View Single Post
Old 10-10-2012, 11:22 AM   #9
POLI.2011
Super Moderator
 
POLI.2011's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Orasul ALB-VIOLET
POLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to beholdPOLI.2011 is a splendid one to behold
Send a message via MSN to POLI.2011 Send a message via Yahoo to POLI.2011 Send a message via Skype™ to POLI.2011
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Salutari!

Am o problema care a aparut prima oara la FIFA 12 si din pacate nu am scapat nici la FIFA 13. In timpul meciurilor imi apar artefacte pe ecran (incep cu puncte negre pe gazon si continua cu sageti gri care apar din senin pe ecran - de la un punct incolo e greu sa mai distingi mingea si sa continui meciul). Acelasi lucru l-am patit la inca 2 jocuri: BattleField 3 si FIFA 12.
Mentionez ca am o placa nVidia GTX 560 TI cu driverele la zi. Exista un motiv anume pentru care am parte de asemenea "spectacol" nedorit? A mai patit cineva fenomenul asta (eventual cineva cu acelasi tip de placa video)?
Salut, totusi incearca sa instalezi dinou ultimul driver video ce aparut acum 1 luna de aici : http://www.geforce.com/drivers
Sa pui exact versiunea de windows pe care o folosesti (32bit sau x64bit)


Quote:
Originally Posted by AlexFifa View Post
Salutare

Am avut si eu probleme ca voi cu lagul , defapt la mine era lag + viteza jocului foarte marita si chiar imi venea sa vand jocul dar am zis ca poate scoate ceva , am asteptat si nimic , dupa am zis sa schimb windowsul ca 7-le mie nu prea imi place unele chestii la el ... Si acum cateva zile , eu stiam ca pe xp nu merge jocul , dar am zis i-a ma sa incerc sa il instalez , surpriza jocul ruleaza fara probleme , numai e lagul ala extrem de mare viteza jocului este redusa , pot sa spun ca ruleaza in 70-85 fps fara probleme , inainte nu stiu daca aveam mai mult de 30 fps , ori au scos ei un patch ori e de la windowsul ala care m-a facut sa si injur din cauza lui la un campionat ...

Va sugerez sa va bagati un XP sau poate era problema ca era pe 64 de bit , deci cine stie daca a scos vreun update ceva sa imi zica

Multumesc
Intra in fifaconfig.exe si seteaza acolo lock to 60fps, jocul va merge mai bine.
POLI.2011 is offline   Reply With Quote