Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   Fifa 11 (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=114)
-   -   FIFA 11 prin Gameranger (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=15813)

Mr_Oli 17-10-2010 11:23 PM

FIFA 11 prin Gameranger
 
de curand mi-am luat net prin wireless si as vrea sa stiu cum fac sa functioneze fifa 11 la modul LAN prin gameranger , ca eu cand dau sa intru intr-o camera din joc imi arata connesction has time out , si din cate am inteles e din cauza ca am internet prin wireless , daca ma poate ajuta careva , lastim aici un sfat , multumesc.

BughyRy 18-10-2010 07:51 AM

baga porturile din carte

X-oNe 18-10-2010 08:23 AM

La mine cand fac hostu sau cand nu il fac daca fac eu le spune lu' aia conection has time out si daca fac ei nu pot sa intru ca imi zice la fel..am dezactivat si antivitrsul si firewel dar tot degeaba....

BughyRy 18-10-2010 08:27 AM

tu citesti ce scriu?

X-oNe 18-10-2010 08:29 AM

Quote:

Originally Posted by BughyRy (Post 348718)
tu citesti ce scriu?

Nu am prin wireles

BughyRy 18-10-2010 08:31 AM

router?

Mr_Oli 18-10-2010 09:48 PM

ce carte ? si mai e si original si nu merge

BughyRy 18-10-2010 10:20 PM

manualul de la dvd. pagina 17.

andries.alexandru 19-10-2010 08:24 PM

Cand joc pe gameranger, mi se blocheaza mereu cand ajunge la imaginea cu petr cech, iar apoi cand ajung in arena, fiind nevoit sa il bag in bara si dupa sa intru iar. E enervant, ce as putea face?

Mr_Oli 21-10-2010 10:16 PM

sa cumperi originalu

andries.alexandru 22-10-2010 01:41 PM

Quote:

Originally Posted by Mr_Oli (Post 349806)
sa cumperi originalu

Cred ca nu mai eu am problema asta. Nu-i bai, am sa il cumpar, cred ca pana pe 15 il iau, sa pot juca pe sv ea sports. Acolo trebuie sa mearga fara probleme.

BughyRy 22-10-2010 05:20 PM

merge foarte bine. daca joci cu jucatori cu latency 3 linii verzi, cu restul e posibil sa mearga mai greu, dar nu sunt multi de acest gen.

forsaaken 31-10-2010 03:45 PM

cu asta merge 100%

mirelciurez 29-11-2010 06:15 PM

Quote:

Originally Posted by andries.alexandru (Post 349224)
Cand joc pe gameranger, mi se blocheaza mereu cand ajunge la imaginea cu petr cech, iar apoi cand ajung in arena, fiind nevoit sa il bag in bara si dupa sa intru iar. E enervant, ce as putea face?

aceeasi problema o am si eu, daca ai gasit solutia imi zici si mie ce trebuie facut???? plss
id: mirel_ciurez_84

Alex86 09-12-2010 09:03 AM

Si eu am problema cu Cech cand joc cu gameranger. Cand intru normal prin executabil se incarca imediat. Mi-a recomandat cineva sa dau tab+alt si cand dau iar maximize, trece de imaginea aia, dar sta blocat in arena. Se poate da very low la rendering quality si atunci se incarca imediat, dar se pierde mult din calitate. Sunt curios daca e o metoda sa se incarce repede si pe high. Jocul ruleaza foarte bine pe high, nu inteleg de ce sta atat de mult la acea imagine.

LSR415 09-12-2010 09:07 AM

Quote:

Originally Posted by Alex86 (Post 367469)
Si eu am problema cu Cech cand joc cu gameranger. Cand intru normal prin executabil se incarca imediat. Mi-a recomandat cineva sa dau tab+alt si cand dau iar maximize, trece de imaginea aia, dar sta blocat in arena. Se poate da very low la rendering quality si atunci se incarca imediat, dar se pierde mult din calitate. Sunt curios daca e o metoda sa se incarce repede si pe high. Jocul ruleaza foarte bine pe high, nu inteleg de ce sta atat de mult la acea imagine.

da'ti' pe very low si anti alliasingul sa fie la 4x.O sa va mearga garantat,aceiasi problema am avut'o si eu pana acum cateva saptamani.

Alex86 09-12-2010 10:25 AM

Stiu ca merge asa, dar nu se vede nici pe departe ca pe high. Si pe high parca se si misca un pic mai lent, ceea ce e bine cand joci pe fast.

Fabregas 16-12-2010 08:31 PM

Nustiu frate am o problema la fifa 11 prin retea de cand am win7. am pc bun 92% imi arata acolo. Dar de cand am win7 imi merge aiurea rau. Deci, dupa ce imi aleg echipa, fac tactica sii ii dam drumul la joc, cand sa intru in arena imi apare cerculetul ala alb care se incarca pe un fond negru, uneori se incarca un pic si gata merge, alteori se blocheaza de tot... stiti dc mi se intampla asta..Va rog spunetimi. MS

connectrzv 31-12-2010 08:16 PM

Quote:

Originally Posted by Fabregas (Post 368882)
Nustiu frate am o problema la fifa 11 prin retea de cand am win7. am pc bun 92% imi arata acolo. Dar de cand am win7 imi merge aiurea rau. Deci, dupa ce imi aleg echipa, fac tactica sii ii dam drumul la joc, cand sa intru in arena imi apare cerculetul ala alb care se incarca pe un fond negru, uneori se incarca un pic si gata merge, alteori se blocheaza de tot... stiti dc mi se intampla asta..Va rog spunetimi. MS

Aceeasi problema o am si eu,ai rezolvat ?

DanyNesta13 03-01-2011 12:14 PM

Buna Baieti as vrea sa joc si eu online Fifa 11 cu Gameranger cine ar vrea sa ma ajute?
si sa jucam?

flavio25 05-01-2011 04:17 PM

Am si eu o problema:cand joc fifa 11 prin gameranger nu merge sa imi controlez jucatorii cu gamepadul,asa prin meniu merge.Stie cineva care ar fi problema?

Mr_Oli 07-01-2011 03:58 AM

apasa butonul 10 cand trebuie sa selectezi profilu.

Shuby 08-01-2011 10:09 AM

Cine vrea să joace 2 vs 2-uri, să mă contacteze!

X-oNe 18-01-2011 09:16 AM

Cine joaca prin GameRanger sa isi lase aici nickul si poate jucam niste meciuri...

Nick: EdDy

Razor 18-01-2011 04:20 PM

Eu propun sa lasam e-mail-urile, pentru ca atunci cand cautam dupa nickname o sa dea cel putin 10 variante la fel , insa dupa e-mail e exact. Sunteti de acord?

demonikul 18-01-2011 05:45 PM

cum imi fac gratis cont silver pe gameranger?
ca vreau sa folosesc microfonul,sa vb in timpul meciului
demonikul sunt si pe gameranger
ce sa fac sa-mi intre lejer,ca sta blocat cam 1 min la arena
ca am laptop cu performante acceptabile,intel core i3 2,3 ghz,4 gb ddr3 ram,ati mobility hd 5470 512 mb
daca nu eram plecat de acasa,imi luam de banii astia un desktop cu procesor i5 sau i7

X-oNe 19-01-2011 09:14 AM

Ce parere aveti de un campionat FIFAROMANIA ?

Razor 19-01-2011 01:09 PM

Eu sunt de acord, insa avem nevoie de un organizator, cineva care sa aiba timp sa se ocupe de scoruri, regulament si tot ce tine de administrare. Ar fi foarte bine, daca sunt multi doritori facem stil UCL ( 8 grupe x 4 echipe ) , daca nu atunci stil Europa League ( 4 x 4 ) , fara tur-retur sa nu dureze o vesnicie. Avem voluntari ?

demonikul 19-01-2011 01:58 PM

exista site-uri care fac asta si gratis
tu creezi contul,apoi iti faci liga si cupa sau doar liga sau doar cupa,introduci id-uri,iti arata si schedule pe etape si bagi doar rezultate doar in casutele de rezultat si automat clasamentul ti se updateaza
nu mai stiu cum se numea acel site,dar oricum sunt mai multe

Razor 19-01-2011 05:10 PM

Stiu ca sunt, dar X-One zicea sa facem un campinat Fifaromania, adica intre useri de pe forum, ar fi mai frumos asa. Eu nu am timp acum sa organizez, sunt prins cu olimpiada de mate, scoala de soferi, poze pt sfarsit de an, etc... si nu am cand, dar as participa daca s-ar face. X-One, ai putea sa administrezi tu ? o sa te ajut daca vei avea nevoie, dar nu pot sa fiu eu organizatorul principal din motivele mentionate mai sus.

demonikul 19-01-2011 05:26 PM

scrieti pe google create your league si gasiti multe site-uri cu asa ceva
unele din ele isi fac automat si fixtures,alte trebuie sa le faci tu

alex.dinamo 16-02-2011 07:55 PM

ms pt raspuns da unde vreti frate sa postez???...na postez aici cn imi raspunde...joc fifa cu gameranger cu un prieten totul merge bine jucam....insa in a 2-a repriza apare acel cerculet in stanga sus ca si cum s-ar incarca cv..si ma trezesc ca nu mai joc cu acel prieten....ci probabil joc cu calculatorul....acelasi lucru i se intampla si lui de partea cealalta si ne trizim dupa ca meciurile noastre au rezultate diferite....dc?..si ce pot face....ff prost organizat siteul..ar trebui ca fiecare theard sa aiba titluri sugestive....poate intrebarea mea mai era undeva dar de unde sa stiu eu din moment ce titlurile threadurilor sunt AJUTORR ..HELP....AM O INTREBARE......stefane crezi ca eu am timp sa ma uit la fiecare thread prostesc...din 21 de pagini...n-o sa raspunda nmn asa ca hai k caut alt site de fifa....la revedere.....

AlexGh 01-03-2011 10:04 AM

Salut poate sami spuna cnva ce patch pt fifa 11 pot folosi? tin sa mentionezz ca nu am jocu original:confused:

Wokey 10-03-2011 07:45 PM

Care joaca de aici fifa 11 prin GR sa imi dar PM cu nickul ! sau sa il posteze aici

El NiNhO 15-03-2011 09:09 PM

Am o problema. Am dat din gresala la fisierul unde am instalat am dat hidden la fisierul "games" si apoi am reusit cumva sa le pun la loc. Dar acum nu mai merge sa joc pe gameranger. Imi zice ca nu am aceeasi versiune ca hostu, dar aman2 avem fifa11 instalat fara nimic infara de patch-ul 1.01 . Mi-am facut transferurile cu CM, am reinstalat fifa ca sa am fisierul fifa.db ca si el. Si tot nu merge.Idei ?:|

george.cata 28-03-2011 06:10 PM

Poblema Gameranger.
 
Salut.Cand nu sunt host si intru la altcineva nu imi merg butoanele de pe gamepad.Atunci cand sunt eu host imi merg.Va rog sa-mi dati niste sfaturi,daca aveti. Multumesc.

---------- Post added at 07:10 PM ---------- Previous post was at 05:49 PM ----------

Salut.Mie in gameranger daca sunt host imi merg butoanele de pe gamepad.Dar daca nu sunt eu host nu actioneaza la comanda data din buton.Daca puteti sa-mi dati niste sftaturi. Multumesc.

Mr_Oli 30-03-2011 10:40 PM

ai apasat butonul 10 cand ai intrat in joc?

dorutu3 05-04-2011 10:05 PM

Quote:

Originally Posted by andries.alexandru (Post 349224)
Cand joc pe gameranger, mi se blocheaza mereu cand ajunge la imaginea cu petr cech, iar apoi cand ajung in arena, fiind nevoit sa il bag in bara si dupa sa intru iar. E enervant, ce as putea face?

si la mie e la fel dar eu ti-as recomanda toogle ptc poti sa joci si pe srv de fifa 08 sau 07 si asa mai departe pana la 2011

Issy 13-04-2011 10:00 PM

Help
 
fratilor am o problema cu gameranger in sine nu cu jocul... inafara faptului ca uneori cand intru in fifa se blocheaza la petr cech si tb sa dau alt+tab ca sa continue, mai am o problema mi se bloceaza constand cate 15 sec cand de exemplu caut un room de fifa sau cand dau search la description sau orice actiune care o fac ceea ce este ft stresant....
cineva vreo idee?

elisa 20-04-2011 06:13 PM

buna tuturor, as vrea sa joc si eu online insa problema e ca nu am cu cine, majoritatea celor de pe gameranger (nu toti) ies din meciuri cand sunt condusi si m-am saturat de acest lucru, este cineva care nu iese din meciuri pe acest forum ? daca da, spuneti-mi si mie pe pm id-ul vostru gameranger si am putea juca, eu joc destul de putin pt ca nu prea am timp, iar atunci cand joc as vrea sa nu am probleme cu iesitul din joc, cel mai des joc dupa ora 21, asta cand am timp, merci :*.


All times are GMT +2. The time now is 11:46 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL