Thread: Fifa 11 PC demo
View Single Post
Old 28-09-2010, 10:22 AM   #538
ddanielstefan
Member
 
Join Date: Sep 2010
ddanielstefan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by adyb View Post
Eu am 9600 GSO de 768 MB.. imi mergea, insa se mai bloca jocul la pauza. (pe windows XP)
Am instalat jocul si pe alt sistem de operare, am facut un update la driverul placii video pe Windows 7 si imi mergea perfect.
Asa ca am zis sa fac update si pe Windows XP, dar mi-a dat o eroare in timpul instalarii driverului si acum nu mai am nici un driver (nici pe cel original - de pe cd) pentru placa video (e unul generic, de la microsoft).
Aceeasi eroare imi da si mie (E0001), cand intru in executabil si ii dau play.
Ideea e ca te poti uita in "Run-->(scri) dxdiag (enter)-->(tab-ul) Video" sa vezi ce data are driverul tau, care e ultima actualizare mai exact. Daca iti apare o data aiurea inseamna ca nu ai driver.
Incearca sa instalezi de pe cd-ul original drvier-ul si verifica din nou in dxdiag, urmand aceiasi pasi. Daca nici asa nu merge te sfatuiesc sa reinstalezi windows`ul sau sa treci pe windows 7.
Sper ca ti`am fost de folos
da...si eu sunt pe windows 7 si m-am uitat in dxdiag la video si este pe 10 iulie facuta) eu azi am bagat driverul si :-?? tot nu merge astept varianta full sar putea sa fie un bug del a demo
ddanielstefan is offline   Reply With Quote