View Single Post
Old 23-12-2008, 11:25 PM   #21
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Felicitari pentru cariera! Ai ajuns destul de departe cu cariera!
Mersi pentru ajutorul cu mutarea meciului. Iti alegi tu data cand sa-l mute, sau ti-l muta jocul automat?
Si inca o intrebare, vad multi jucatori din nationala la cluburi din strainatate. Cum au ajuns acolo? Si-au facut chiar atat de multe cluburi tabere de tineret in Romania sau au fost transferati din Romania?
MS. Il muta el singur. cateodata inainte, alta data inapoi, nu stiu care este criteriu.
toti jucatorii au trecut pe la mine prin echipa in afara de panaitescu. i-am vandut eu la cluburi modeste, ei au jucat bone si asa au ajuns mari. inainte sa ii vand ma uit sa vad daca este mai bun decat titularul pe post, altfel nu ajungeau la skilurile asteal.
curtean.

Unii dintre jucatori i-am cumparat de tineri de la echipele lor de club liberi de contract(youth), i-am bagat titulari la echipa de rezerve, si vezi ce au ajuns. de exemplu LM Madalin Minca e de la Fc Arges si acum are 97 la 26 ani.
Echipele Timisoara, arges, steaua, otelul au niste jucatori foarte talentati.

In bucuresti unde am eu "taraba" nu mai are nici un club Youth Camp.
Unii dintre ei au crescut si cu 2 stele (2/10)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote