View Single Post
Old 01-12-2011, 11:19 AM   #5
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

In primul rand despre nationala noastra...mai mult ca sigur avem de unde sa alegem 11 fotbalisti!
Portarii:
Balgradean daca va fi titular vreo doua sezoane la dinamo cu siguranta va creste si va fi bun pt nationala.
Tatarusanu parca e cam incet(parerea mea)+acctidentat , o sa revina intr-un an doi la forma maxima.
Pantelimon va fi si ar trebui sa fie omu de baza.
Lung Jr. nu il vad inca la nationala.
*In cazul in care nici unul dintre cei de mai sus nu sunt apti de joc ar trebui readus Lobont ,care inca poate sa joaca 2 ani la nivel mare.
Aparatori:
Cei care nu ai ce cauta la nationala:
Latovlevici-mereu scapa omul pe care ar trebui sa-l tina!
Moţi-pur si simplu nu te poti baza pe el ca il opreste pe un jucator gen: Rooney :|
Constantin-clar nu
In schimb ne vom putea mereu pe jucatori de incredere :Goian,Rat,Sapunaru,Galamaz..etc
Mijlocasi
Aici stam oarecum bn: Torje,Tanase,Nicolita etc in general avem jucatori care daca prind un moment bun reusesc sa faca cv.
Atacanti
Din pacate nu avem doi de Mutu.
Daniel Niculae,Marica,Alexe,Ganea..
*Nustiu ce cauta Surdu pe lista lotului nationalei

In concluzie...la nationala nu ar terbui sa se incerce experimente...pentru ca nu avem timp...la nationala trebuie adusi jucatorii care joaca la echipele de club si care sunt intro forma buna.Echipele de club ar terbui sasi foloseasca tinerii..Lung,Matel,Chiriches..etc..doar jucand o sa ajung de nationala nu poti sai iei cand ei sunt fara experienta si doar rezerve...


Echipa probabila..in mintea mea !!!
Pantilimon/Lobont
Sapunaru/Rapa/Tamas/Goian/Chivu/Papp/Rat/Radu/Galamaz
Tanase/Alexa/Lazar/Muresan/Torje/Nicolita
Mutu/Marica/D.Niculae/Alexe/Ganea-in atac stam slab..ori avem doarte tineri,ori foarte batrani...


In rest celelalte echipe ..ar trebui sa fim peste andorra si estonia..cu turcia si olanda ne vom bate..cu toate ca nimeni nu da acuma o sansa romaniei cu oldanda..la meciurile mari mereu am reusit sa ne concentram (cu Piturca pe banca)
Sper sa ne calificam la CM'14
mr.dark04 is offline   Reply With Quote