Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 09 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Ajutor pt. meciuri in 3D? (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=11320)

stefan1331 24-01-2009 12:44 PM

Ajutor pt. meciuri in 3D?
 
Pentru cei care se pricep la acest joc, jucand meciurile in 3D:

Cum faceti ca echipa sa joace bine in (mai) toate meciurile? As dori cat mai multe sfaturi, in special daca stiti care e cel mai important factor care determina jucatorii sa joace bine in 3D.

Ma chinui de fiecaredata, am luat-o de la capat, degeaba. O data am avut toate tacticile la maxim (la antrenamente), altadata am avut team-work-ul si atmosfera foarte ridicate, de fiecaredata echipa joaca ca naiba (in majoritatea meciurilor). Linia defensiva sta pe la mijlocul terenului (si am incercat sa ii dau toate optiunile, generale si individuale cat mai defensive pentru fundasi, tot se duc la mama naibii si ajung la unele faze 3-4 jucatori singuri contra portarului meu). Mijlocasii si atacantii abea daca se gasesc, si uneori cand vine mingea spre ei ar fi in stare sa o astepte si un an, nu se misca spre ea nici sa-i impusti. Ideea principala: echipa joaca prost (si ca sa nu se inteleaga gresit, echipa e Bayern München, asa ca jucatorii, nivelul si abilitatile lor nu ar trebui sa fie o problema).

Va multumesc pentru orice ajutor.

kata_to 24-01-2009 02:02 PM

Incearca sa bagi un gameplay patch.Il gasesti pe fifacorner.com parca.
Si joaca cu un mijlocas defensiv cel putin.

Astristul 24-01-2009 03:20 PM

Uite patch-ul pentru gameplay de pe FM Corner:
http://fmcorner.4players.de/index.ph...ea=9&categ=220

stefan1331 24-01-2009 04:24 PM

Va multumesc MULT de tot.

Chiar schimba cu totul jocul patchul ala. Merge jucat tot timpul pe 3D la prima vedere. Sper sa nu se mai strice.

Singura problema e ca a schimbat camerele si nu mai e cea Standard, care imi placea.

Oricum va multumesc din nou. Pot sa joc fara sa imi fac nervi.

rabesandratana 24-01-2009 04:40 PM

Quote:

Originally Posted by stefan1331 (Post 237006)
Pentru cei care se pricep la acest joc, jucand meciurile in 3D:

Cum faceti ca echipa sa joace bine in (mai) toate meciurile? As dori cat mai multe sfaturi, in special daca stiti care e cel mai important factor care determina jucatorii sa joace bine in 3D.

Ma chinui de fiecaredata, am luat-o de la capat, degeaba. O data am avut toate tacticile la maxim (la antrenamente), altadata am avut team-work-ul si atmosfera foarte ridicate, de fiecaredata echipa joaca ca naiba (in majoritatea meciurilor). Linia defensiva sta pe la mijlocul terenului (si am incercat sa ii dau toate optiunile, generale si individuale cat mai defensive pentru fundasi, tot se duc la mama naibii si ajung la unele faze 3-4 jucatori singuri contra portarului meu). Mijlocasii si atacantii abea daca se gasesc, si uneori cand vine mingea spre ei ar fi in stare sa o astepte si un an, nu se misca spre ea nici sa-i impusti. Ideea principala: echipa joaca prost (si ca sa nu se inteleaga gresit, echipa e Bayern München, asa ca jucatorii, nivelul si abilitatile lor nu ar trebui sa fie o problema).

Va multumesc pentru orice ajutor.


Am mai explicat eu asta la FM 08 cum e faza cu meciurile 3d si de ce se iau niste goluri stupide. (explicatiile complete si f pe larg le gasesti la sectiunea FM08 pe la threadul "Jucatori ieftini si buni")

La o singura privire aruncata pe fisierul cu gampleyul meciului observi cat de avantajate sunt echipele CPU fata de cele ale USER-ului.
Adica CPU are rata de a da goluri din offside undeva pe la 20-25% iar tu nu ai asa ceva.
In minutul 80 echipa lor intra pe modul World Class ca la fifa iar ai tai sunt pe Amator sau Proffesional si rar scapi fara sa primesti gol.
Cand joci deplasari jucatorilor tai le scad skillurile f mult in comparatie cu cele reale si automat ei numai joaca cum te astepti ci muuuult mai slab. Atacantii rateaza mai mult, fundasii isi dau cu stangu in dreptul mai des, pasele se gresesc f usor iar echipa adversa vine peste tine.

Singurul moment in care echipa ta joaca bine si in deplasare este doar atunci cand ai la forma, 5 stele si forma echipei infuenteaza direct jocul alor tai. Daca prinzi o echipa CPU cu forma ZERO stele si tu ai 4-5 stele la forma poti sa ii dai in deplasare si 5 goluri.

Tocmai de aia patchurile 3d facute de alte persoane decat cei de la EA, sunt mai reusite pt ca ei elimina toate aceste nereguli din joc.

papimig 24-01-2009 04:43 PM

Quote:

Originally Posted by stefan1331 (Post 237078)
Va multumesc MULT de tot.

Chiar schimba cu totul jocul patchul ala. Merge jucat tot timpul pe 3D la prima vedere. Sper sa nu se mai strice.

Singura problema e ca a schimbat camerele si nu mai e cea Standard, care imi placea.

Oricum va multumesc din nou. Pot sa joc fara sa imi fac nervi.

camera se poate schimba cu tastele de la 1 la 6 parca(cele de deasupra tastelor stiu eu)

kata_to 24-01-2009 04:45 PM

In legatura cu golurile din ultimele minute:
Sunt selectionerul Romaniei si sunt in grupa cu grecia si polonia.Cu ambele
echipe in deplasare,m-au egalat la 2-2 in minutul 90 :|

stefan1331 24-01-2009 05:19 PM

Quote:

Originally Posted by papimig (Post 237086)
camera se poate schimba cu tastele de la 1 la 6 parca(cele de deasupra tastelor stiu eu)

Stiu asta, am incercat toate camerele dar cea standard nu mai e. Sunt schimbate. Mersi oricum.

bgd 25-01-2009 01:41 PM

Quote:

Originally Posted by kata_to (Post 237087)
In legatura cu golurile din ultimele minute:
Sunt selectionerul Romaniei si sunt in grupa cu grecia si polonia.Cu ambele
echipe in deplasare,m-au egalat la 2-2 in minutul 90 :|

Incearca sa-ti schimbi tactica in timpul meciului in functie de asezarea adversarului...din cate am observat..spre sfarsit..daca sunt condusi..joaca mai ofensiv...si de aia imi place sa mai bag un DM la marcaj si sa le dau pe contra-atac...si in felul asta..in loc sa-mi iau eu gol..le dau eu. Problema la mine e ca imi iau la inceput si dupa aia tre sa ma chinui sa egalez si sa castig...lucru destul de dificil de facut cu nationala...

kata_to 25-01-2009 01:44 PM

Asta fac si eu la echipa de club,la nationala nu prea.Oricum m-am calificat la mondiale
de pe primult loc cu 22 de puncte,urmat de grecia si polonia,tot cu 22 de puncte,dar eu am luat doar 3 goluri in toata campania:)


All times are GMT +2. The time now is 05:23 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL