Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Manager Mode (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Stefan_ManUtd Manager Mode (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=17671)

Stefan_ManUtd 24-07-2011 04:41 PM

Stefan_ManUtd Manager Mode
 
Salut!
Sunt nou pe site. Sunt sigur ca daca as fi stiut ca exista o sectiune unde putem vorbi despre echipele noastre din Manager Mode pe forumul Fifa Romania, as fi fost deja "veteran".
Joc la World Class si tocmai am semnat un nou contract cu Atletico Madrid. Am incercat sa vand o mare parte din jucatorii care sunt sub 70 ovr si cu banii de pe ei i-am cumparat pe: Bosinghwa( RB ), Jesus Gamez( RB )(nu aveam la echipa nici un fundas dreapta), Reus, Hazard, Bale, Neymar, Delfuenso. Mi-au mai ramas 9 milioane si intentionez sa folosesc o parte din ei la Staff Upgrades. Conducerea mi-a dat ca obiectiv clasarea pe primele 4 locuri adica pe un loc de CL, dar eu sper sa ma clasez cel putin pe podium.
Eu obisnuiesc sa am cate 3 jucatori pe fiecare post, dar anul acesta nu joc in UCL, asa ca imi permit un numar mai mic de jucatori.
Primul 11 arata astfel: De Gea( 78 )- Bosingwa(80), Ujfalusi( 78 ), Godin(80), Filipe(80)- Simao(82), Mario Suarez( 78 ), Tiago(76), Bale(81), Aguero(84), Forlan(87).

PS: Revin cu rezultatele din primele etape.

Etapa 1

Atletico Madrid 1- 0 Athletic Bilbao
Forlan 76'
Omul meciului: Diego Godin

Etapa a 2-a

Barcelona 1-1 Atletico Madrid
Keita 21' Aguero 55'
Omul meciului: David Villa
Keita a fost eliminat in minutul 59, imediat dupa golul meu egalizator, dar din pacate nu am putut profita de asta.

Etapa a 3-a

Atletico Madrid 3-0 Deportivo
Aguero 57' 63' 87'
Omul meciului: Sergio Aguero
3 goluri pentru Aguero, 2 assisturi si o lansare pentru al treilea gol pentru Forlan. Atacul Madrilenilor a colaborat perfect astazi. In prima repriza echipa oaspete s-a aparat destul de bine si chiar a avut cateva ocazii bune, dar De Gea si defensiva parca au vrut sa razbune golul primit etapa trecuta. In repriza a 2-a a fost doar o echipa pe teren, iar incercarile timide ale adversarilor au fost blocate cu multa determinare de De Gea.

Etapa a 4-a

Malaga 1-1 Atletico Madrid
Fernando 26' Forlan 77'
Omul meciului: Diego Forlan
Un rezultat dezamagitor. Am dominat meciul, am ratat de 2 ori singur cu portarul, am avut chiar si o bara imediat dupa golul marcat, dar portarul advers a fost intr-o forma de zile mari si am avut si putin ghinion, insa a fost greseala lui De Gea la golul luat. Fernando a sutat puternic, dar a facut-o pe coltul scurt pe care portarul trebuia sa-l apere. In fine, este si vina fundasilor ca l-au lasat sa suteze din interiorul careului. Cu toate astea, o victorie la macar 2 goluri etapa viitoare ne-ar putea urca pe 2 la 2 puncte de Real.

Silviu1 24-07-2011 05:51 PM

Bafta la Atletico, sa-ti indeplinesti obiectivele

raulik07 24-07-2011 05:56 PM

Bun venit..ai o echipa buna..egalul cu Malaga nu ma incanta dar mai sunt muuuulte meciuri..succes!

waynee 24-07-2011 06:10 PM

ai inceput bine campionatul.victorie impotriva celor de la Bilbao si egal contra celor de la Barcelona.Ma asteptam la mai mult contra celor de la Malaga,probabil jucatorii erau obosit.Succes in continuare.

Stefan_ManUtd 24-07-2011 06:13 PM

Etapa a 5-a

Atletico Madrid 3-0 Real Sporting
Mario Suarez 14'
Aguero 26'
Forlan 90'
Omul meciului: De Gea
Ne asteptam la rezultatul asta. Baietii stiau ca avem nevoie de o victorie la cel putin 2 goluri pentru a urca pe 2 si nu au facut decat sa-si asigure locul cu inca un gol. Mario Suarez si mai apoi Aguero au spart "blestemul primei reprize" pentru noi. In primele 4 etape am luat toate golurile in prima repriza si am marcat toate golurile in a 2-a repriza, dar iata ca ne-am revenit si momentan suntem in grafic pentru indeplinirea obiectivului. In ciuda golului, a assistului pentru Forlan si a scorului, Aguero a fost tare ghinionist azi si cred ca l-as fi lasat pe banca etapa viitoare daca nu am fi castigat. A lovit de 3 ori bara din pozitii facile si asta pentru ca a tratat fazele cu lejeritate. Dar pana la urma a facut un meci bun si suntem fericiti. Urmeaza Zaragoza.

PS: Multumesc de sustinere. :)

reMMMuseL 24-07-2011 06:19 PM

Ai inceut asa si asa campionatul,ai avut si ghinion sa pici cu Barcelona chair din primele etape
Sunt sigur ca echipa isi va reveni si vei castiga pe linie
Bafta in continuare!

raulik07 24-07-2011 06:25 PM

Succes cu Zaragoza..e o echipa incomoda..dar sunt sigur ca echipa ta se va impune!

Skat™ 24-07-2011 07:55 PM

Ai inceput campionatul destul de bine! Rezultat foarte bun si cu Barca! Multa bafta!

Barca11 24-07-2011 09:52 PM

Nici o infrangere din ce am vazut si asta e bine ! Un clasament daca se poate ?

Stefan_ManUtd 24-07-2011 10:11 PM

Vreau sa va arat un clasament cat mai exact si asta voi putea face inaintea meciului de cupa pentru ca acum celelalte echipe au mai multe meciuri decat mine, eu mai putine si vreau un clasament cu un numar egal de meciuri. Cred ca maine o sa pot face asta. Acum ma uit la finala Copa America.
Si mie imi pare rau ca nu am putut profita de eliminarea lui Keita si sa inving Barcelona pentru ca mai aveam la dispozitie 30 de minute FIFA, dar s-au aparat excelent. La mine e 4 minute repriza. Daca ar fi fost 6 poate as fi avut mai mult timp la dispozitie sa-mi creez ocazii clare. Cu Malaga nu am nici o scuza. Am ratat prea mult. si am fost neglijent in defensiva la golul primit ca dupa aceea am avut mai mare grija. Totusi dupa sfarsitul etapei a 5-a am urcat pe locul 2 cu 11 puncte la 2 puncte de liderul Real Madrid.

wubb_blade 24-07-2011 11:06 PM

se pare ca am lasat echipa pe maini bune:)

Stefan_ManUtd 25-07-2011 10:30 AM

Etapa a 6-a

Zaragoza 0-1 Atletico Madrid
- / Forlan 89'
Omul meciului: Diego Forlan
A fost un meci echilibrat cu ocazii mari si de o parte si de alta. In defensiva fundasii si portarul se corectau unii pe altii si au colaborat foarte bine, desi nu vroiam sa existe nimic de corectat pentru ca asta inseamna greseli. Pot sa spun ca inima mi-a stat in loc in minutul 89 cand Forlan a intrat in careu cu mingea la picior din partea dreapta, dar un sut cu efect la coltul lung m-a facut sa-mi revin. Sper ca in viitor sa numai fim in aceasta situatie si sa avem victoria asigurata cu mult inainte de fluierul de final.

PS: Am modificat dupa meciul asta la 6 minute repriza.

wubb_blade 25-07-2011 10:31 AM

asta nu este echipa pe care o stiu eu, trebuie sa faci ceva .Echipa poate sa castige lejer cu 2-3 goluri pe meci

Alecu Valentin 25-07-2011 10:39 AM

mergi bine ai un lot bun si sper sa-ti indeplinesti obiectivul bafta

raulik07 25-07-2011 10:51 AM

Ai obtinut un rezultat norocos..cred ca a fost dureros pt Zaragoza sa piarda in acest fel..dar conteaza cele 3 puncte!

Stefan_ManUtd 25-07-2011 10:57 AM

Etapa a 7-a

Atletico Madrid 7-0 Villareal
Forlan 11' 36' 45' 62'
Uffalusi 15'
Bale 68'
Aguero 75'
Omul meciului: Diego Forlan
Cani de la Villareal a fost eliminat in minutul 30.
Daca era 15-0 nu se mira nimeni. Am dominat cap-coada, am avut o multime de ocazii, nu i-am lasat sa se apropie de poarta noastra si rezultatul s-a vazut pe tabela. Nu cred ca a contat foarte mult eliminarea lui Cani pentru ca si la scorul acela era deja 3-0. Dupa meciul asta am urcat pe primul loc la egalitate de puncte cu Real, dar cu un golaveraj superior.

PS: Dupa meciul asta m-am mai uitat o data la dificultate ca sa ma asigur ca nivelul de dificultate era la World Class. Si asa era. Asa ca m-am decis sa-l maresc la Legendary.

Barca11 25-07-2011 10:58 AM

E bine ca castigi nu conteaza la ce diferenta !

Skat™ 25-07-2011 10:59 AM

Asa da, un meci foarte bun, echipa incepe sa joace dupa ideile tale! Felicitari!

Stefan_ManUtd 25-07-2011 10:59 AM

Cred ca la prima portita de transferuri o sa-mi reinnoiesc perechea de mijlocasi centrali pentru ca sunt cam greoi si cand ii lansez singuri cu portarul sunt ajunsi usor de fundasi.

wubb_blade 25-07-2011 11:05 AM

asa da mai vi de acasa

Stefan_ManUtd 25-07-2011 11:23 AM

Etapa a 8-a

Espanyol 1-6 Atletico Madrid
Jose Callejon 62' / Forlan 5' 37' 43' 70'
- / Aguero 85' 87'
Omul meciului: Diego Forlan
Acest meci a fost o confirmare a celui de saptamana trecuta, dar acum nu am mai avut un om in plus. Il felicit pe Simao care a dat 3 centrari de gol in acest meci si pe Forlan care si-a consolidat pozitia in clasamentul golgheterilor, dar cel mai important a ajutat mult echipa. Defensiva s-a descurcat si ea destul de bine, dar a facut si o greseala pentru ca fundasul a cam incurcat portarul la golul lui Callejon si l-a lasat pe acesta sa marcheze. Oricum speram sa o tinem tot asa.

PS: Cand va vedeam pe voi cum castigati meciurile unul dupa altul la asemenea scoruri la Legendary, sincer nu va credeam, dar acum vad ca e posibil si evident va cred.
Multumesc de sustinere!

dorutu3 25-07-2011 11:25 AM

Fa si tu o prezentare in photosop in rest e bine

reMMMuseL 25-07-2011 11:48 AM

Forlan este in forma maxima !Felicitari pentru acest rezultat minunat!
Si eu sper sa o ti tot asa!
Bafta !!

raulik07 25-07-2011 11:49 AM

Aceasta victorie era si mai frumoasa daca era acasa la tine..sa bucuri mai multi suporteri..dar e de apreciat ca faci spectacol..succes in jocurile ce vin!

Stefan_ManUtd 25-07-2011 11:49 AM

Etapa a 9-a

Atletico Madrid 4-5 Hercules C.F.
Aguero 4' / Drenthe 14'
Forlan 26' 72' / Aguilar 26'
Bale 45' / Trezeguet 33' 79' 90'
Omul meciului: Trezeguet
Dupa 2 victorii convingatoare echipa noastra a pierdut un meci in ultimul minut la ultima faza. Dupa golul lui Forlan din minutul 72 cand am preluat conducerea speram sa castigam, dar avea dreptate cine spunea ca o echipa e cea mai vulnerabila dupa ce marcheaza. A fost un meci ofensiv, dar noi am facut prea multe greseli in defensiva si cred ca meritam sa luam golurile astea din pacate. Suntem foarte frustrati ca dupa golul primit nu am mai avut timp nici macar sa repunem mingea in joc si ca am pierdut 2 puncte pretioase in lupta pentru titlu, dar speram sa ne revenim.

thevaly 25-07-2011 11:49 AM

O victorie frumoasa! Succes in continuare!

wubb_blade 25-07-2011 11:52 AM

pacat ca ai pierdut ,oricum cred ca a fost un meci foarte frumos ,mai ales la cate golurii sau inscris

Quote:

Originally Posted by thevaly (Post 403790)
O victorie frumoasa! Succes in continuare!

infrangere poate

reMMMuseL 25-07-2011 12:06 PM

Din nou un meci nebun..dar acum ai pierdut,pacat !
Bafta in continuare!

faustino14 25-07-2011 12:10 PM

Fa o prezentare si va fi perfect.Pacat ca ai pierdut,sper sa iti revii.Bafta

dragota 25-07-2011 12:14 PM

Pacat de o infangere cu o echipa care se bate la retrogradare!

Stefan_ManUtd 25-07-2011 01:07 PM

Etapa a 10-a

Osasuna 2-2 Atletico Madrid
Pandiani 51' / Aguero 13' 71'
Nekounam 55'
Omul meciului: Aguero
Un rezultat dezamagitor mai ales daca ne gandim ca am luat golurile in urma unor greseli. O sa-i pun pe baieti sa munceasca serios la antrenamente si etapa viitoare sigur vom castiga.

Clasament Liga BBVA
1. Real Madrid 26 pct.
2. Sevilla 22 pct.
3. Atletico Madrid 21 pct.
4. At. Osasuna 19 pct.
5. FC Barcelona 18 pct.
Momentan sunt in grafic pentru indeplinirea obiectivului adica un loc pe podium, dar am zis ca vreau cel putin un loc in primele 3, asa ca o sa trag serios sa ajung Realul.

PS: O sa fac prezentari doar la meciurile importante. Nu am mai facut pana acum de astea si le fac mai greu, dar le fac. Daca m-ati putea ajuta putin dandu-mi un photoshop mai bun online sau de descarcat, m-as bucura si as face prezentari mai des.

waynee 25-07-2011 01:21 PM

Stai bine in campionat.Esti peste Barcelona.Insa ar trebuii sa tratezi cu mai multa seriozitate meciurile cu echipele medii

Stefan_ManUtd 25-07-2011 01:29 PM

Cupa Spaniei

Espanyol 0-5 Atletico Madrid
-/ Aguero 53' 76' 90'
-/ Forlan 57' 67'
Omul meciului: Forlan
Pattiani de la Espanyol a fost eliminat in minutul 45 si cred ca asta a facut diferenta. Pana atuci jocul a fost echilibrat. Oricum e bine ca ne-am asigurat calificarea inca din tur, iar in retur putem juca cu rezervele pentru a ne odihni titularii.

reMMMuseL 25-07-2011 01:32 PM

Se pare ca Real si-a luat un mic avans..ai grija sa nu se mareasca !
Bafta in continuare!
si felicitari pentru victoria din cupa spaniei cu Espanyol !;)

K1dduletz 25-07-2011 01:45 PM

bune meciuri,ai nimicit espanyol in cupa

Festy_dianmovistu 25-07-2011 01:52 PM

Espanyol nu a avut nici o sansa in cupa i-ai spluberat incearca sa numai pierzi puncte,
Real a luat ceva avans

wubb_blade 25-07-2011 02:08 PM

real este o echipa foarte buna , dar eu cred ca poti sa o ajungi ,dar ai grija sa nu te ajunga Barca..ca atunci este si mai rau daca Barca si Real vor fi mai sus ca tine

raulik07 25-07-2011 02:09 PM

Inca stai bine in clasament..e doar inceputul tine minte asta:D

Skat™ 25-07-2011 02:09 PM

Pacat de egalul din campionat, totusi stai destul de bine deocamdata! Succes!

Barca11 25-07-2011 05:45 PM

Espanyol e o echipa bunicica si a luat 5 ... acuma sa vedem si contra Barcei si a Realului !
PS: Chiar daca cu Barca ai facut 1-1 ....


All times are GMT +2. The time now is 02:19 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL