Forumul FifaRomania

Forumul FifaRomania (http://forum.fifaromania.net/index.php)
-   2010 Fifa World Cup (http://forum.fifaromania.net/forumdisplay.php?f=112)
-   -   Grupa H (http://forum.fifaromania.net/showthread.php?t=14326)

Ratonu 27-04-2010 06:04 PM

Grupa H
 
16 iunie 2010
Honduras - Chile (Mbombela Stadium, Nelspruit)
Spania - Elveţia (Moses Mabhida Stadium, Durban)

21 iunie 2010
Chile - Elveţia (Nelson Mandela Bay Stadium, Port Elizabeth)
Spania - Honduras (Ellis Park Stadium, Johannesburg)

25 iunie 2010
Chile - Spania (Loftus Versfeld Stadium, Pretoria)
Elveţia - Honduras (Free State Stadium, Bloemfontein)

XaNdRys 27-04-2010 11:25 PM

Oare grupele acestea au fost aranjate ? Daca in grupa anterioara aveam Drogba , Ronaldo si Kaka acum exista Xavi vs nimeni. Chile si Elvetia batanduse pentru locul secund. Honduras nustiu ce cauta la mondiale.

Slowly 27-04-2010 11:41 PM

Dupa parerea mea..si cred ca a mai multora.
Spania va lua grupa cu maximum de puncte.
Iar pentru locul secund zic ca cele mai mari sanse le are Elvetia.

Theo1948 28-04-2010 05:17 PM

Absolut facil. E clar cine se va califica, raman de stabilit locurile 3-4. Eu sincer as merge pe mana Hondurasului, au o echipa destul de bunicica. Undeva pe la nivelul Romaniei ;)

alexis1016 30-04-2010 10:01 AM

Quote:

Originally Posted by XaNdRys (Post 298894)
Oare grupele acestea au fost aranjate ? Daca in grupa anterioara aveam Drogba , Ronaldo si Kaka acum exista Xavi vs nimeni. Chile si Elvetia batanduse pentru locul secund. Honduras nustiu ce cauta la mondiale.

Cum sa nu stii ce cauta la mondiale iti enumar cativa jucatori din nationala lor
Palacios-Spurs
Costly-Vaslui
Figueroa-Wigan
Suazo-Genoa
Si mai sunt vreo 2 prin Italia,deci pe Honduras o vad surpriza mondialului
Spania va lua primul loc

Omega 01-05-2010 01:10 AM

Îmi pare o grupă relativ plictisitoare, extrem de accesibilă pentru spanioli, pe care îi văd favoriţi la câştigarea campionatului mondial.

XaNdRys 01-05-2010 01:13 AM

Quote:

Cum sa nu stii ce cauta la mondiale iti enumar cativa jucatori din nationala lor
Palacios-Spurs
Costly-Vaslui
Figueroa-Wigan
Suazo-Genoa
Si mai sunt vreo 2 prin Italia,deci pe Honduras o vad surpriza mondialului
Spania va lua primul loc
o fi dar tot nu va trece de grupe , si va lua locul 4

@lyn reloaded 01-05-2010 01:47 PM

Spania degeaba mai joaca, ar trebui astia sa-i mai lase sa stea o saptamana acasa si sa vina doar pentru faza urmatoare. Locul 2? Honduras! Aceasta va fi surpriza mondialului.

dinamovistu_ady 21-05-2010 07:59 PM

Spania nu are rost sa mai vorbim,e calificata,Honduras e 0 daca omul lor de baza in atac e Costley de la FC Vaslui care nici macar nu a ajuns in Europa League,insa Costley ar putea ajunge la Cluj si atunci ar juca chiar in Champions League.Chile si Elvetia vor fi perfect egala cea care se va califica o v-a face la o diferenta mica.

alexis1016 23-05-2010 01:13 PM

Quote:

Originally Posted by dinamovistu_hai dinamo (Post 302171)
Spania nu are rost sa mai vorbim,e calificata,Honduras e 0 daca omul lor de baza in atac e Costley de la FC Vaslui care nici macar nu a ajuns in Europa League,insa Costley ar putea ajunge la Cluj si atunci ar juca chiar in Champions League.Chile si Elvetia vor fi perfect egala cea care se va califica o v-a face la o diferenta mica.

In primul rand Carlos Costly e accidentat si va rata mondialul si Vasluiul e calificata in europa league iar in atac au un alt om de baza mult mai valoros adica David Suazo de la Genoa deci....


All times are GMT +2. The time now is 12:10 PM.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL