Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa Manager 09 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=93)
-   -   Jucatori de perspectiva, tactici si tot ce tine de gameplay (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=10908)

:P @ 7 0 14-12-2008 11:02 PM

destul de buna ;) ms frumos

Florinel1984 15-12-2008 07:22 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 229144)
100% de acord. Ma enerveaza cel mai mult faptul ca, desi le dau sarcini de facut, le scade motivatia la 0% pana la sfarsitul unui sezon. :mellow:

Ce motivatie???:confused: Eu dupa ce i-am angajat nu m-am mai ocupat de ei.

Astristul 15-12-2008 10:42 AM

Nici eu nu m-am ocupat, adica toate sarcinile clubului erau pe mainile lor. Eu nu faceam nimic. Si unora le scadea motivatia pana ajungea la 0% prin luna mai!

MrMario 15-12-2008 11:35 AM

Nici eu nu prea ma ocup de staff :D ii angajez si dupa doar la cursuri ii mai trimit... anul asta am adus numai staff de la *** im sus :)

bgd 15-12-2008 12:31 PM

In stanga jos la staff info este o bara de unde setezi cantitatea de munca depusa pe luna. Am micsorato si in felul asta (cica) i-am redus stresul, insa chestia buna e..ca dupa o luna i-a crescut motivatia...si ca sa vezi mi-au crescut incasarile de la un fan shop din madrid (era vorba de managerul fan shopului).

Florinel1984 15-12-2008 02:10 PM

Quote:

Originally Posted by bgd (Post 229634)
In stanga jos la staff info este o bara de unde setezi cantitatea de munca depusa pe luna. Am micsorato si in felul asta (cica) i-am redus stresul, insa chestia buna e..ca dupa o luna i-a crescut motivatia...si ca sa vezi mi-au crescut incasarile de la un fan shop din madrid (era vorba de managerul fan shopului).

Faza cu gradul volumului de munca am vazut-o si eu. Le-am pus 100% la toti ;) Daca le pun mai putin le creste motivatia ziceti voi? O sa incerc.

Astristul 15-12-2008 03:23 PM

Quote:

Originally Posted by bgd (Post 229634)
In stanga jos la staff info este o bara de unde setezi cantitatea de munca depusa pe luna. Am micsorato si in felul asta (cica) i-am redus stresul, insa chestia buna e..ca dupa o luna i-a crescut motivatia...si ca sa vezi mi-au crescut incasarile de la un fan shop din madrid (era vorba de managerul fan shopului).

Asta am inteles si eu dupa forumul oficial. Cica daca le scazi la 75% sau 50% le va creste motivatia la loc. Normal trebuia sa scada motivatia daca era peste 100%, dar la mine toti aveau fix 100%, nu peste...

bgd 16-12-2008 12:13 AM

Quote:

Originally Posted by Astristul (Post 229649)
Asta am inteles si eu dupa forumul oficial. Cica daca le scazi la 75% sau 50% le va creste motivatia la loc. Normal trebuia sa scada motivatia daca era peste 100%, dar la mine toti aveau fix 100%, nu peste...

Probabil sunt unii carora nu le place munca :p si prefera un volum mai mic. O sa incerc sa gasesc o valoare intre 75 si 100% care sa-i tina motivati tot sezonul.
In alta ordine de idei...joc cu liverpool si in primul sezon l-am cumparat pe Ashley Young de la Aston Villa ca sa-l inlocuiesc pe Riera care mi se pare un jucator mult prea slab pt echipa plus ca tot winger, englez, tanar, mult mai mult potential si nu atat de scump (14 mil am dat pe el). Dupa 2 sezoane jucate la maxim (minim o pasa de gol pe meci), a crescut o stea, valora peste 35 de mil, s-a accidentat vreo 4 luni jumatate, si de cand si-a revenit nu mai reuseste sa faca nici un meci bun si m-am hotarat sa-l vand. Problema e ca nu gasesc un jucator asemanator. Stie cineva vreun winger bun...intre 15 si 25 de mil, pana in 25 de ani? S-au poate unul mai tanar(19,20) dar cu potential mare?

Florinel1984 16-12-2008 08:37 AM

Quote:

Originally Posted by bgd (Post 229716)
Probabil sunt unii carora nu le place munca :p si prefera un volum mai mic. O sa incerc sa gasesc o valoare intre 75 si 100% care sa-i tina motivati tot sezonul.
In alta ordine de idei...joc cu liverpool si in primul sezon l-am cumparat pe Ashley Young de la Aston Villa ca sa-l inlocuiesc pe Riera care mi se pare un jucator mult prea slab pt echipa plus ca tot winger, englez, tanar, mult mai mult potential si nu atat de scump (14 mil am dat pe el). Dupa 2 sezoane jucate la maxim (minim o pasa de gol pe meci), a crescut o stea, valora peste 35 de mil, s-a accidentat vreo 4 luni jumatate, si de cand si-a revenit nu mai reuseste sa faca nici un meci bun si m-am hotarat sa-l vand. Problema e ca nu gasesc un jucator asemanator. Stie cineva vreun winger bun...intre 15 si 25 de mil, pana in 25 de ani? S-au poate unul mai tanar(19,20) dar cu potential mare?

Te referi la aripa stanga, nu? Ti-l recomand pe Mata de la Valencia. Ajunge mare, sau pe Capel de Sevilla. Mai e un tip, Vela (a fost pe la Arsenal, apoi imprumutat, dracu mai stie pe unde joaca). Mult succes.

:P @ 7 0 16-12-2008 06:11 PM

di maria de la benfica mi se pare cea mai potrivita varianta in situatia ta ;)


All times are GMT +2. The time now is 05:21 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL