Thread: Tenis
View Single Post
Old 11-09-2012, 08:33 AM   #521
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by Cătălin View Post
S-au intamplat multe in ultima vreme in lumea tenisului. Andy Roddick s-a retras, Andy Murray a castigat titlul olimpic, iar Rafa Nadal are mari probleme la genunchi. Cam astea ar fi cele mai importante stiri.

In alta ordine de idei, in aceasta seara e si finala masculina de la US Open. Murray-Djokovic. Nu pot sa zic ca am un favorit, dar parca as vrea sa castige britanicul.
Hr hrm ... si Federer ? A castigat Wimbledon-ul si a redevenit numarul 1 mondial depasindu-l astfel si pe Sampras la numarul total de saptamani in fruntea clasamentului, stabilind un nou record.

Am repostat pe forum dupa o perioada mai lunga de absenta , doar pentru ca s-a redeschis acest topic. Foarte frumoasa finala de aseara, recunosc ca n-am vazut-o in intregime insa primele 3 seturi au fost bune de tot. M-am bucurat pentru Murray cand am vazut ca a castigat, mai ales in 5 seturi, de la 2-2 clar Djokovic avand prima sansa. Intr-un fel parca nu merita asa mult britanicul, jocul lui e unul de uzura , mai mult returneaza si asteapta greseala adversarului, insa de data aceasta a avut mult de muncit cu Djokovic. Sunt curios ce era in mintea lui dupa ce sarbul l-a egalat la seturi... Oricum, tot respectul ca a reusit sa faca fata presiunii.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote