Thread: box
View Single Post
Old 12-07-2011, 02:52 PM   #79
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by @lyn reloaded View Post
Comentariile sunt de prisos. Lucian a fost inca odata fenomenal. De abia astept meciurile sale cu Pavlik, Ward sau Froch, nu pentru a-l vedea eu personal pe Lucian in lupte contra unor adversari mai bine cotati, ci pentru a le inchide gura celor care comenteaza cam mult pe baza adversarilor lui Bute (ei nah, invidia e mare). Sunt convins ca isi va face KO si adversarii care ii vor aparea in cale in urmatorii 2-3 ani. Un baiat prea serios si prea bine pregatit pentru a se opri aici. Bravo Lucian!
Ala da meci, nu toti maimutoii pe care i-a avut pana acum. Cat despre valoarea adversarilor, e de ajuns sa spun ca a batut 8 pana acum. Buni, slabi, i-a trimis fara dinti acasa.
Quote:
Originally Posted by sebseb View Post
M-am uitat si eu la gala ieri si vreau sa spun: bravo Simion, bun meci, sper sa continue sa castige si eu cred ca o sa ajunga intr-o zi campion mondial. Mendy, hmmmm, era atat de clar ca va pierde de cand a coborat din avion. Sa fim seriosi, boxul este o afacere. Nu zic ca nu merita Bute toate felicitarile noastre, dar aia sunt adversari? Really? Really? Sa pierzi in repriza a III-a sau a IV-a... Croseul de stanga cu care la terminat pe parizian la dat in gluma si el o zis ca nu se astepta sa cada dupa acel pumn.
O lovitura in mandibula, chiar sub ureche, nu trebuie sa fie puternica sa te trimita la nani-nani. Exista cursuri de autoaparare, unde esti invatat sa dobori orice adversar in mai putin de 5 secunde. Loviturile in mandibula sunt cele mai eficiente in astfel de situatii, in special sub buze si sub ureche.

Si inca ceva, ala nu are nici o treaba cu Parisul. Cauta prin Uganda sau Nigeria.

Last edited by timisica_cristian; 12-07-2011 at 03:00 PM.
timisica_cristian is offline   Reply With Quote