Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 08 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=81)
-   -   Jucatori buni din centrele de juniori (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=9022)

CataSteaua 02-02-2008 05:16 PM

youth camps
 
De ce nu pot face mai mult de o academie de tineret intr-o tara?

mil 02-02-2008 05:25 PM

Pai daca ase e jocul...Asta e.

mikkel 05-05-2008 03:37 PM

Jucatori buni din centrele de juniori
 
Haideti sa postam aici jucatori buni pe care i-am recrutat de la centrele de juniori deschise...

mikkel 05-05-2008 03:58 PM

m-am gandit sa deschid acest thread pentru a ne arata "achizitiile" facute de la centrele de juniori, nu doar sa spunem nume de jucatori care exista in FM08 si vor creste peste 4-5 ani.Sa punem accent si pe centrele de juniori, de unde putem creste jucatori buni.;)

mikkel 05-05-2008 04:06 PM

2 Attachment(s)
O sa incep eu primul cu un jucator pe care l-am luat de la centrul de juniori din Elvetia - Zurich. Se numeste Moreno Huggel si, momentan, este cel mai bun junior din toti pe care i-am descoperit.
Market value este acum de 48,5 mil euro, dar ajunsese la un moment dat (dupa CM 2014) sa valoreze 53 mil euro.
Tinand cont de faptul ca eu joc cu o echipa din Romania (Forza Steaua), market value este destul de mare, de fapt, este cel mai scump jucator din Romania.
La inceput, cand l-am transferat la echipa de juniori, nu a impresionat, dar i-am oferit un contract pentru a evolua in echipa de rezerve deoarece avea cel mai mare skill dintre juniorii de la 17/18 ani (in jur de 70-72 la 17 ani).L-am lasat la echipa de rezerva sa joace un an (in Liga a II-a), dupa care l-am trecut la prima echipa si, la 19 ani, a fost golgheter in Liga I cu vreo 42 goluri si a crescut enorm.
Astept sa postati si voi aici informatii despre jucatori descoperiti.

mikkel 05-05-2008 04:13 PM

2 Attachment(s)
Al doilea jucator cu care ma mandresc este un belgian - Stefano Knipping (CF, ST), pe care, evident, l-am descoperit la centrul de juniori din Belgia - Bruxelles.Nici el nu a impresionat in echipa de juniori 17/18 ani, dar a explodat la echipa de rezerve, de unde l-am trecut in prima echipa.Momentan, nu este titular pe postul lui, pentru ca ii am pe Moreno Huggel (scrie mai sus) si pe Kevin Mirallas, cumparat (scrie despre el in thread-ul "Jucatori tineri buni") si cred ca din aceasta cauza nu creste nici la skilluri si nici la market value. O sa incerc sa il introduc mai des in primul 11, si pentru asta cred ca o sa-l vand pe Mirallas, ca a ajuns la vreo 28 ani si are market value vreo 35 mil (fata de 8 mil, cu cat l-am cumparat in urma cu 4 ani).

Maryusake 05-05-2008 04:32 PM

Sigur nu ai folosit parole?:p

ps,desi nu e treaba mea,ai postat de 4 ori consecutiv.;)

mikkel 05-05-2008 04:38 PM

Quote:

Originally Posted by Maryusake (Post 185669)
Sigur nu ai folosit parole?:p

ps,desi nu e treaba mea,ai postat de 4 ori consecutiv.;)

nu am folosit nicio parola, pe cuvant.
am postat de 4 ori consecutiv, dar cred ca regulamentul se refera la repetarea aceluiasi mesaj de 2 ori consecutiv, ceea ce la mine nu este cazul.totusi, nu sunt sigur

liquid 05-05-2008 05:36 PM

Quote:

dar cred ca regulamentul se refera la repetarea aceluiasi mesaj de 2 ori consecutiv, ceea ce la mine nu este cazul.totusi, nu sunt sigur
Nup :p. Nu e voie cu mesaje consecutive la un interval mai mic de 24 de ore, indiferent de mesaj.

mikkel 05-05-2008 05:37 PM

scuze...o sa retin pe viitor


All times are GMT +2. The time now is 08:23 AM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL