View Single Post
Old 24-07-2011, 11:04 AM   #584
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by DeatHRuN12 View Post
Acum cateva zile venea Piturca la televizor si zicea ca desfiintarea Craiovei nu il ajuta pentru ca el NU-SI VA RECUPERA BANII!!!
Sincer si eu credeam ca Piturca e un antrenor bun dar dupa ce-a facut la Steaua la inceputul sezonului mi-am dat seama ce fel de om e.
Dupa parerea mea Mititelu este 50% vinovat si Piturca tot 50%. Comisiile FRF&LPF nu sunt de vina, iar autoritatile locale nu au putut mai mult pentru ca in zilele de acum cei mari sunt cei nepregatiti.
Atunci daca e cum zici tu si Dinel cu Mititelu au retrogradat-o atunci de ce Netoiu a luat cei mai buni jucatori la dinamo? Astept raspunsul tau..
Acea interdictie a fot valabila. Nu avea voie sa transfere jucatori din strainatate sau dintr-o liga superioara..
Si cu antrenorii din era Mititelu grasessti. Napoli putea califica acum doi ani in cupele europene dar, aici sunt de acord, Mititelu neavand bani ca sa-i dea lui Napoli l-a dat afara dupa un meci cu Buzaul terminat 1-1. Aici Mititelu a gresit.
1. Piturca zice ca nu isi poate recupera banii care i-a bagat, care sunt vreo 7-800.000 de euro (luati cu imprumut de la un camatar din Tg-Jiu)
2. Dupa parerea mea, Mititelu e 80% vinovat si restul de 20% se impart la restul
3. Dupa ce Dinel a retrogradat echipa, faptul ca juactorii au ajuns la Dinamo nu inseamna ca si-a bagat sprancenatul coada. Dinel a vrut sa profite la maxim si sa isi scoata "investitia". Iar Mititelu nu vroia sa dea bani grei pe lotul ala. A preferat sa dea mai putini bani lui Paul Valuta si sa cumpere o parte din lotul caracal, care in mod normal se putea descurca in liga a II.
4. Interdictia de care vorbesti tu, a fost pusa in vigoare pe la sfarsitul anului 2007, cand noi deja eram in liga I
5. Cu Napoli e o alta poveste. Napoli a avut noroc ca l-a avut preparator fizic pe Urbano Lega, care ii facea pe jucatori sa alerge si 120 minute fara probleme. Aduti aminte ca in minutul 90, noi in fiecare meci ne presam adversarii cu presing. Napoli in cel mai bun caz, a fost un antrenor mediocru. Dar cum iti explici restul experimentelor de la echipa cand vine vorba de banca tehnica?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote