mai) toate meciurile? As dori cat mai multe sfaturi, in special daca stiti care e cel mai important factor care determina jucatorii sa joace bine in 3D.

Ma chinui de fiecaredata, am luat-o de la capat, degeaba. O data am avut toate tacticile la maxim (la antrenamente), altadata am avut team-work-ul si atmosfera foarte ridicate, de fiecaredata echipa joaca ca naiba (in majoritatea meciurilor). Linia defensiva sta pe la mijlocul terenului (si am incercat sa ii dau toate optiunile, generale si individuale cat mai defensive pentru fundasi, tot se duc la mama naibii si ajung la unele faze 3-4 jucatori singuri contra portarului meu). Mijlocasii si atacantii abea daca se gasesc, si uneori cand vine mingea spre ei ar fi in stare sa o astepte si un an, nu se misca spre ea nici sa-i impusti. Ideea principala: echipa joaca prost (si ca sa nu se inteleaga gresit, echipa e Bayern München, asa ca jucatorii, nivelul si abilitatile lor nu ar trebui sa fie o problema).

Va multumesc pentru orice ajutor.

Am mai explicat eu asta la FM 08 cum e faza cu meciurile 3d si de ce se iau niste goluri stupide. (explicatiile complete si f pe larg le gasesti la sectiunea FM08 pe la threadul "Jucatori ieftini si buni")

La o singura privire aruncata pe fisierul cu gampleyul meciului observi cat de avantajate sunt echipele CPU fata de cele ale USER-ului.
Adica CPU are rata de a da goluri din offside undeva pe la 20-25% iar tu nu ai asa ceva.
In minutul 80 echipa lor intra pe modul World Class ca la fifa iar ai tai sunt pe Amator sau Proffesional si rar scapi fara sa primesti gol.
Cand joci deplasari jucatorilor tai le scad skillurile f mult in comparatie cu cele reale si automat ei numai joaca cum te astepti ci muuuult mai slab. Atacantii rateaza mai mult, fundasii isi dau cu stangu in dreptul mai des, pasele se gresesc f usor iar echipa adversa vine peste tine.

Singurul moment in care echipa ta joaca bine si in deplasare este doar atunci cand ai la forma, 5 stele si forma echipei infuenteaza direct jocul alor tai. Daca prinzi o echipa CPU cu forma ZERO stele si tu ai 4-5 stele la forma poti sa ii dai in deplasare si 5 goluri.

Tocmai de aia patchurile 3d facute de alte persoane decat cei de la EA, sunt mai reusite pt ca ei elimina toate aceste nereguli din joc.
rabesandratana is offline   Reply With Quote