View Single Post
Old 13-02-2009, 11:00 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default Atributele jucatorilor si valoarea echipelor

Vad ca foarte multi oameni sunt nemultumiti ca am facut CFR Cluj mult prea buna, jucatorii mult prea buni si alte echipe sunt mult prea slabe.

Haideti sa purtam o discutie civilizata si cu argumente astfel incat sa vedem cu ce credeti ca am gresit.

Eu am urmatoarele argumente:

Dintre toate echipele romanesti ce au jucat in cupele europene in acest sezon, o singura echipa s-a evidentiat: CFR Cluj. Nu sunt fanul lor, am fost fanul lor cand au reprezentat Romania, la fel cum am sustinut si pe Rapid, Steaua, Dinamo, Poli, Vaslui si Urziceni.

CFR Cluj este singura echipa ce a jucat un fotbal placut si singura echipa ce a facut fata si, chiar daca a si pierdut, unor echipe redutabile din Europa. CFR Cluj a castigat Cupa si Campionatul. Nu cred ca puteti sa-mi cereti sa pun pe aceeasi treapta CFR Cluj si celelalte echipe romanesti ce au participat in cupele europene.

Cat despre atributele jucatorilor, nu exagerati, am demonstrat deja ca Chelsea, cu care a fost comparata de unii, are 13 jucatori mai buni sau mult mai buni decat Pereira si Tony, AS Roma are 8 jucatori peste cei doi iar Bordeaux are 2 plus inca 6 sau 7 jucatori ce sunt cu mult fata de ceilalti din top de la CFR.

Despre celelalte echipe nu as vrea sa zic nimic, pentru ca prestatiile din cupele europene si evolutiile din campionat cred ca vorbesc de la sine.

Cine nu vine cu argumente fata de lucrurile pe care le va afirma in acest topic va avea mesajul sters. Vreau sa avem un dialog matur, dialog bazat pe afirmatii ce au o baza solida.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote