View Single Post
Old 26-11-2006, 11:00 AM   #14
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Mie nu stiu de ce imi erau antipatici japonezii. Aveau un stil absolut superb (acum doar Jakub Janda reuseste ceva asemanator). Legat de ei, un moment care mi-a placut foarte mult a fost in al doilea sezon pe care l-am urmarit ('97/'98, dupa calculele mele), in ultima etapa, cand Kazuyoshi Funaki era la cateva puncte in spatele lui Peterka la general. In a doua mansa, Funaki era inaintea slovenului cu suficiente puncte pentru a trece primul si mai era de sarit doar Noriaki Kasai, care, daca l-ar fi depasit pe compatriotul sau, l-ar fi repus in pozitia a doua la general. Kasai a sarit pentru victorie si comentatorul Patrick Winterton a exclamat "This is no Formula 1!".
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote