View Single Post
Old 10-04-2009, 06:33 PM   #10
RaduB
Banned
 
Join Date: Dec 2008
Location: Madrid
RaduB is on a distinguished road
Send a message via MSN to RaduB Send a message via Yahoo to RaduB Send a message via Skype™ to RaduB
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
In momentul in care instalez un fisier care contine diacrtice acesta nu se modifica.
Se modifica doar fisierele al caror nume contin diacritice.
Asta este o diferenta foarte mare.Deci se poate traduce folosind diacriticile fara probleme.
La fisierul acesta folosirea diacriticilor nu mai are legatura cu windowsul.
Va merge oricum deoarece caracterele "diacritice" se afla in interiorul fisierului.
Pai cand ati instalat RLUP ati avut probleme si cu diacriticile din fisierul "Country 39", sau numai cu diacriticile care numeau fisierele la vedere si anume "badge, Foto pentru orase".
Cred ca ai dreptate tu .... dar cum deja e inceput si o parte din el e tradusa fara diacritice cred ca ar arata aiurea o parte cu diacritice alta fara !
Plus ca eu de exemplu .. in fisierele .txt vad caracterele romanesti dar eu nu le pot scrie decat sa dau copy/paste la ele ... eu nu le am pe tastatura asta !
Am Windos Vista Ultimate instalat cu interfata si setarile de Romania dar am o tastatura Spanila si incercai toate combinatiile posibile de taste sa le pot scrie dar nu le scrie cred ca din cauza tastaturii este asta !
In fisierul country39.sav eu vedeam toate caracterele romanesti, dar, in alte fisere .txt (unele subtitrari la filme) vedeam numai anumite diacritice romanesti iar altele nu le vedeam eu ma gandesc ca si fontul cu care sunt scrise are legatura cu asta !
De asta zic ca ar fi mai bine sa o terminam varianta asta fara diacritice si urmatoarea sa fie facuta toata cu diacritice sa vad unde gasesc si eu o tastatura care sa imi permita sa scriu cu diacritice !

LoLzZz ... deja iti trimisai in mail un fisier exemplu care explica cum sa traduci si o prima parte .txt pentru tradus !
RaduB is offline