Thread: Song reviews!
View Single Post
Old 07-02-2011, 11:34 PM   #1
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default Song reviews!

Ideea nu este a mea, am vazut-o pe un alt forum, dar consider ca ar merge foarte bine si aici. Topicul va fi oarecum sub forma unui joc. Ideea e ca un user sa posteze un cantec, iar un alt user sa comenteze pe baza cantecului. Regulile o sa le copiez ad literam de pe forumul unde le-am vazut pentru ca mi s-au parut foarte bine enuntate.


Reguli:
1.Un singur post pe zi.
2.In acel post vei comenta pe baza unui cantec postat de un alt user (nu unul propriu) si vei pune un link catre un cantec pe care vrei sa il impartasesti.
3.Comentariul va fi sub forma unui mic review: comentarii de un cuvant sau o propozitie nu sunt suficiente. Asculta cantecul cu mintea deschisa, formeaza-ti o opinie, stai un minut reflectand asupra-i si noteaza-ti gandurile intr-unul sau mai multe paragrafe.
4.Daca vrei, noteaza cateva ganduri, cateva informatii legate de cantecul pe care il vei posta. De exemplu motivul pentru care postezi acel cantec.
5.Formatul postului ar trebui sa fie asa:
-numele cantecului caruia ii vei face micul review;
-review-ul in sine;
-artistul si numele cantecului pe care vrei sa il postezi, sub forma unui link;
-posibile comentarii asupra cantecului tau.


Sfaturi:
-Aceste sfaturi nu trebuie neaparat urmate, dar pot sa faca topicul mai interesant.
1.Incearca sa eviti sa comentezi asupra cantecelor care iti sunt cunoscute. Incearca ceva nou!
2.Fi deschis la minte; chiar daca nu e genul tau de muzica, da-i o sansa si incearca sa descoperi de ce persoana care l-a postat il gaseste atractiv.
3.Fi sincer in comentariu, dar in acelasi timp politicos.
4.Daca mai multe persoane au comentat asupra unui cantec, incearca sa iti alegi altul care nu a primit foarte multa atentie.

O sa incep eu, cu una dintre melodiile mele preferate: Outkast-Bombs over Baghdad.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Boddynight; 08-02-2011 at 06:54 PM.
Boddynight is offline   Reply With Quote