View Single Post
Old 09-01-2009, 08:43 PM   #8
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by valerianandrei View Post
Sti ce o sa mi se pare ciudat,si ce nu o sa ne placa tuturor,cum o sa pui skilurile la jucatorii care acum 2 ani cand a aparut fifa manager 08 nu spuneau nimic numele lor,si acum sunt mari sperante la arsenal,manchester,real madrid......sunt multi pusti.....si inca o chestie tot asa cum o sa faci liga 1 mai ales ca steaua,dinamo,rapid,cfr au loturile mult diferite fata de cum erau in url08 patchu ala,sper ca nu am facut reclama.
Stai putin ca nu sunt deloc un necunoscator al fenomenului. Mananc fotbal pe paine. Ma uit la meciuri la Tv sau pe net indiferent ca joaca Pandurii cu Medias sau ca e turneul under 17 de pe Eurosport pe care nu l-am ratat in ultimii 5 ani. Ii stiu pe Fabregas, Benzema, Ben Arfa sau Nasri de cand avea 16 ani si nu pierdeam niciun meci cu ei pe Eurosport, La fel si cu Pereira de la CFR il vazusem in cateva meciuri pe net si stiam ca e de calitate inainte sa ajunga aici. Cunosc mult fotbal si de aia m-am apucat sa fac un patch pt ca nu sunt deloc multumit de cei care fac database la EA.

Il legatura cu Liga 1 normal ca mereu vor fi nemultumiti. Cu siguranta un stelist ar vrea ca Dayro Moreno sau Radoi sa aiba Talent daca se poate Gigant si level undeva spre 75-80, la fel cum si un dinamovist ar dori ca Danciulescu sa fie un golgeter de temut pt orice echipa din Europa.

Eu sunt obiectiv si nu sunt fanul niciunei echipe din Romania. Poate sa ia oricine campionatul sau sa retrogradeze... ma doare in cot, nici nu ma bucur nici nu ma supar. Ceea ce voi face va fi dupa realitatea valorii fotbalului romanesc.. o realitate dura cu 7 echipe romanesti scoase f rapid din Uefa, cu o echipa care se face de ras in CL si cu o alta care dupa ce a strans 4 pct. se credea deja calificata mai departe facand calcule care mai de care si la final a ramas cu buza umflata.

Niciun jucator din Liga 1 nu va avea talent mai mare de 3* si o sa explic si de ce. Outstanding si anume 4* inseamna jucator consacrat, vedeta cunoscuta aproape de oricine in lume, cum ar fi: Robbie Keane, Defoe, Agger, Materazzi, samd. Gigant , adica 5*, inseamna jucator de super clasa mondiala, legenda, super-vedeta sau cum vrei sa ii zici, galactic, extraterestru
Exemple sunt f multe: Ronaldo, Messi, Eto'o, Aguero, Xavi, Gerrard, Ronaldinho , samd

Luan in calcul aceste aspecte, este cat se poate de limpede ca niciun jucator din Liga 1 nu se poate ridica la un asemenea nivel, nici macar atat mediatizatul si laudatul Radoi, umflat de presa care a facut din el o mare vedeta curtat doar in mod fictiv de cluburi ca Inter sau Real. Radoi nu poate avea mai mult de 3* talent (very big) pt ca altfel am da jocul cu totu peste cap. Chiar el recunostea intr-un interviu TV ca "daca imi iei deposedarea si determinarea sunt un jucator de mana a doua". AAA ca o sa le pun skillurile asa cum trebuie, asta e altceva. De exemplu Radoi sa aiba determinare si takling marit, Tony determinare, Nicolita determinare si rezistanta, samd
Dar tre sa fim realisti si sa nu ii supraestimam pe acesti jucatori din Liga 1 care sunt Zmei aici iar cand ies afara devin niste rezerve uitate de soarta: vezi Mazilu, Sanmartean, Mitea, Marica la Stuttgart, Cl Niculescu, V. Iacob la Kaiserslautern , samd.

Eu nu fac neaparat update-ul acesta pt voi de aici ci pentru mine, ca sa fiu multumit de ceea ce joc si totul sa fiu cat mai aproape de realism.
Cui nu ii place, intra frumos in Editor si ii pune 99 lu' Radoi si 5* si am terminat povestea.

Si ca tot zici tu de pusti, azi tocmai l-am facut pe Neymar, brazilianul lui Santos de 16 ani care se anunta noul Robinho, dar si pe Enzo Zidane la juniorii lui Real si ,multi altii. O sa fie plin jocu de pusti talentati. Totu e sa stii sa ii cresti si sa ii gasesti.

Oricum deja am terminat mai bine de jumatate din Liga 1 azi la poze si adaugat jucatori. Stau f bine momentan si sigur pe 1 feb va fi gata.


PT KATA: Sa stii ca eu recomand altceva. CAnd il voi uploada aici, sa iti reinstalezi jocul si sa nu pui niciun patch pe el, nici macar original pt ca cine stie ce incurcaturi mai ies si bug-uri si dupa aia dai vina pe mine. Eu de cand joc Fifa Manager 08, nu am folosit niciodata vreun patch, fie el si oficial si nu am avut niciun bug pana acum. Iar acesta sa fie clar ca nu va arata ca un PATCH cu soft de instalare, ci va fi folderul meu de database arhivat pe care voi il veti copia in jocul vostru. Simplu si fara batai de cap.

Si iata si un exemplu cu ideile mele despre jucatorii din Liga 1: Kone, cu siguranta cel mai bun atacant de la noi din campionat, golul de pe Stamford Bridge demonstrandu-i valoarea superioara majoritatii atacantilor de mana a doua din Romania, un atacant care se apropie de rigorile standardelor europene. Cu aceste skilluri cu siguranta face fata in Uefa iar in CL cu echipele puternice, ramane la latitudinea fiecaruia dupa cum pregateste tactica. Si ca sa facem o comparatie cu realitatea: Kone are sut, preluari, finalizari, detenta si lovituri de cap bine plasate si e puternic. Am punctat destul de bine la toate aceste skilluri asa ca eu sunt multumit de cum decurge treaba in acest up-date. Cui nu-i convine nu il ia.

Last edited by rabesandratana; 09-01-2009 at 10:32 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote